Domů Akční nabídka NÁSTRAHY Z MASA: Proč tak skvěle fungují na velké kapry? V čem...

NÁSTRAHY Z MASA: Proč tak skvěle fungují na velké kapry? V čem je to tajemství úspěchu?

- Reklama -

Masové nástrahy v poslední době zaplavily rybářský trh. Tyto nástrahy se nejčastěji vyrábí z rybích mouček nebo mouček z mořských „plodů“. Zmíněné suroviny totiž obsahují celou řadu atraktivních látek, které při lovu velkých kaprů suprově fungují. Ono taky, výsledky těchto nástrah jdou vidět. Každoročně se na masové nástrahy uloví celá řada kapitálních kaprů, kteří atakují rekordní hranice. V čem je ono tajemství úspěchu těchto nástrah? Proč na ně velcí kapři tak spolehlivě berou? Pojďme to zjistit!

Možná si tu dobu ještě pamatujete. V 90. letech, kdy chytání kaprů na boilies u nás začínalo, mělo největší zastoupení ovocné boilies. Příchutě jako jahoda, vanilka nebo med byly na každém kroku. A nebylo se čemu divit. Na tyto nástrahy kapři brali jako diví. Pak ale přišel zlom. I na tuzemský trh se s postupem času začaly dostávat anglické společnosti. A právě s nimi přišly nezapomenutelné masové esence. Výrobky s pachem kraba nebo mušle jsou dodnes legendární.

kapr_lysec

Trend se začínal obracet. A i české rybářské firmy začaly na masové esence nebo směsi více a více sázet. Nebylo zbytí. Na masové boilies rybáři začali chytat obrovské kapry. Situace se vyvinula až do té podoby, že ovocné boilies je v současnosti na rybářském trhu v „menšině“.

 

PROČ? Masové boilies a jeho TOP vlastnosti

Ovocné boilies je perfektní. Ale prostě nikdy nemůže nabídnout takové vlastnosti, jako nabízí masové boilies. A je to logické. Masové boilies bývá poskládáno z odlišných surovin, které ale mají unikátní vlastnosti. Jaké?

boiliesPach: Jedna z nejdůležitějších vlastností masových surovin. Intenzivní odér živočišných mouček patří k nejdůležitějším aspektům úspěchu. I když ve většině případů nám tyto suroviny nejdou pod nos, kapři tuto „vůni“ milují. A spolehlivě na ni reagují. Proč? Protože právě tyto živočišné pachy velice úspěšně imitují pachy přirozené potravy kaprů. Obecně by se dalo říci, že čím intenzivnější pach, tím větší šance na krásného kapra. Na druhou stranu je třeba si uvědomit, že úspěšné boilies má těch předností více.

boiliesNutriční hodnota: Živočišné suroviny jsou velice výživné. Proto jsou tyto nástrahy úspěšné na jaře nebo na podzim, kdy kapři potřebují co nejrychleji doplnit zásoby živin. Pokud kaprům nabídneme boilies, které je poskládáno z „nutričně zajímavé“ směsi, pak je obrovská šance na úspěch. Velkou předností těchto živočišných surovin je i to, že jsou dobře stravitelné, takže ryby mnohem rychleji opět dostanou „pocit hladu“. Takže mnohokrát častěji „navštěvují“ krmné místo.

Stopa ve vodním prostředí: Určitě jste si toho už všimli. Častokrát je živočišné boilies zvláštně „mastné“. Tento efekt je způsoben složením směsi, protože obsahuje olejnaté složky. A do těch řadíme buďto semena, anebo výrazné živočišné oleje. A právě kvalitní boilies na masovém základu většinou tyto oleje obsahuje. Oleje jsou důležité zejména proto, že ve vodním prostředí vytváří neodolatelnou pachovou stopu, která dokáže přilákat kapry i z velkých vzdáleností. Boilies s vysokým podílem oleje pak velmi dobře působí v teplých vodách nad 10˚C.

kapr

Suma sumárum: Masové boilies velice věrohodně připomíná přirozenou potravu kaprů. Proto na toto boilies berou i velcí kapři. Masové boilies má zajímavý pach, vysokou nutriční hodnotu a výborné vlastnosti ve vodě. Proto tak skvěle funguje. Vyzkoušejte ho také!

 

Boilies LK Baits RESTART Mussel

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Geniální nástraha od renomované společnosti LK Baits! Tohle boilies je doslova napěchováno masovými složkami, které mají za každých podmínek TOP vlastnosti! Lepší vlastnosti toto boilies už mít ani nemůže. Jeho základ tkví v namletých mušlích a fermentovaných korýších. Díky této „smrtící“ kombinaci má boilies LK Baits RESTART Mussel zcela unikátní pach, který se dobře šíří i za nízkých teplot! Zejména fermentovaní korýši patří k neuvěřitelně účinným složkám při lovu velkých kaprů – však vzpomeňte na belachan!

Důležitou součástí této nástrahy jsou i špičkové rybí moučky, které ve vodním prostředí vytváří neodolatelné pachové stopy. Navíc, masové složení této nástrahy věrně kopíruje přirozenou potravu velkých kaprů, kteří s velkou oblibou sbírají to, co jim zajistí velký přísun energie. Právě proto mají kapři tak rádi masové nástrahy!

Jak s touto nástrahou chytat? My máme osvědčenou metodu: K nastraženému boilies přihazujeme vždy jen 8 až 10 kuliček v blízkém okolí. Díky tomu vznikne nenápadné krmné místečko, kterého si nebudou všímat menší kapři nebo bílá ryba. Místo není nijak nápadné, a ve velkých kaprech tak nevzbuzuje nedůvěru. V momentě, kdy na toto „výživné“ krmné místo narazí opravdový kapří mohykán, je vyhráno! Tuhle dobrotu si nenechá ujít! Tuhle taktiku vyzkoušejte – funguje to!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -