DomůAkční nabídkaLov dravců v čisté vodě: „Neviditelné lanko“ na dravce! Tajný trumf na kapitální...

Lov dravců v čisté vodě: „Neviditelné lanko“ na dravce! Tajný trumf na kapitální predátory

- Reklama -

Podzimní část sezóny s sebou přináší několik změn. Kromě rapidního snížení teploty vody dochází i k jejímu „vyčištění“. Ve vodě výrazně ubude drobných řas a dalších nečistot, takže voda je významně čistější. A právě v takových podmínkách hodně milovníků lovu dravců dělá to, že sundává ocelová lanka a chytá na samotný vlasec. To je risk! V momentě, kdy dostanete na háček například pěknou štiku, můžete o dravce přijít. Nepromarněte životní šanci na trofejní úlovek! Jenže co místo ocelového lanka do čisté vody navázat? Zkuste fluorocarbon!

Ano! Zkušení lovci dravců již dlouhá léta do čisté vody používají toto „neviditelné“ vlákno. Fluorocarbon má v čisté vodě naprosto dokonalé vlastnosti, kdy je díky lomu světla ve vodě velice špatně rozeznatelný. Oproti ocelovému lanku je toto opravdu zásadní rozdíl! Takže pokud v čisté vodě nechcete chytat na klasická lanka, anebo třeba ani na wolframová lanka, pak použijte fluorocarbon.

Jak ho použít? Udělejte z tohoto materiálu klasický návazec! Použijte fluorocarbon, obratlík pro upevnění ke kmenovému vlasci/šňůře, a pak obratlík s karabinkou pro upevnění umělé nástrahy, anebo přímo háček pro nastražení rybičky. Takhle jednoduché to je!

Díky tomu tak vznikne „neviditelný“ návazec, kdy nástrahu budeme prezentovat na 30 až 100 centimetrovém návazci, které nepůjde vidět ani v čisté vodě. Luxus! Tohle může při lovu těch největší predátorů výrazně pomoci.

Ale bacha! Ocel je ocel! To říkáme zcela narovinu. Ani ten nejtlustší fluorocarbon vám nezaručí, že vytáhnete trofejní štiku. Prostě se může stát, že opravdu kapitální kus vám to „upálí“ (tohle hrozí ale i u lanka). Proto pokud se chystáte na štiky, pak volte průměr minimálně 0,50 mm, spíše ale více – ideálně 0,60 mm a více. Myslete na to, že štika s utrhnutou nástrahou v tlamě může uhynout. Je to zbytečné, proto používejte hrubší fluorocarbon. Díky! Jaké fluorocarbony použít?

 

Fluorocarbon Savage Gear Soft

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Z našeho pohledu nejlepší fluorocarbon pro výrobu návazců na dravce na přívlač! Proč na přívlač? Protože tento fluorocarbon od renomované společnosti Savage Gear je měkký. A to je zásadní! Proč? Protože toto vlákno nijak negativně neovlivňuje chod naši nástrahy. Pokud použijeme toto vlákno, tak wobler bude pracovat tak, jak má. To samé platí o lovu na gumové nástrahy, které mají díky tomuto vláknu nádherný chod. Tohle je zásadní!

Přitom, i když je tento fluorocarbon od Savage Gear měkký, tak to neznamená, že ztrácí na pevnosti nebo odolnosti. Naopak! Tento fluorocarbon nabízí vynikající pevnost v uzlu, ale i odolnost proti oděru. Takže i když například pověsíte vaši nástrahu za potopenou překážku, je pravděpodobnější, že ohnete háček, než že nástrahu utrhnete.

My osobně doporučujeme i toto vlákno proto, že patří k nejlepším náhradám za klasická ocelová lanka. Jelikož se tento fluorocarbon vyrábí v průměrech 0,74 mm a 0,81 mm, dá se říct, že odolá i ostrým štičím zubům (znova připomínáme – riziko překousnutí je větší než u klasické ocele). Přesto, pokud patříte k rybářům, kteří nemají rádi ocelová lanka, a hledáte spolehlivou náhradu, pak doporučujeme tento fluorocarbon. Je perfektní!

Ano, cena je vyšší. Je ale zapotřebí si spočítat, že z návinu vyrobíte celou řadu návazců. A když si cenu porovnáte se stejným počtem ocelových lanek, není to tak propastný rozdíl. Na tohle myslete!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Fluorocarbon Berkley Trilene XL

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Legendární fluorocarbon od americké společnosti Berkley. Toto vlákno splňuje ta nejpřísnější kritéria při lovu velkých dravců. I tento fluorocarbon je krásně měkký, takže neovlivňuje chod nástrahy. Tudíž, i když budete chytat na wobler nebo malou gumovou nástrahu, tak chod nástrahy nebude negativně ovlivněn. To je prostě klíčové při lovu dravců na přívlač.

Další obrovskou předností tohoto vlákna je jeho obrovská odolnost a pevnost v uzlu. Ať už budete chytat na těžkých terénech nebo poblíž potopených překážek, tak tento navazovací materiál vás nezklame. K dalším přednostem pak řadíme i minimální paměť, díky které se na fluorocarbonu nevytváří nepříjemné obloučky, které by kazily chod nástrahy. Luxus!

Jedinou „slabinou“ tohoto fluorocarobnu je, že není dostupný ve větších průměrech – maximální je 0,60 mm. Pokud chodíte na vody, kde jsou velké štiky, pak určitě sáhněte po tom nejhrubším průměru. Fakt neriskujte to, že kvůli lehkovážnosti přijdete o životní štiku! Jinak tomuto fluorocarobnu není co vytknout. Je výborný!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -