Domů Novinky Až 3 500 000 korun na nové ryby! Rybáři na Moravě bojují o šťavnatou...

Až 3 500 000 korun na nové ryby! Rybáři na Moravě bojují o šťavnatou dotaci na zarybnění

- Reklama -

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko má nového jednatele, kterým se stal Rostislav Trybuček. A ten musel po svém nastoupení do důležité funkce územního svazu začít okamžitě pracovat. Severomoravští rybáři totiž chtějí například získat od Státního zemědělského a intervenčního fondu hutnou dotaci ve výši asi 3 500 000 korun. Tyto peníze chce územní svaz použít pro zarybnění nad zarybňovací plán…

Rostislav Trybuček nastoupil do funkce letos v březnu, po výběrovém řízení byl na květnovém zasedání výboru územního svazu oficiálně ustanoven do této funkce. Ovšem nový jednatel musel začít pracovat ihned po nástupu, protože ho „tlačily“ důležité termíny. Jeden takový se týkal nemalé dotace pro zarybnění svazových revírů.

„Nejpalčivější záležitostí bylo podání žádosti o dotaci na Státní zemědělský a intervenční fond. Jednalo se o hrdelní termín do konce dubna. „Naštěstí“ díky koronavirové pandemii došlo k prodloužení lhůty o jeden měsíc. Díky kolegovi, s kterým jsme se dohodli na tomto úkolu – Danielu Gebauerovi – se to však podařilo vyřešit a žádost byla v termínu odeslána. Jedná se o dotace v hodnotě přibližně 3,5 miliónů korun, které lze použít pro zarybnění našich revírů nad zarybňovací plán,“ nechal se slyšet jednatel severomoravských a slezských rybářů Rostislav Trybuček.

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko tak může získat další peníze pro zarybnění svazových revírů. A když jsme u toho zarybňování severomoravských a slezských vod – jak vlastně proběhlo jarní doplňování rybích obsádek? „Jarní zarybňování jsme zvládli ve stejném rozsahu, jako každým rokem. Jelikož v té době jsem musel zastávat jak funkci jednatele, tak i rybářského technika, proto zarybňování pstruhových revírů jsem předelegoval na Jakuba Vávru, který s tím má již z dřívějška zkušenosti a mimopstruhové jsem si organizoval sám,“ popisuje nový jednatel.

Tohle ale nebyl jediný šibeniční termín, který měl sekretariát územního svazu před sebou. „Dalším stěžejním bodem bylo odevzdání hospodářské evidence na krajské úřady. Termín byl rovněž poslední dubnový den. Žádné prodloužení lhůty nebylo možné. A jelikož s tím nikdo ze zaměstnanců sekretariátu neměl žádné zkušenosti, nezbylo nic jiného, než abych si to vzal osobně na starost,“ vysvětluje jednatel Trybuček.

Nový jednatel má ale hodně práce i do budoucna, například bude chtít objet všechny místní organizace a přesvědčit je, že chce co nejlepší spolupráci. „Plány na nejbližší období? Jednoznačně dát do legislativě odpovídajícího stavu naše revíry tak, jak nám to nařizuje zákon. Je to běh na dlouhou trať. Museli jsme oslovit ministerstvo zemědělství, a požádat je o součinnost. Naštěstí pracovníci ministerstva jsou rovněž rybáři a vychází nám maximálně vstříc. To samé jsme učinili ve vztahu ke krajským úřadům. I zde jsme se setkali se vstřícností a pochopením,“ popisuje Rostislav Trybuček, který zároveň dodává:

„Dále bude nutné zajistit a udržet smluvní vztahy k revírům, a snažit se o odkupy strategických vod. Již proběhlo několik schůzek na toto téma. Je toho opravdu mnohem víc, co je třeba udělat. Například mám v úmyslu objet všechny místní organizace našeho územního svazu a ujistit je, že jsme tu pro ně a že se jim budeme snažit maximálně pomoci při řešení jejich každodenních problémů.“

 

Severomoravští rybáři informují o násadách!

Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko spustil nový profil na Facebooku, kde se budou objevovat čerstvé informace o dění v tomto územním svazu. Rybáři tak mohou z první ruky vidět například informace o tom, do jakých svazových vod rybáři nasazují ryby, a jaké ryby tam vůbec nasazují. Pokud vás tyto informace zajímají a chcete mít o nich přehled, pak stačí kliknout na tlačítko „To se mi líbí“ na profilu severomoravských a slezských rybářů na Facebooku.

Stránku na Facebooku Územního svazu pro Severní Moravu a Slezsko naleznete ZDE

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -