Domů Akční nabídka Lov sumců na českých vodách: 3 věci, které rozhodují o úspěchu nebo...

Lov sumců na českých vodách: 3 věci, které rozhodují o úspěchu nebo neúspěchu!

- Reklama -

Lov sumců na českých revírech patří k velice oblíbeným rybářským disciplínám. A ono se není čemu divit. Česká republika nabízí perfektní revíry, které skrývají obrovské vousaté predátory. Proto je důležité nepodceňovat vybavení, hlavně ony malé detaily, které rozhodují o úspěchu nebo neúspěchu. Pojďme se podívat, které detaily to jsou…

Orlík, Vranov, Nové Mlýny, Labe, Vltava, Morava nebo Dyje. To jsou lokality, na kterých můžete narazit na obrovské sumce. Tedy na ryby, jež dokážou zpřelámat i ty nejlepší udice z prvotřídních materiálů nebo zavařit navijáky, které by utáhly vola. Ovšem mnohem častěji o úspěchu nebo neúspěchu rozhodují méně nápadně věci. Jde sice o drobnosti, ale právě ty jsou klíčové!

sumec_pod_vodou

 

Drobnosti, které musí být OK

Při lovu sumců se může stát, že praskne udice nebo se pokazí naviják. Ale! Tahle součást rybářovy výbavy většinou „odejde“ kvůli chybě samotného rybáře. Nějaký nešikovný pohyb nebo nešťastná náhoda mohou vést k „poruše“. Mnohem častěji ale selhávají věci, které bereme jako naprostou samozřejmost.

trojhacky_na_sumceHáčky: Háčky na sumce jsou jednou z nejdůležitějších součástí rybářovy udice. Tahle „drobnost“ je v „první linii“, tedy přímo v mohutné mordě sumce. Háček tak při zdolávání čelí obrovské síle, kterou nějaký „šmejd“ za pár korun prostě nevydrží. Nejdůležitější rada? Na háčcích nešetřete a vybírejte ji s tou největší pečlivostí!

Co tím máme na mysli? Pokud si půjdete pro háčky do prodejny, obujte si botu s pevnou podrážkou. A pak prodavače přímo v obchodě poproste, aby vám dovolil na háček šlápnout. Naprostá většina háčků na sumce se ohne, jako kdyby byly z těsta. Tenhle test je „brutální“ a spousta prodavačů na něj není připravena. Ale jen tak zjistíte, co kupujete. Pořádný háček na sumce se nesmí ohnout, jinak je prostě k ničemu.

nekvalitní_trojhacek

Chcete tip? Vsaďte na háčky od českého výrobce Hell-Cat. Tahle firma pod vedením velezkušeného sumcaře Romana Matuly vyrábí prvotřídní háčky, které vydrží zdolávání i těch největších sumců. Však taky, samotný Roman Matula tyto háčky na sumce testoval na italském Pádu. Tedy na vodě, která neodpouští. Perfektní háčky Hell-Cat jsou dostupné na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu.

snura_na_sumceŠňůra: Navazovací materiál je další věcí, kterou rybář musí vybírat s co největší pečlivostí. Kvalitní šňůra musí být hlavně odolná proti ostrým „kartáčům“ sumce, musí vydržet nápor síly a váhy ryby a v neposlední řadě ji nesmí nijak vážně poškodit ani okolní prostředí (např. potopené vázky). Pokud na sumcový naviják navážete nekvalitní šňůru, s největší pravděpodobností o vaši životní rybu přijdete. Říkáme to narovinu: Lov sumců není chytání kaprů na krmítko. Tady se chyby neodpouští!

snura_na_sumceTip na kvalitní šňůru je jasný – firma Hell-Cat produkuje perfektní pletenku, která prošla hodně náročným testováním. Tým okolo Romana Matuly ji testoval jak ve Španělsku, tak v Itálii. A to i v extrémních podmínkách. Výsledek se dlouho nedostavoval. Až po dlouhém testování tomu lidi z Hell-Cat přišli „na kloub“. Tahle šňůra vás nenechá „ve štychu“. Perfektní šňůra na sumce Hell-Cat je dostupná na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu.

stojan_na_sumceStojan: Možná vás touhle poslední „drobností“ zaskočíme, ale stojan patří k nejdůležitějším pomůckám při lovu sumců. Přesto právě výběr stojanu na sumce rybáři často podceňují. Kolikrát jde vidět, jak rybáři mají jejich pruty například ve stojanech na „vyvěšenku“. To prostě nejde! Takový stojan vám větší sumec roztříská „na maděru“. Je zapotřebí sáhnout po kvalitním, bytelném stojanu, který vydrží i pořádnou „ránu“ do prutu.

stojan_sumecTým Hell-Cat vyvinul perfektní stojan na sumce. Tahle pomůcka je vyrobena z kvalitní oceli, jež vydrží i obrovský nápor. Kvalitní materiál slibuje perfektní bytelnost a stabilitu. Tohle lovci sumců potřebují! Příjemné jsou i detaily. Například „nášlap“, jež napomáhá k mnohem lepšímu ukotvení stojanu do břehu. Výběr stojanu opravdu nepodceňujte a pořiďte si takový, který vás nezklame. Perfektní stojan na sumce Hell-Cat je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu.

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -