Domů Rybolovné techniky Kaprařina Lov velkých kaprů na prochytávaných svazovkách: 3 faktory, které rozhodují o (ne)úspěchu

Lov velkých kaprů na prochytávaných svazovkách: 3 faktory, které rozhodují o (ne)úspěchu

- Reklama -

Lov velkých kaprů na prochytávaných vodách je pořádným oříškem! A to zejména kvůli rybářskému tlaku. Pochopitelně, na ryby číhá tolik nástrah, že jsou při sběru potravy pořádně opatrné. Když se ale z takové lokality podaří pěkná ryba, je úspěch o to sladší. Něco o tom víme! Letos v létě jsme se vydali na jednu prochytávanou svazovku, na které se nám povedla nádherná ryba. Co rozhodlo o úspěchu? 3 zásadní faktory!

Ano! Abychom byli i na prochytávané vodě úspěšní, je nutné dodržet 3 zásadní faktory. Zaprvé: Je nutné najít dobré místo, na kterém můžeme očekávat pěknou rybu. Zadruhé: Je zásadní použít takovou montáž, na kterou se mohu spolehnout. A zatřetí: Klíčové je i selektivní krmení, které bude lákat velké ryby.

Atraktivní místo: Najděte místo, na kterém jsou překážky! Potopené pařezy, potopené stromy, stará koryta potoků a řek, terénní nerovnosti, velké kameny, bývalé stavby. Pozornost také věnujte tomu, aby dno mělo tvrdý podklad. Je to prostě lepší, než aby na místě ležela vrstva bahna. A ještě něco! Hromada rybářů chytá do 100 metrů délky – dále prostě nenahodí. Pokud k tomu máte vybavení, pak je lepší na rozlehlejších svazovkách hledat ryby právě v dálce přes 100 metrů. Neplatí to vždycky, ale zkušenější ryby se prostě drží dále od „křupek“. Myslete na to!

Zásadní je také směr větru. Ano, my tomu přikládáme velkou váhu. Je důležité totiž upírat pozornost tam, kde vítr fouká, a kde tedy tlačí jak potravu, tak i samotné ryby. Na větších plochách přes 50 hektarů rozlohy má vítr velký význam. Směr větru můžete díky moderním technologiím sledovat v reálném čase. My například používáme aplikaci od českých vývojářů – Windy.com.

Spolehlivá montáž: Tohle je hodně o vkusu! My osobně nejraději volíme helikoptérovou montáž s D-Rig návazcem. Proč právě tohle? Helikoptérová montáž dovoluje daleké nahazování, právě s ní jste schopni s přehledem házet přes 100 metrů daleko. Navíc, montáž vážeme tak, že se prostě nemotá, takže máme jistotu, že na dně leží naprosto v pořádku, a připravená na velkou rybu.

Návazec D-Rig je pak spolehlivým návazcem, ze kterého jen minimálně padají ryby. Tento návazec pak vážeme z fluorocarbonu, který nabízí výborné vlastnosti (nenápadnost, tuhost) při lovu kaprů. Tohle je prostě TOP návazec.

Selektivní krmení: Aby bylo krmení selektivní, což znamená, že se mu budou vyhýbat menší kapři ale i bílá ryba, je nutné si ho poctivě připravit. První věcí, kterou by takové krmení mělo obsahovat, jsou tvrdé složky – například tygří ořech. Právě tohle je geniální surovina, která chutná především velkým rybám. Nemusíte krmit ve velkém množství! To ne! Ale je nutné vytvořit takové krmné místečko, které velkou rybu zaujme. My osobně to děláme tak, že krmení dopravíme na lovné místo krmnou raketou.

Díky tomu tak vznikne atraktivní krmné místo, které velkou rybu přiláká. Kromě tygřího ořechu a boilies, na které chytáme, je dobré použít i selektivnější vůni. My osobně máme rádi například česnek, na který velcí kapři velice spolehlivě reagují. Takže do krmení přidáváme i česnekové CSL. Krmení na kapry má tak větší říz!

Redakce InRybar.cz

Ilustrační foto: archiv InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -