Domů Ostatní Rybářské závody Rybářský závod s tradicí: V Kladrubech závodili handicapovaní rybáři i děti

Rybářský závod s tradicí: V Kladrubech závodili handicapovaní rybáři i děti

- Reklama -

Rybářská organizace handicapovaných rybářů MO ČRS Kladruby pořádala tradiční rybářské závody. V sobotu se o nejcennější příčky utkali dospělí rybáři, mezi kterými již tradičně chytali i rybáři s handicapem. O den později se pak utkaly děti. Oba závody se díky perfektní organizaci opět povedly a každý závodník si odnesl krásné zážitky. A ti nejúspěšnější pak i věcné ceny. Kladrubští pořadatelé si zaslouží velké uznání za pořádání již tradičního závodu, který se těší velké popularitě…  

Poslední dubnový víkend byl ve znamení prvních závodů handicapovaných rybářů v roce 2019 na nádrži Záhorská. Závodu se opět účastnil náš tradiční host, předseda odboru plavané LRU ČRS a místopředseda SÚS pan Radek Zahrádka a pan Michal Sedláček, ředitel veletrhu FOR FISHING, kterým za jejich celoroční pomoc handicapovaným rybářům děkujeme.

Závodům předcházelo několik dnů usilovné práce členů ČRS MO Kladruby, kteří po zimě upravili celý revír, zajistili ceny a poháry pro vítěze a připravili občerstvení. Výraznou část cen do závodů nám věnovala společnost Tropic Liberec, se kterou jsme se začátkem dubna nově dohodli na vzájemné spolupráci – DĚKUJEME! Vyzdvihnout bychom chtěli i příkladnou spolupráci se společností Delphin (Moss SK), která je nám již čtvrtým rokem velkou oporou a svými produkty nás významně podporuje.

Chuťové poháry účastníků obšťastnily grilované produkty z dílny Maso Třebovle, uzení kapři a amuři a další pochutiny. O pekařské delikatesy se zasloužila rodina Havlových, která pro závodníky připravila produkty ze svého pekařství. Kvality koláčů, tyčinek a housek z vlašimské pekárny Turek snad ani není třeba zmiňovat. Děkujeme též za pomoc rodinám Vaingátovým a Sátrovým.

Při závodě byly povoleny všechny techniky lovu na udici s jedním háčkem a návazcem, které jsou stanoveny v rybářském závodním řádu. Na regulérnost závodu dohlíželi rozhodčí z řad členů ČRS MO Kladruby, kteří měřili ulovené ryby, dohlíželi na regulérní průběh závodu a asistovali handicapovaným rybářům. Výkyvy počasí a nelichotivá předpověď na sobotní den s největší pravděpodobností ovlivnily množství závodníků ve startovním poli, kterých se účastnilo „pouhých“ 28. Po opuštění lovných míst a odevzdání úlovkových lístků pořadatelům ČRS MO Kladruby započalo sčítání ulovených ryb a tvorba výsledkové listiny.

Před čtvrtou hodinou odpolední již bylo jasno a organizátoři závodu započali s vyhlášením výsledků. Cenu za nejlepší ženu si odnesla stálice startovního pole a aktivní členka naší organizace Gabriela Tauberová, největší rybu – 58 cm kapra – zdolal pan Josef Kakos, který počtem ryb předčil Jitku Zrnovou, která zdolala kapra stejné velikosti. Vítězem Jarních závodů se stal Martin Havlíček ze Zbiroha, dlouholetý kamarád a asistent Honzy Seidla, který nachytal 24 ryb v celkové délce 685 cm. Stříbrnou medaili si odnesla „kladrubačka“ Gábina Tauberová a třetí místo obsadila také žena, divišovská Kateřina Solnařová. Vítězům gratulujeme! Následovala volná zábava do pozdních večerních hodin.

Náš dík opět patří lidem z našich řad, kteří nám jsou v průběhu celého roku vždy nápomocni! Výsledkovou listinu a fotografie z Jarního závodu budou zveřejněny na našich facebookových a webových stránkách www.handicap-rybari.cz.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Dovolujeme si Vás tímto pozvat na Mistrovství České republiky s mezinárodní účastí, které začíná již příští pátek 17. 5. 2019 v Mladé Boleslavi na Krásné louce. Budeme rádi, když nás navštívíte a svou účastí podpoříte!

 

Dětské rybářské závody

V neděli 28. dubna 2019 pořádala kladrubská organizace handicapovaných rybářů na nádrži Záhorská letošní první Dětské rybářské závody. Závodů se účastnilo úctyhodných 37 mladých rybářů, kteří si poměřili síly ve dvou věkových kategoriích. Závodní den se skládal tradičně z několika částí – poznáváním rybích druhů, tříhodinového závodu, rybolovné techniky – hodem na terč a z několika zábavných soutěží, kterým svou oblibou opět dominovala střelba ze vzduchovky.

Po ranní presentaci a rozlosování lovných míst se závodníci odebrali na svá stanoviště a po základním zakrmení úderem deváté hodiny začal závod. Po tříhodinovém závodě a bezplatném občerstvení všech závodníků – podávaly se kuřecí hamburgery – se mládež vydala po břehu rybníka na několik stanovišť, kde na ně čekaly připravené dovednostní soutěže, za jejichž splnění získávali drobné ceny. Nechyběla též druhá bodovaná část závodu v rybolovné technice, házení udicí na terč.

Prvních pět dětí v každé kategorii, tři nejlepší v rybolovné technice, nejlepší rybářka a největší ulovená ryba si odnesli hodnotné ceny od našich sponzorů. Nejvíce cen nám opět zprostředkovali naši věrní partneři – Karel Nikl, Tropic Liberec, společnost Delphin a Mivardi.

Nejlepší výkon v rybolovné technice předvedl David Khek, který se stal vítězem, druhou příčku obsadil Josef Štefanica a bronz získal Štěpán Andrle. Největší rybu, kapra 56 cm, ulovil kladrubský Josef Štefanica. Nejlepší závodnicí se stala Denisa Kubešová, která se ve své kategorii umístila na bronzovém třetím místě.

Vítězi závodů se stali kácovský Petr Daniš a kladrubský Jan Kovář. Petrovi Danišovi bychom chtěli složit poklonu, jelikož svým výkonem pokořil i ty nejlepší v sobotním závodě dospělých a nachytanými devíti metry a 48 rybami kraloval v závodním poli! Stříbrné medaile získal kladrubský Josef Štefanica a mladoboleslavská Markéta Kronusová, pro kterou to byl první závod a hned stříbrný! Bronzoví skončili Radim Hořt a Denisa Kubešová.

Aby nikdo z našich závodů neodešel zklamán, připravili jsme pro každého závodníka hodnotně naplněnou tašku od našich dárců a sponzorů. Děkujeme též rodině Havlových za velké množství pekařských pochutin, Vláďovi Pávovi za kuřecí maso, Standovi Komendovi za ostatní. Vítězům a všem závodníkům tímto ještě jednou gratulujeme a děkujeme za korektní klání! Věříme, že všichni zúčastnění byli s průběhem závodů spokojeni a že jsme mimo jiné uspokojili i gastronomické potřeby všech zúčastněných.  Též věříme, že jsme se jako organizace zasloužili o sportovně kulturní zážitek a všichni měli radost z velkého množství cen, pohárů, medailí, diplomů a darů.

 

Poděkování

Tradiční dík patří všem lidem, dobrovolníkům, kamarádům a partnerům, bez kterých bychom naši činnost nedokázali provozovat. Děkujeme především Středočeskému územnímu svazu, Českému rybářskému svazu, společnostem Tropic Liberec, Saenger, MOSS SK- Delphin, Mivardi, Karlovi Niklovi, společnosti ABF-ForFishing, Wavy Boats, Bohemia Marine, FOX, D.A.M., Restauraci u Piškota v Kladrubech, Timáru Mix, Pivovaru Ferdinand Benešov, Pekárně Turek Vlašim, MASO-TŘEBOVLE s.r.o., Drůbež Palmovka, Kofola a.s., Sedldekor s.r.o., Kontu Baréry, rodině Hanikýřů, Havlů a obci Kladruby. Mediální podporu pro handicapované rybáře neúnavně zajišťují časopisy Kajman, Kapr, Benešovský deník a internetové portály SÚS, Vozka, Žiju s handicapem, Vozejkov, Chytej, InRybar, MRK, Časnaryby, Rybařskýrozcestník, Pražský zpravodaj a další, kterým tímto děkujeme!

Petrův zdar za ČRS MO Kladruby přejí

Tomáš Kučera a Jan Porhansl

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -