Domů Akční nabídka Lov kaprů na krmítko: TOP 3 příchutě nástrah na kapry, které na...

Lov kaprů na krmítko: TOP 3 příchutě nástrah na kapry, které na jaře perfektně fungují!

- Reklama -

Tu otázku si pokládá každý rybář na začátku nové sezóny: Co dát na háček, aby to fungovalo i na pasivnější ryby, které se teprve probouzí ze zimní letargie? Těch možností je celá řada! Můžeme buďto vsadit na osvědčenou klasiku, která funguje už celé generace. Ano, máme na myslí především nějakou medovou nebo vanilkovou nástrahu. Anebo pak můžete zvolit takovou nástrahu, která tolik známá není, přesto se jedná o tajný trumf, který funguje. Pojďme si už konečně zmíněné nástrahy představit…

Hned ze začátku: Je důležité si uvědomit, že kapři ve studené vody sice sbírají potravu, ale nesbírají ji v takovém množství. To znamená, že kapra musíme okamžitě zaujmout a „donutit“ ho sebrat právě náš pamlsek. Jak na to?

Nástraha musí mít silnou vůni, aby i ve studené vodě vytvářela koncentrovanou pachovou stopu, která láká kapry k záběru. A je také dobré, když má nástraha výrazné zbarvení, které jde vidět i na tmavém a šedivém podkladu. Právě tak totiž nejčastěji vypadají na začátku sezóny dna na našich revírech (leží na nich nánosy spadaného listí nebo mrtvá vegetace). Myslete na to! Co tedy použít?

 

MĚKČENÝ ROHLÍKÁČ (Med nebo Vanilka)

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO.cz za nejnižší cenu na trhu!

Osvědčená klasika, kterou používali již naši pradědové! Právě tyto dvě příchutě patří k naprosto nejpopulárnějším na začátku sezóny. Důvod je vskutku jednoduchý – na tyhle příchutě kapři velmi dobře reagují a spolehlivě je přijímají. Ano, při nastražení nástrahy s těmito dvěma příchutěmi prostě NIKDY neuděláte chybu. Ano, ano, víme – tohle jsou dvě příchutě – jenže jsou si tak podobné (jak vůní, tak ale například i zbarvením nástrahy, ve kterém se vyrábí), a tak dobře to na ně bere, že jsme si dovolili je „spojit“.

Naprosto dokonalou medovou nebo vanilkovou nástrahou na kapry je MĚKČENÝ ROHLÍKÁČ od KAPRPRO. Jedná se o klasické rohlíkové boilies, které má ale unikátní strukturu. Jakou? Kulička je nádherně měkká! To rozhodně není zvykem! Díky tomu toto rohlíkové boilies vypouští silnou pachovou stopu, která dokáže zaujmout i pasivnější rybu. Ale! Má to i druhý efekt! Měkčí povrch mnohem lépe přijímá vodu, takže po chvíli máme na háčku luxusní „blemcák“, který prostě žádný kapr nepřehlédne. No jen si to představte: Tu velkou, žlutou kuličku na tmavém dně. Tohle je teda něco!

 

EXTRA EXTRUDY (Česnek)

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO.cz za nejnižší cenu na trhu!

Tajný trumf! Černý kůň! Česnek je naprosto dokonalou příchutí! Proč? Protože právě nástraha s takovou příchutí dokáže i ve studené vodě vytvořit opravdu hodně koncentrovanou pachovou stopu. A právě díky tomu můžete mít na takovou nástrahu i v hodně nevlídném počasí hromadu záběrů od kaprů. Česnek prostě jezdí!

My tuto příchuť máme rádi u EXTRA EXTRUD. Jde o velmi zajímavou plovoucí nástrahu, se kterou jdou dělat naprosté divy. Extrudy můžete buďto napíchnout přímo na háček, anebo ještě lépe pod háček. Právě pod háčkem můžete z této nástrahy vytvořit lákavý „řetízek, který se luxusně nadzvedne nad dno. Výsledek? Nad šedivým dnem bude stát luxusně nápadný (bílý) „řetízek“ z extrud. Může si toho kapr vlastně nevšimnout? Rozhodně NE! Tuhle příchuť (i nástrahu) určitě nenechávejte doma!

 

Měkčené peletky (Patentka)

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO.cz za nejnižší cenu na trhu!

Věděli jste, že kapři milují „maso“? Skutečně! Však také proto tak poctivě filtrují bahnité nánosy na dně, ve kterých hledají chutné, bezobratlé živočichy. Třeba také patentky! Proč tedy kaprům nenaservírovat jejich přirozenou potravu v podobě měkčených peletek? Vyzkoušejte, protože právě tato nástraha zaručuje parádní lov kaprů.

Tyto měkčené peletky s příchutí patentky mají velmi zajímavou pachovou stopu, která nám může přijít „páchnoucí“. Ovšem kapři na tenhle odér spolehlivě reagují! Prostě v něm cítí tu vůni patentek, které tolik milují. Vsaďte na nástrahu, která věrně „kopíruje“ kapří přirozenou potravu. A naservírujte kaprům to, co mají tak rádi. Uvidíte, že to přinese úspěch…

Ilustrační foto: KAPRPRO.cz

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -