skingbranding-banner

Lov stříbrných „torpéd“: Jak zaručeně přilákat amury na lovné místo? Zkuste tohle!


Lov amurů patří k nejvíce vzrušující záležitostem v rybářském světě. Při prvním kontaktu to sice mnohdy vypadá, že máme na prutu cejna, ovšem v momentě, kdy se amur dotkne břehu, začíná nezapomenutelný souboj! Amur dokáže vyvinout neuvěřitelně obrovskou sílu, která zaručeně prověří i to nejšpičkovější vybavení. Není proto divu, že amuři patří k vyhledávaným rybám na našich vodách. A zejména pak ti trofejní, kteří s přehledem přesahují metr délky a 15 kilo váhy. Jak ale takovou rybu přilákat na lovné místo?

Někteří rybáři, kteří mají spadeno na velké kapry, nemají amury v oblibě. Proč? O amurech se moc dobře ví, že to jsou obrovští jedlíci, kteří dokážou spořádat velké množství krmení. Některé zdroje dokonce hovoří o tom, že amur je schopen do sebe nacpat tolik potravy, kolik sám váží. Neskutečné! Takže hejno větších amurů je schopno doslova vyluxovat i bohatě zakrmené místo. A proto tyhle ryby nemají někteří kapraři v oblibě.

Jiní rybáři, mezi které se hlásíme i my, chtějí amury cíleně chytat. A ono se není čemu divit! Podobných soubojů v rybářském světě zase tolik nezažijete. Mít na prutě velkého amura je prostě velký zážitek. Ale znova: Jak velkého amura dostat na lovné místo? Čím ho nalákat do blízkosti naší nástrahy? Těch možností je hned několik!

Pamatujte ale na jednu věc, kterou musíme zopakovat: Amuři opravdu dokážou spořádat velké množství potravy. Proto buďte připraveni na to, že během víkendového chytání můžete spotřebovat desítky kilogramů krmení. Bacha! Krmení nesypte po velkém množství ihned do vody najednou. To ne! Až v momentě, kdy chytnete jednoho amura, zvyšte krmnou dávku a snažte se tyto ryby na místě udržet. Amur je hejnová ryba, která neustále pendluje po revíru a hledá něco k snědku…

A ještě něco: Amury je dobré cíleně hledat. Jak? Je to jednoduché! Tyhle ryby milují vodní vegetaci. Opravdu! Kolikrát můžete vidět, jak se třese rákos, který následně mizí pod hladinou. To se pasou amuři! A právě v blízkosti vodní vegetace je vhodné vytvořit krmné/lovné místo. Ale vraťme se k původnímu tématu: Čím tedy krmit?

 

Amurové pelety

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ideální varianta pro ty rybáře, kteří chtějí levnou, ale účinnou návnadu na amury. Tyhle pelety na amury totiž vyjdou na necelých 40 korun za kilo, což je prostě super cena. A znova: I když se jedná o levnou návnadu, neznamená to, že je nekvalitní. Naopak! Tyhle pelety na amury obsahují vysoký podíl „zelené složky“ – tedy namleté rostliny, které mají tolik specifický pach, který amuři milují. Skutečně! Amuři opravdu mají vegetaci moc v oblibě. Proto je logické krmit tím, co tyto ryby milují.

Jak s těmito peletami krmit? My osobně to nejraději děláme tak, že do kbelíku nasypeme několik kilo pelet. Pelety zalijeme nějakým levným kukuřičným CSL a vše necháme chvíli „odstát“, aby se CSL do pelet vsáklo. Díky tomu bude mít návnada mnohem koncentrovanější pachovou stopu. A teď bacha! K peletám pak velmi rádi přidáváme měkkou kukuřici. Proč? Kukuřice totiž jde na zarostlém nebo zaneseném dně mnohem lépe vidět. A i tu amuři milují! Takže proto…

Celé krmení – pelety a kukuřice – pak ve vodním prostředí vytváří nádherný krmný koberec, kterého si amuři velmi dobře všimnou (díky kukuřice, ale i silnému pachu). Tahle taktika splňuje všechna kritéria! Pelety a kukuřice jsou početně atraktivní návnadou (velký krmný koberec), díky přidanému CSL vytváří silnou pachovou stopu a amurům všechny složky velmi chutnají. Tohle funguje!

Pokud hledáte levnou návnadu na amury, vyzkoušejte tyto pelety. Za pár korun dostanete velké množství návnady, která stříbrným „torpédům“ moc chutná. Vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

 

Sladká kukuřice (jahoda/med)

Výrobek je dostupný na e-shopu KAPRPRO.cz za nejnižší cenu na trhu!

Slovenští rybáři mohou objednávat na KAPRPRO.sk

Z našeho pohledu nejlepší vařená kukuřice na trhu! Proč? Zaprvé: Tahle kukuřice je vařena velmi speciálním způsobem. Jak? Kukuřice je nejprve vakuována v sáčku, a až poté je vařena ve „vlastní šťávě”. Díky tomu se z kukuřice nevyplavují ty nejatraktivnější látky, ale naopak zůstávají v zrníčcích. Díky tomuto způsobu vaření jsou navíc zrníčka krásně měkká. Luxus!

Další výhodou je cena. Tahle kukuřice od malé rodinné firmy KAPRPRO vychází na pouhých 36 korun za kilo! A bacha! Mluvíme o ochucené kukuřici. Pokud sáhnete po neochucené, pak je cena ještě nižší. Konkrétně jen 33 korun za kilo! Za nás je tahle cena super, protože kukuřice je opravdu krásně velká (viz přiložené foto) a luxusně uvařená! Velký palec nahoru!

My osobně máme nejraději kukuřici s příchutí jahoda/med, která ve vodě vytváří velmi silnou pachovou stopu. Navíc, amuři mají v oblibě i ovoce, proto nejraději saháme po sladké příchuti. A ta z našich zkušeností na amury nejlépe funguje. Určitě vyzkoušejte!

Ilustrační foto: Chyť a pusť a KAPRPRO

Nové články v rubrice

Rybářské firmy zešílely? TOP navijáky na kapry, které by mohly stát půl výplaty, ale nestojí

admin | přečteno: 1002x | 14.01.2021 | Žádné komentáře

Některé navijáky na kapry budí zvláštní emoce! Co tím myslíme? …

Lov kaprů v zimě: Nadupané krmení do mrazivé vody, které zaujme i pasivní kapry!

admin | přečteno: 1393x | 12.01.2021 | Žádné komentáře

Leden nepatří k těm nejvíce populárním rybářským měsícům v sezóně. Přesto, i …

CENOVÉ ŠÍLENSTVÍ: Brutální sleva 3000 korun na nadupaný bivak pro rybáře! Poslední kusy!

admin | přečteno: 1947x | 11.01.2021 | Žádné komentáře

Rybáři pozor! Na rybářském e-shopu PARYS momentálně probíhá výprodej campingu! …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.