DomůNovinkyTRAGÉDIE: Rybáři musí zmasakrovat 40 000 kilo ryb za 3 miliony! Chytily nebezpečný...

TRAGÉDIE: Rybáři musí zmasakrovat 40 000 kilo ryb za 3 miliony! Chytily nebezpečný virus

- Reklama -

Naprosto zdrcující zprávu se dozvěděli rybáři z přeloučského rybářství. Tito rybáři se starají o rybník Buňkov na Pardubicku, který vloni dezinfikovali kvůli nebezpečnému viru. Jenže! Nebezpečná nákaza se v nádrži objevila znovu. Verdikt je nemilosrdný! Všechny ryby musí být zlikvidovány! Rybáři z přeloučského rybářství odhadují, že půjde až o 40 tun ryb v hodnotě 3 milionů korun. Rybník se musí vypustit a znovu vydezinfikovat…

Nebezpečná nákaza koi herpes virus se v rybníku Buňkov na Pardubicku objevila už vloni na podzim. Rybáři rybník vypustili a vydezinfikovali. Nákaza se ale vrátila. „Použili jsme 160 tun vápna, jak bylo plánováno, ale bohužel… Teď se bude testovat, jestli ten vir tam přežil, nebo jestli se tam mohl zase dostat nějak jinak,“ řekl pro Rozhlas z přeloučského rybářství Josef Kratochvíl.

Následný postup není pro rybáře nijak radostný. Rybník se musí vypustit a nakažené ryby vylovit. Všechny skončí v kafilérii – podle rybářů půjde o 40 000 kilo ryb v hodnotě 3 milionů korun.

Vypuštěný rybník se negativně nedotkne jen rybářů, ale i autokempu na břehu rybníka. Pro něj může být současná situace likvidační. „Pro nás to znamená velké nepříjemnosti, příroda si nevybírá,“ říká pro Rozhlas provozovatelka autokempu Lucie Jelínková. „Naštěstí je to obecní kemp. Doufám, že se za nás postaví obec, protože my pro to nic víc udělat nemůžeme,“ dodává.

Vypouštění rybníka Buňkov už začalo. Jeho celkové vypuštění bude trvat několik týdnů. „Mimořádná veterinární opatření zahrnují podobně jako loni likvidaci všech ryb v rybníku a provedení asanačních opatření. Je nařízen systém monitorování ostatních hospodářství,“ řekl Rozhlasu Radek Axmann z veterinární správy.

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -