skingbranding-banner

Lov štik na nástražní rybičku: Perfektní montáž na velké dravce, se kterou zabodujete!


Lov dravců na rybičku je neodmyslitelnou disciplínou v rybařině. Právě tato metoda slibuje hromadu záběrů od dravců, neboť jim předkládáme jejich přirozenou potravu. Jak vlastně chytat dravce na rybičku? Velmi oblíbenou metodou je chytání tzv. „na kačenu“. Právě tato metoda nabízí mnoho perfektních vlastností, které slibují nespočet záběrů od dravců, především pak od štik. Pojďme si tuto jednoduchou montáž představit blíže…

stika-obecnaTahle montáž je perfektní v tom, že je naprosto jednoduchá. Stačí nám jedna „kačena“ neboli velký splávek na štiky, trocha bižuterie, zátěž a návazec. To je všechno! Proč je tato metoda tak úspěšná? Na „kačenu“ můžeme chytat s živou rybkou. A právě živá rybka patří k těm nejlepším nástrahám pro lov velkých štik vůbec. Proč? Živá rybka svým pohybem dokáže vydráždit k záběru nejednu velkou štiku. Rybičky jsou přirozenou potravou dravců, takže štikám servírujeme to, co loví odjakživa. Tohle prostě funguje!

 

Montáž na štiky: Co použít?

Je zapotřebí si říct jednu věc. Při lovu velkých štik na rybičku je zapotřebí nepodcenit kvalitu vybavení. Pokud použijeme špatný navazovací materiál, nekvalitní háček nebo nedostačující lanko, můžeme přijít o životní rybu. A to nikdo nechce! Při výběru vybavení si tak dávejte pořádný pozor a buďte důslední.

„Kačena“: Tyhle velké splávky na štiky se dodávají na rybářský trh v obrovském množství typů. Rybář si tak může vybrat splávek na štiku v libovolném tvaru a v libovolné gramáži. Záleží na tom, co v danou chvíli potřebujeme. My osobně máme nejraději „kačeny“ ve tvaru vajíčka. Tyto splávky na štiky unesou i velkou nástražní rybičku, přitom při záběru nevytváří štice žádný odpor. Tyhle „kačeny“ jsou fakt TOP. Kvalitní „kačeny“ na štiky naleznete ZDE.

kacena_na_stiky

navazec_stikaNávazec: Hodně rybářů se při lovu štik na rybičku brání klasickým lankům. Podle nás jde ale o jeden z nejspolehlivějších materiálů, který vydrží i drtivý nápor zubů obrovské štiky. Proto je rozumné lanka používat. To, že lanka snižují počet záběrů, není pravda. Jestli štiky mají “hlad”, zaútočí i na rybičku, která je nastražena na návazci z lanka.

A ještě jednu věc není radno podcenit – kvalitu háčků. Na rybářském trhu je obrovské množství háčků, ovšem u řady z nich je k vidění velmi chabá kvalita. A to je špatně! Právě nekvalitní háček se může při zdolávání velké štiky ohnout a my tak přijdeme o obrovskou rybu. Kvůli naprosté blbosti! Proto dbejte na kvalitu! Prvotřídní hotové návazce pro lov štik na rybičku naleznete ZDE.

fox-rage-predator-bait-finsZátěž a bižuterie: Bez zátěže a ještě doplňkové bižuterie to nepůjde. Ke „kačeně“ obvykle používáme torpily nebo drobná kuličková olůvka s dírkou. Hmotnost zátěže záleží na gramáži „kačeny“ a velikosti nástražní ryby. Co se týče bižuterie, tak při lovu na rybičku používáme zarážku, chrániče uzlů, obratlíky. To by mělo stačit.

Velmi zajímavou bižuterií, kterou při lovu štik na rybičku určitě využijete, jsou umělé ploutvičky od FOX RAGE. K čemu jsou dobré? Jde o velmi chytré zarážky, které zabraňují strhnutí nástražní rybičky při nahození nebo při pohybu ve vodním prostředí. Tohle je fakt chytré! Navíc, rudě červené zbarvení těchto umělých ploutviček láká štiky k záběru. Vynikající věc! Umělé ploutvičky si prohlédněte ZDE.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

VÝPRODEJ: Akční ceny! Kaprové děličky za pár korun! Jeden prut vyjde na pár stovek!

admin | přečteno: 714x | 24.05.2018 | Žádné komentáře

Na rybářském e-shopu PARYS naskladnili další akční děličky. Tentokrát si …

TOP 3 rybářská lehátka za super cenu! Do těchto postelí se zamilujete!

admin | přečteno: 1663x | 22.05.2018 | Žádné komentáře

Rybářské lehátko je neodmyslitelnou součástí rybářské výbavy při delších výpravách …

VIDEO: Geniální návazec na velké kapry! Úspěšný lov kaprů ve sloupci a na hladině!

admin | přečteno: 2299x | 21.05.2018 | Žádné komentáře

Voda se otepluje. Sluneční paprsky se intenzivně opírají do vodní …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.