skingbranding-banner

SVĚT BOILIES: Lov kaprů na konci léta. Jaké kuličky použít při lovu kapitálních kaprů?


Lov kaprů na konci léta má svá specifika. Voda je stále dostatečně teplá, ovšem pomalu ale jistě se blíží období „žravosti“, které přichází s postupným ochlazováním. Kapři začínají intenzivněji sbírat potravu a chystat se na blížící se podzim, kdy bude zapotřebí velmi rychle nabírat tuky do zásoby. Proto je dobré v tomto začátku „plodného času“ chytat na nástrahy, které jsou agresivní, a které kapry okamžitě zaujmou. Ukážeme vám parádní kuličky, které jsou do blížících se podmínek TOP!

Co je myšleno tím, když o nástraze řekneme, že je agresivní? Znamená to, že taková nástraha má krátkou dobu rozpadu. Díky tomu vypouští obrovské množství drobných částeček, a také velmi silnou pachovou stopu. A právě to vede k obrovské spoustě záběrů. Takto „pracující“ nástraha prostě proplouvající kapry okamžitě zaujme.

kapr-krasa-lukas

Podobné nástrahy jsou například do teplých (ale i studených) vod naprosto ideální. Silné vypuštění drobných částeček a esence způsobí na lovném místě hotový poprask. Celý „efekt“ je pak zesílen vyšší teplotou vody, kdy se vůně i drobné částečky mnohem lépe a rychleji uvolňují. Takže i když jsou kapři v teplé vodě „potravně pasivní“, tuto nástrahu s velkou chutí přijmou. Přece si nenechají takovou pochoutku uniknout. Pojďme se ale bavit o konkrétní nástraze, která na tomto principu funguje.

 

fish-activBoilies LK Baits FISH ACTIV

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Takhle to dopadá, když se při výrobě nástrah na kapry používají ty nejmodernější technologie a výrobní postupy. Firmě LK Baits se povedlo vyrobit nástrahu, která nemá na trhu obdoby. O co jde? Toto boilies má zcela unikátní vlastnosti. Díky rozpustným proteinům, extraktům a dalším prvotřídním ingrediencím firma LK Baits vyvinula speciální „extrudu-boilies“, které má ve vodě velmi silnou pachovou stopu a krátkou dobu rozpadu.

lk-baits-fish-activCo to znamená? Toto boilies po vhození do vodního prostředí začne okamžitě „pracovat“. Nezáleží na síle proudu nebo teplotě vody. Kulička okamžitě začne vytvářet silnou pachovou stopu a začne vypouštět drobné částečky, jež vytvoří nepřehlédnutelný „mrak“. Boilies LK Baits FISH ACTIV tak oproti jiným kuličkám začíná „chytat“ okamžitě. Proto je tato nástraha naprosto perfektní pro rychlé chytání.

fish-activ-lk-baitsMáme pro vás tajný tip! Toto boilies od firmy LK Baits je výborné dávat i do PVA punčoch nebo sáčků. Proč? Díky rychlému rozpadu toto boilies vytváří opravdu nepřehlédnutelný „mrak“. A teď si představte, že na lovném místě máte podobných kuliček hned několik. Tohle je super a při lovu kaprů to perfektně funguje!

Doba rozpadu záleží na teplotě vody, pohybuje se od 5 do 24 hodin. Proto je tato kulička FISH ACTIV tak výborná do aktuálních kapr-lk-baitspodmínek. Teplá voda „donutí“ kuličku okamžitě pracovat, díky čemuž vypouští velmi silné pachové a vizuální signály, které kapry nenechají v klidu. Tohle boilies fakt doporučujeme. Je perfektní! Jen poznámka: Boilies LK Baits FISH ACTIV je k dostání v 250 ml a 1 kilogramových baleních.

Pokud si chcete na konci léta zachytat nádherné kapry, tohle boilies určitě nenechávejte doma. Nejlepší jsou dle našeho úsudku a zkušeností kuličky s příchutí Wild Strawberry nebo Compot NHDC. Tyhle příchutě jsou opravdu TOP!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť a LK Baits

Nové články v rubrice

Montáž na candáty: Úspěšný lov candátů na mrtvou rybičku! Jak na to?

admin | přečteno: 4430x | 11.10.2019 | Žádné komentáře

Lov candátů na mrtvou rybičku patří k nejúspěšnějším metodám lovu těchto …

NOVINKA: Špičkový kaprový naviják DAIWA za luxusně nízkou cenu! Ušetřete tisíce korun!

admin | přečteno: 1667x | 10.10.2019 | Žádné komentáře

Kaprové navijáky DAIWA patří k tomu nejlepšímu na trhu! Rybáři si …

Tajný trumf Karla Nikla na kapry: Špičková návnada do studené podzimní vody za pár korun!

admin | přečteno: 4588x | 9.10.2019 | Žádné komentáře

Nízké teploty vody dokážou nadělat rybářům pořádně vrásky na čele. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.