skingbranding-banner

Lov trofejních kaprů na podzim: Jakou nástrahu použít v chladné vodě? Tohle funguje!


Podzim je tady! Teploty padají dolů a po teplých dnech není ani památky. Naopak, z nebe se teď čím dál častěji snáší provazce vody a ostrý vítr. Ale to vůbec nevadí! Právě tohle je to nejlepší počasí pro lov velkých kaprů. Jenže! Abychom dostali na háček skutečné kapří giganty, je zapotřebí použít tu správnou nástrahu. Co tedy do studené vody použít?

Hned na začátek je zapotřebí si uvědomit jednu věc: Studená voda je specifické prostředí, ve kterém se nástrahy chovají „jinak“. Ano, ty nástrahy, které fungovaly v teplé vodě, nemusí za nízkých teplot „šlapat“ tak, jak by mohl někdo čekat. Nejde tak ani o velikost nástrahy. Ne. Klíčové je její složení. Právě složení určuje to, jak se nástraha ve studené vodě chová.

 

Boilies MIKBAITS Mirabel Fluo Pampeliška

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Pokud se budeme bavit o těch nejlepších nástrahách do studené vody, pak nesmíme zapomenout na toto boilies od firmy MIKBAITS. Bez přehánění: Kuličky Mirabel Fluo s příchutí pampelišky patří k tomu nejlepšímu pro podzimní lov kaprů! Proč?

Toto boilies je postaveno z vynikající směsi, která má velmi nezvyklou, ale příjemnou vůni. Kuličky mají sladkou vůni, přičemž z nich jde cítit i jemný „ocas“ perníku nebo pendreku. A ono to dává smysl! Pokud se totiž podíváme do oblasti feederu nebo plavané, pak krmení do studených vod má přesně tu samou vůni. Tohle je super!

To, že složení těchto kuliček je do studených vod naprosto ideální, dokazuje i množství úlovků a postřehů od rybářů. Ti se vesměs shodují na tom, že „pampeliška“ výborně jezdí na začátku jara a na podzim, tedy za nízkých teplot. Naopak v létě to až taková hitparáda není. To je dáno právě složením těchto fantastických kuliček, které jsou k lovu ve studených vodách přímo určené.

Na tomto boilies jistě každého zaujme jeho výrazná fluo barva. A zase, toto zbarvení dává smysl. Pokud se totiž vžijeme do situace, tak na podzim bývají dna našich revírů tmavá a šedivá. Proto je logické nastražit nástrahu, která bude vůči tomuto prostředí kontrastní a půjde velmi dobře vidět. Proč? Kapři při shánění potravy používají i zrak, a právě kapři velmi dobře vidí kontrastní věci. Tedy světlé předměty na tmavém podkladu. Tudíž žlutou kuličku na šedivém dně krásně uvidí.

Další obrovskou předností těchto kuliček je jejich povrch. Boilies Mirabel Fluo je obaleno v zářivě žlutém prášku, který se po vhození do vodního prostředí pozvolna uvolňuje. Okolo nástrahy tak vzniká neodolatelný „obláček“ drobných částic, který celé lovné místo ještě více zatraktivňuje. Tenhle efekt je výborný především v čistých vodách. Ano, a čistá voda je v našich revírech za nízkých teplot, tedy na podzim nebo na začátku jara. Tohle je prostě chytré!

Ideální je i velikost této nástrahy. Boilies MIKBAITS Mirabel Fluo se vyrábí v průměru 12 mm. Tato velikost je ideální jak pro samotné chytání, tak i pro vytváření nejrůznějších tzv. „panáčků“. Jelikož tyto kuličky mají výrazné zbarvení, je rozumné je přidávat například k masovým kuličkám většího průměru. Paráda!

Boilies MIKBAITS Mirabel Fluo se vyrábí v celé řadě příchutí a zbarvení. Přesto, z našich osobních zkušeností jsme přesvědčeni, že právě pampeliška je tou TOP příchutí. Spojením ideální směsi, optimální velikosti, zajímavé příchutě a nepřehlédnutelného zbarvení stvořili lidé z MIKBAITS opravdu geniální nástrahu pro podzimní lov kaprů. Pokud se v blízké době chystáte na kapry, tyhle kuličky nenechávejte doma!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: MIKBAITS a Chyť a pusť

Nové články v rubrice

VIDEO: Tohle kapr nevyplivne! Geniální hotové návazce na zkušené a opatrné kapry

admin | přečteno: 7808x | 5.03.2021 | Žádné komentáře

Hotové návazce na kapry patří k velmi oblíbeným variantám pro ty …

Geniální silony od českých značek pro daleké nahazování! 1000 metrů za 299 korun

admin | přečteno: 4731x | 4.03.2021 | Žádné komentáře

Kaprové vlasce jsou pochopitelně velmi důležitou součástí rybářské výbavy. Pokud …

Kouzlo medových nástrah: Jaké slaďoučké nástrahy na kapry jsou nejlepší na začátek sezóny?

admin | přečteno: 5287x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Sladké nástrahy na kapry patří dlouhodobě k těm nejvíce populárním na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.