Domů Akční nabídka Lov kaprů v létě: TOP 3 nástrahy na kapry do teplé vody

Lov kaprů v létě: TOP 3 nástrahy na kapry do teplé vody

- Reklama -

Lov kaprů v létě je krásnou záležitostí. Tento lov je totiž často spojen s příjemným pobytem u vody, s nějakým tím grilováním a koupáním. Ale! Samotný lov v teplé vodě přináší mnohá úskalí. A to zejména proto, že ryby v horkém počasí přijímají méně potravy. Proto je nutné je ihned zaujmout. Je nutné kaprům nabídnout takovou nástrahu, které neodolají. Bacha! Nemyslíme tím, že musíme mít pod/na háčku tu nejdražší nástrahu. To ne! Kolikrát se vyplatí vsadit na tu největší klasiku. Pojďme se na favority na kapry do teplé vody podívat blíže…

V teplé, letní vodě je vhodné vsadit na takové příchutě, které jsou koncentrované. Nezapomeňte, že při vysokých teplotách voda „kvete“, je plná vůní a života. Takže je nutné tohle všechno „přebít“. Zase: Není nutné to přehánět s dávkou, kolikrát stačí přijít s něčím neobvyklým, co kapři ve vodě jen tak nenajdou. Teď například mluvíme o česnekových nástrahách, které nabízí skutečně velmi silnou vůni, která dokáže ve vodním prostředí vytvořit koncentrovanou pachovou stopu. Tohle funguje!

A samozřejmě ale nesmíme zapomínat na to, že v teplé vodě často fungují sladké příchutě. To je dáno třeba tím, že v okolí revírů dozrávají plody na stromech, které padají do vody. Tohle si žádný kapr nebo amur nenechá ujít! I proto sladké příchutě tolik fungují. My osobně nejraději saháme po klasických příchutích – jahoda, med, vanilka. Proč to měnit, když klasika pořád jezdí? Jaké nástrahy tedy do teplé vody vybrat? Tady máte několik tipů…

 

Ochucená kukuřice (česnek/halibut)

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO.cz za nejnižší cenu na trhu!

Vynikající ochucená kukuřice na kapry, která je k dostání za luxusní cenu! Za kilo ochucené kukuřice zaplatíte v přepočtu jen 36 korun. To je cena, ke které se jiní výrobci ani zdaleka nepřibližují. A bacha! I když je tato kukuřice opravdu levná, nejedná se o žádný šmejd. Naopak! Ochucená kukuřice má krásně velká zrníčka, která jsou TOP! Další obrovskou předností je konzistence kukuřice – ta je totiž vařená přímo v pytlíku po vakuování. Takže ze zrníček se nevyplavují ty nejatraktivnější látky. Super!

Jak už je z názvu patrné, my doporučujeme kukuřici s příchutí česnek/halibut. Právě tato kukuřice nabízí velmi silný odér, který se ve vodě (zejména v teplé) krásně šíří, takže nástraha vytváří neodolatelnou pachovou stopu. Bomba! Dále jsou pak na výběr kukuřice v příchutích losos/patentka, scopex/oliheň, natural nebo hnijící červ.

 

Kalové pelety

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO.cz za nejnižší cenu na trhu!

Kalové pelety jsou vhodnější spíše na krmení. Pokud na ně chcete chytat, pak je nutné si obstarat kalové pelety s dírou, anebo mít po ruce vrtáček. Ale znova: Kalové pelety jsou vynikající jako návnada do teplé vody. Tyto pelety mají krátkou dobu rozpadu, tudíž jsou vhodné pro okamžité chytání kaprů. Co je na těchto peletách to nejlepší? Právě ten kalový efekt (od toho ten název). Pelety po vhození do vody začnou okamžitě pracovat, a na dně vytváří hustý „mrak“. Tohle žádný kapr nepřehlédne!

Obrovskou předností těchto pelet je i jejich nádherná vůně. Pelety jsou napuštěné koncentrovanými esencemi, tudíž ve vodním prostředí vytváří silnou pachovou stopu. Jakou příchuť doporučujeme? Vsaďte na ovoce! Z našeho pohledu je naprosto nejlepší příchuť jahoda/med. Tyto pelety mají nádherně ovocnou vůni, která je pro lov v teplé vodě skutečně ideální.

 

Ovocné boilies

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO.cz za nejnižší cenu na trhu!

Ano, do teplé vody velice rádi používáme sladké příchutě. A máme jednu vyloženě oblíbenou – boilies Esencial jahoda/med. Tyto kuličky nabízí nádherně sladkou vůni, která je luxusně ostrá, takže ve vodním prostředí jde krásně cítit. Tohle si nenechá ujít ani pasivnější kapr! Na těchto kuličkách máme kromě zmíněných vlastností velice rádi i jejich cenu. Toto boilies patří k nejlevnějším na trhu, takže vás letní vycházky na kapry nepřijdou nijak drasticky draho. A to se počítá!

Aby byla kulička ještě atraktivnější, tak ji okrajte povrh. Díky tomu se z kuličky mnohem lépe uvolňují atraktivní látky. A k ještě větší účinnosti určitě přispěje i to, pokud boilies namočíte do nějakého tekutého atraktoru, anebo třeba do medu. Kuličku nechte ideálně v tekutém atraktoru několik hodin, aby pořádně nasála jak vůni, tak ale i onu tekutinu! To mají kapři moc rádi!

Ilustrační foto: KAPRPRO

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -