DomůAkční nabídkaLov opatrných kaprů: Jak navázat účinný návazec na kapry? Použijte „neviditelné“ materiály!

Lov opatrných kaprů: Jak navázat účinný návazec na kapry? Použijte „neviditelné“ materiály!

- Reklama -

Návazec na kapry. Poslední část udice, která rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu. Návazce rybáři navazují z nejrůznějších materiálů. A každý má své místo. Přesto, někdo může mít problém se v této houšti produktů zorientovat. Co tedy použít pro navázání návazce na kapry, který bude fungovat? Pojďme se podívat na nějaké tipy…

Je zapotřebí si uvědomit, že nejrůznější navazovací materiály mají i různé vlastnosti. Některé jsou tuhé, jiné měkké. Některé jsou plovoucí, jiné potápivé. Co tím chceme říct? Je zapotřebí si trochu promyslet, a také si trochu představit, kde budeme chytat, a jak chceme chytat. Chceme, aby nástraha ležela u dna? Pak je zapotřebí použít materiál, jenž je potápivý. Anebo chceme, aby nástraha „vlála“ v proudu? Pak je zapotřebí použít ten plovoucí.

kapr-zdolavani

Jednu vlastnost přece jenom chtějí všichni rybáři: Všichni chceme, aby naše montáž byla nenápadná. A aby ani ti největší a nejzkušenější kapři neprokoukli zradu. Toho jde docela snadno docílit. Jak? No, je zapotřebí použít ty správné materiály…

giants-fishing-snurkaCAMO šňůrky: Velmi dobré materiály, které jsou na dně prakticky k nerozeznání, jsou CAMO návazcové šňůrky. Tyto navazovací materiály díky krásně nenápadnému zbarvení nejdou na dně skoro vůbec vidět. A právě díky tomu jsou tyto šňůrky při lovu kaprů tak úspěšné.

Ovšem, návazcová šňůrka v maskáčovém provedení bude fungovat jen tehdy, když bude vyrobena z kvalitního materiálu. V tomto zbarvení jsou dobré například takové šňůrky, které jsou potápivé, takže krásně leží na dně. Zároveň je ale dobré, pokud jsou tyto šňůrky měkké, takže bez nejmenších obtíží kopírují různorodé dno. Tahle kombinace je „smrtící“ a dokáže přelstít nejednoho vychytralého kapra.

Rybářský trh nabízí celou řadu druhů šňůrek podobného ražení. K našim nejoblíbenějším ale patří maskáčová šňůrka Giants Fishing Carp Braid Sinking. Tento materiál nabízí perfektní vlastnosti pro chytání opatrných kaprů – šňůrka je krásně měkká, zároveň ale nehybně leží u dna. Navíc, maskáčové zbarvení těchto šňůrek je famózní! A co je na tom úplně nejlepší? Nízká cena! Tak kvalitní šňůrku za tak malé peníze nikde jinde neseženete…

CAMO šňůrka je dostupná na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!  

fox-illusion-edgesFluorocarbon: Tohle je mistr „převleků“. Fluorocarbon díky svým prvotřídním vlastnostem patří k nejhůře rozpoznatelným materiálům ve vodním prostředí. Proto návazce z tohoto navazovacího materiálu tak dobře fungují. Kapři prostě nevidí tu lest.

Fluorocarbony se vyrábí v nejrůznějších provedeních. Tento materiál můžete sehnat ve velmi „tuhém stavu“. K čemu je to dobré? Tuhý fluorocarbon nevytváří na dně žádné obloučky, jež by mohly v kaprech vzbudit nedůvěru. Flurocarbon se rovněž vyrábí i v „měkkém provedení“. To je zase dobré v tom, že tento materiál dokáže nádherně kopírovat strukturu dna, čímž se stane prakticky neviditelným.

Fluorocarbon se kromě „neviditelnosti“ ve vodním prostředí vyznačuje i velmi rychlou potápivostí, velkou odolností a pevností. Ano, fluorocarbon je výborný pro chytání v těžkých terénech a v blízkosti překážek. Právě tento materiál dokáže snášet i velmi náročné podmínky při lovu. To je také jeden z důvodů, proč je tento materiál mezi rybáři tak oblíben.

Fluorocarbon je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu! 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -