DomůAkční nabídkaLov candátů v létě: Stopování candátích „smeček“! Jak úspěšně chytat candáty v teplém období?

Lov candátů v létě: Stopování candátích „smeček“! Jak úspěšně chytat candáty v teplém období?

- Reklama -

Lov candátů má své unikátní kouzlo. Jen si to představte: Stojíte na břehu oblíbeného revíru. Po slunečních paprscích nejsou už ani památky, zpoza vás se jen ozývají zvuky nočního lesa. Svědomitě pracujete se špičkou prutu a snažíte se umělé nástraze „vdechnout“ život. Z černočerné tmy se občas ozve rozprchnutí rybiček, připomíná to hození čočky do hrnce s vodou. A najednou… Bum! Váš prut se ohne jako namožená záda. Nádherná rána do prutu! Candát! Toho pocitu se nejde nabažit…

Hodně rybářů má lov candátů spojený především s podzimem. Ale to je škoda! Candáti jsou velmi aktivní i v létě. Je jen nutné najít místo, kde loví. Kde to je? Třeba v ústích přítoků. Zejména v tu chvíli, kdy se v přítoku zvedne trochu voda (po bouřce) a do revíru tak proudí kvanta čerstvé vody. Candáti sem táhnout za kyslíkem, ale také za rybičkami, které se zde shlukují za naplavenou potravou.

Dalším luxusním místem pro lov candátů v noci jsou rozlehlé mělčiny. Jedná se o místa, kde se rovněž zdržují hejna drobných rybiček, za kterými candáti následně míří. Na řekách je potom chytré chytat pod jezy, pod kterými se víří voda bohatá na kyslík. I tady jsou candáti! No a pak samozřejmě klasická místa – terénní nerovnosti (jámy, hrany ve dně), zatopené pařezy nebo padlé stromy. Tady všude je dobré candáty hledat! Třeba i ve dne…

Lov candátů je atraktivní i proto, že se jedná o aktivní lov. Candátí „smečky“ táhnou za kořistí jako zuřiví vlci a stopují ji. To samé dělejte vy! Buďte v pohybu a candáty vyhledávejte. Na těch místech, o kterých jsme si vykládali. Za bílého dne candáty hledejte poblíž jejich úkrytů – potopených pařezů, padlých stromů, v zatopených jámách, anebo u velkých balvanů. V noci pak chytejte na candátích lovištích – v létě především na rozlehlých mělčinách.

A ještě něco! Pokud víte o „fleku“, na kterém je písčité, štěrkové, kamenité, anebo prostě jen tvrdé dno bez bahna, pak právě tady číhejte na candáty. Tohle jsou místa, kde se tyto ryby velice rády zdržují, a kde velmi rády loví. Pokud o takovém místě víte, rozhodně zde chytejte. Počet ulovených candátů vás může hodně mile překvapit… A na co candáty chytat?

 

Wobler Savage Gear 4Play V2 Liplure SF Roach

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Výborný wobler od renomované společnosti Savage Gear, který nabízí naprosto dokonalý chod! Ano, ano, mnoho rybářů si může myslet, že tento wobler je určen především k lovu štik, ale není tomu tak. Tato nástraha je geniální pro prochytávání mělčin v nočních hodinách. V momentě, kdy padne tma, a kdy se na mělčiny nahrnou hejna drobných rybiček, tak právě v tuto chvíli je dobré chytat na tuto nástrahu.

Tento wobler Savage Gear nabízí naprosto dokonalý, hladkých chod, jež velmi věrně napodobuje přirozený pohyb drobné rybičky. Navíc, s pomocí navijáku a prutu můžete s touto nástrahou dále pracovat – třeba rychlé nebo pomalé vedení, přerušované vedení, prudké zrychlení nástrahy (škubnutí s prutem). Právě toto „nekonečné“ množství možností vedení nástrahy dělá z tohoto woblera TOP nástrahu na candáty!

Z našeho pohledu je na naše vody nejlepší ten nejmenší wobler o velikosti 13,5 centimetrů a váze 18 gramů. Tohle je naprosto dokonalá velikost pro většinu tuzemských vod. Doporučujeme!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Gumová plotice Sava Gear 3D LB Roach Paddle Tail Roach

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Neuvěřitelně realistická gumová nástraha, která velmi věrně napodobuje oblíbenou kořist candátů – drobnou plotici. Nástraha má krásně „široký“ tvar (oproti klasické gumě), který ve vodním prostředí dělá zajímavé vibrace. Tou největší zbraní je ale ocásek ve tvaru kopyta. Tento legendární tvar ocásku vytváří ve vodním prostředí skutečně silné vibrace, na které candáti spolehlivě reagují!

Na této gumové nástraze je dokonalé to, že spolehlivě pracuje i za velmi pomalého vedení. Takže pokud se rozhodnete pomalým vedením prochytávat candáti úkryty, pak se vám hodí právě tato nástraha. Ovšem, gumová plotice Savage Gear je vhodná i při lovu v noci – s pomocí rychlejšího vedení krásně rozkmitáte ocásek nástrahy, takže vibrace jsou rázem silnější. Tohohle si candáti na lovu určitě všimnou!

Gumové plotice Savage Gear jsou k dostání v několika velikostech. My osobně máme nejraději 10 centimetrovou variantu – jedná se o perfektní nástrahu na candáty na většině tuzemských revírů. Rozhodně stojí za vyzkoušení!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -