skingbranding-banner

Krmení do teplé vody: Jednoduchá výroba levného kukuřičného krmení na kapry s karamelovou příchutí


Kukuřice patří k nejpopulárnějším surovinám v krmení na kapry od nepaměti. Už dlouhé dekády se moc dobře ví, že tahle žluťounká zrníčka mají kapři a amuři moc rádi. Ovšem! Samotnou kukuřici mají rády i jiné druhy ryb, což může kolikrát zkomplikovat cílený lov kaprů, protože nás na místě „otravuje“ velké množství bílé ryby. Proto je dobré vyzkoušet kukuřici používat i v jiné podobě! A ještě ji vylepšit karamelovou dobrotou, která udělá z našeho krmení TOP záležitost na kapry do teplé vody…

Připravit velké množství kukuřice na krmení není jen tak. Zrna je totiž nutné pořádně uvařit, aby byla měkká, a aby prošla rybím trávením co nejrychleji. Jenže! Ne každý má možnost kukuřici doma vařit po kilech, navíc to prostě trvá. Proto existuje jednoduché řešení – kukuřičné pelety. Ano! Právě kukuřičné pelety jsou vyrobeny přímo z kukuřice, takže obsahují všechny atraktivní látky jako zmíněná zrníčka. Navíc ale pelety nabízí mnoho dalších výhod – nemusíte je vařit, nezkazí se vám a jsou mnohem odolnější proti bílé rybě (v průměru 20 mm).

A ještě něco! Z kukuřičných pelet můžete vyrobit naprosto dokonalé krmení. Postačí nám k tomu jen několik málo surovin, ze kterých ale uděláte špičkové krmení na kapry do teplé vody. Toto krmení jde nádherně vidět na každém terénu, vypouští neuvěřitelně silnou vůni a je odolnější proti bílé rybě než klasická kukuřice. Celá příprava trvá jen pár minut!

 

Postup přípravy

  • Do kbelíku si nasypte požadované množství kukuřičných pelet o požadovaném průměru. Pro víkendové rybaření je například ideální dávka 10 kilogramů kukuřičných pelet o průměru 20 mm.
  • Následně pelety zalijte tekutým, kukuřičným atraktorem. Zásadní je, abyste tekutinu pořádně promíchali mezi co největší množství kukuřičných pelet.

  • Pak kbelík se zalitými peletami zavřete víčkem a nechte tekutinu alespoň 10 až 20 minut působit. Díky tomu docílíte toho, že pelety „nastartujete“ k rychlejšímu účinku ve vodě.
  • Nakonec zalité pelety pořádně posypte karamelovým práškem. Ideální je 250 gramů prášku použít na 10 kilogramů pelet. Vše pořádně promíchejte, aby se prášek co nejvíce obalil na pelety. Díky tomu na nich vytvoříte lákavý obal z drobných částic, který je pro kapry výrazně atraktivní.
  • Hotovo! Můžete jít krmit! Buďto z lodě, anebo s pomocí rakety…

 

Kukuřičné pelety

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Špičkové kukuřičné pelety, které jsou vyráběny s pomocí studeného technologického procesu. V čem je to lepší? Díky tomu nedochází při výrobě těchto pelet k „znehodnocení“ toho nejlepšího, co kukuřice nabízí. Takže díky tomu mají tyto kukuřice nádhernou vůni a oslnivě žluté zbarvení. Navíc, pelety jsou velmi dobře stravitelné, takže kapři je velmi rychle stráví. To je zásadní, protože mnohem dříve dostanou „pocit hladu“. Proto jsou kukuřičné pelety naprosto dokonalé například při víkendových výpravách, kdy kapry nikdy nepřesytíte. Luxus!

Tajným trumfem těchto kukuřičných pelet je to, že obsahují špičkovou tekutou potravu. Právě díky ní tyto pelety mají velmi zajímavou vůni, na kterou kapři spolehlivě reagují. Kukuřičné pelety jsou k dostání v několika průměrech – my do teplé vody nejvíce doporučujeme 20 mm velikost, která odolá i velkým hejnům menších ryb. Takže vaše krmné místo bude cíleně lákat větší kapry po delší dobu. Rozpad 20 mm kukuřičných pelet je 5 až 8 hodin, záleží na teplotě a proudění vody.

 

Kukuřičný atraktor

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Špičkový tekutý atraktor, který výrazně zesiluje pachovou stopu kukuřičných pelet. Pokud pelety tímto atraktorem polijete, pak dostanete mnohem voňavější krmení, které zejména v teplé vodě bude dělat skutečné divy. Tekutý atraktor na pelety normálně nalijte – stačí v rozumném množství, pak vše pořádně promíchejte a nechte působit. Navíc, díky atraktoru na peletách vytvoříte zajímavý „film“, který je zásadní pro vytvoření sypkého obalu ze sypkého atraktoru, který si představíme níže. Díky této tekutině tak vytvoříte TOP krmení na kapry a amury.

 

Karamelový pošilovač

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Absolutně špičkový sypký atraktor, který nabízí neuvěřitelně koncentrovanou vůni karamelu. Díky tomuto prášku vytvoříte z pelet neuvěřitelně luxusní krmnou „bombu“, která ve vodním prostředí vytvoří velmi silnou pachovou stopu. Vůně karamelu ve spojení s vůní kukuřice a žlutou barvou zaručuje maximálně atraktivní krmné místo, které žádný kapr nepřehlédne. Tohle je fakt TOP!

S tímto práškovým atraktorem v žádném případě neplýtvejte! Jedná se o velmi koncentrovanou surovinu, která bohatě postačí pro zatraktivnění 10 kilogramů pelet! I takto malé množství karamelového posilovače zaručeně vytvoří omamnou vůni i na tak velkém množství krmení. Tohle je fakt luxus! Kromě vůně tento posilovač na peletách vytváří atraktivní obal z drobných částic, které se po vhození do vody začnou uvolňovat do okolí…

Ilustrační foto: archiv

Nové články v rubrice

NOVINKA: Super lehké vrhací na tyče, které váží jen 65 gramů! Už žádné bolesti ramene!

admin | přečteno: 352x | 30.09.2020 | Žádné komentáře

Vrhací tyče na boilies patří k velmi oblíbeným krmným pomůckám, díky …

Brutální sleva! Gigantický bivak s délkou přes 3 metry a výškou 190 centimetrů! Geniální na těžké výpravy

admin | přečteno: 2533x | 29.09.2020 | Žádné komentáře

Bivak pro rybáře je základem pro pohodlný pobyt u vody. …

Lov candátů na přívlač: Geniální napodobení přirozené kořisti! TOP nástrahy na candáty

admin | přečteno: 1945x | 23.09.2020 | Žádné komentáře

Lov candátů na přívlač je opravdu krásnou rybolovnou disciplínou. Rybář …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.