skingbranding-banner

Lov na rybičku: Tajný fígl na velké candáty! Jak přilákat candáty na lovné místo k nástraze?


Nejlepší období pro lov velkých candátů na rybičku je za dveřmi. Teploty pomalu ale jistě míří dolů, což je jasným signálem pro dravce, aby se začali připravovat na nehostinné chvíle. Teď začnou smečky candátů masakrovat nebohá hejna drobných rybiček. Pokud si chcete taktéž ulovit krásného candáta, pak byste od půlky září až do konce roku neměli u vody chybět. Ale jak přinutit candáty k záběru?

Abychom se candátům podívali pořádně „na zoubek“, je zapotřebí vědět, jak tito predátoři vlastně loví. Candát je hejnová ryba, která loví ve skupině. Tento dravec je nejaktivnější ve večerních a nočních hodinách, kdy pod vodou panuje černočerná tma. Ta ale candátům vůbec nevadí! Naopak. Díky velmi citlivým očím dokážou lovit i za takto špatných viditelnostních podmínek. Při lovu tyto ryby samozřejmě používají i čich. Navíc, díky uzpůsobeným ploutvím dokážou candáti nepozorovaně plavat poblíž dna. A právě tady tito lovci s největší oblibou loví.

candat

Candát loví jinak než například štika. Candáti putují revírem a loví hned na několika místech za večer. Proto se u vody můžete setkat s tím „jevem“, kdy záběry na daném místě přichází v plus mínus stejnou dobu. Lovení candátů trvá několik minut a pak vše končí. Proto je zapotřebí candáty zaujmout a pokusit se je udržet na lovném místě co nejdelší dobu. Ale jak na to?

 

Jak přilákat candáty? Taktika, která funguje!

Při lovu candátů je zapotřebí dodržovat jedno pravidlo, které je naprosto jednoduché. Zní takhle: Chytej candáty tam, kde je jeho kořist. Ano, tato rada je opravdu jednoduchá, ovšem spousta rybářů hledá candáty tam, kde nejsou. A to je špatně!

Jak candáty přilákat k naší nastražené rybičce? Jednoduše! Před samotným lovem candátů (nejlépe při stmívání) lovné místo rozkrmíme s pomocí strouhanky. Proč? Strouhanku mají rády drobné rybičky – oukleje, plotice nebo malí tloušti. Už víte, kam míříme? Ano! S pomocí strouhanky donutíme drobné rybičky k tomu, aby se shlukovaly do jednoho místa. Do místa, ve kterém jsou „na dostřel“ candátům. Tady jsou rybičky zranitelné a jejich velký počet candáty jistě zaujme.

candat

A právě do tohoto rozkrmeného místa nahodíme naši mrtvou rybičku. Tahle taktika je jednoduchá, přitom geniální! Drobné rybičky budou nevědomky požírat chutnou strouhanku, přičemž svým silným pohybem a pachem budou lákat hejna candátů. Ti se dříve nebo později tady ukážou!

A teď to nejdůležitější! Abychom candáty donutili k záběru, je zapotřebí jim nabídnout neodolatelnou kořist. Nejlepší je mrtvá rybička, kterou nahodíme přímo do krmného místa. Proč? Za mrtvou rybičkou se candát nemusí nijak honit, jen ji sebere ze dna. Ale! Aby byla rybička pro candáty opravdu neodolatelná, je zapotřebí posílit její pachovou stopu. Ano! Právě pach kořisti je to, co může vést k tolik kýženému záběru.

candat

dip-na-candaty-sprejJak posílit pachovou stopu mrtvé rybičky? Jednoduše! Postříkejte ji speciálním sprejem, který velmi výrazným způsobem zatraktivní mrtvou rybičku. Ta tak ve vodním prostředí začne „vysílat“ velmi intenzivní pachové signály. A těch si každý candát všimne! Použití spreje na mrtvou rybičku může tak počet záběrů od candátů zmnohonásobit! Tohle funguje!

Chytejte candáty chytře! Zaujměte je, a nabídněte jim zajímavou kořist. Pokud se vám tohle povede, pak u vody zažijete nefalšované rybářské eldorádo!

Sprej na mrtvou rybičku je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

Nadupané kaprové děličky za fantasticky nízkou cenu! A jeden prut dostanete ZDARMA!

admin | přečteno: 1928x | 20.06.2018 | Žádné komentáře

Anglická společnost Wychwood patří k TOP producentům rybářského vybavení, zejména pak …

Lov kaprů v létě: 3 zaručené tipy a triky, díky kterým ulovíte trofejního kapra!

admin | přečteno: 3320x | 19.06.2018 | Žádné komentáře

Lov kaprů v teplé vodě má svá specifika. Na jednu stranu …

NOVINKA: Cenová bomba! Vynikající hlásič FLAJZAR za pár korun! Nenechte si ujít!

admin | přečteno: 2355x | 18.06.2018 | Žádné komentáře

V rybářském světě asi není rybáře, který by neznal legendární českou …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.