skingbranding-banner

Tajná zbraň na velké kapry: Několik důvodů, proč používat nástrahy z krillu. Tohle funguje!


Krillové moučky, extrakty nebo oleje patří k neodmyslitelným součástem rybářského trhu. Právě tyto speciální suroviny se s velkou oblibou používají pro výrobu těch nejexkluzivnějších nástrah na kapry. Krillové produkty totiž obsahují celou řadu unikátních látek, které chutnají především velkým kaprům. Pojďme si o těchto luxusních surovinách povědět více…

Co je to vlastně krill? Jedná se o označení malých korýšů, kteří se vyskytují v mořských vodách, především v polárních oblastech. Tito živočichové žijí v mořských vodách ve velmi hustých rojích, které pokrývají obrovské plochy (některé zdroje hovoří až o stovkách kilometrů čtverečných). Krill patří k základním kamenům potravního řetězce, spolu s planktonem, kterým se krill živí, totiž tvoří nejpočetnější složku biomasy. Slovo krill má původ v norštině, která takto označuje obsah žaludku ulovených velryb.

kapr_mikbaits

 

Proč používat krillové nástrahy?

kaprKrill v přirozeném prostředí patří k základním pilířům potravní pyramidy. A tito drobouncí živočichové dokážou uživit i takové giganty, jakými například velryby jsou. Krill ale v přirozeném prostředí loví i tuleni nebo tučnáci. Takové množství živočichů je na nutričně bohatém krillu závislých.

Ale pojďme zpátky k rybaření: Člověk taky patří k významným lovcům těchto drobných bezobratlých, které následně průmyslově zpracovává. Oleje, moučky a extrakty patří kapr_lyseck neodmyslitelným součástem tohoto průmyslu, který vyrábí krmení pro ryby. V čem jsou tyto suroviny tak vynikající? Krill obsahuje obrovské množství nenasycených mastných kyselin. Tedy látek, jejichž nutriční hodnota je obrovská, a na které kapři tak spolehlivě reagují.

Takže například boilies, jež krill obsahuje, pak vysílá velmi intenzivní nutriční „signály“, které lákají kapry k záběru. Proto krillové nástrahy tak dobře lysec-kaprfungují. Jedná se skutečně o vynikající nástrahu, zejména pak na velké kapry. Ti s velkou chutí sbírají takovou potravu, která dokáže doplnit jejich energetické zásoby.

Krillová moučka nebo olej má zcela nenapodobitelně unikátní pach, který dokáže přilákat kapry i z velké dálky. Suroviny, které obsahují krill, dokážou ve vodním prostředí vytvářet velmi intenzivní pachové a chuťové stopy, jež lákají kapry k záběru.

Je důležité si uvědomit, že kapři velmi intenzivně cítí „masové“ příchutě. A není se čemu divit – živočišná potrava je důležitou složkou „správné výživy“ kaprů. Pokud tedy v nějaké nástraze/návnadě cítí živočišnou složku, tak ji začnou s velkou chutí sbírat. Jestli si chcete u vody zachytat, a chcete přelstít nějakého trofejního kapra, pak na krillové nástrahy určitě vsaďte – zaručeně fungují!

 

boilies-mikbaits-g7Boilies MIKBAITS Gangster G7 (Master Krill)

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Firma MIKBAITS nedávno přišla s „nadupanou“ novinkou. Boilies Gangster G7 obsahuje obrovský podíl krillových produktů, které nabízí celou řadu atraktivních látek. Tyto kuličky ve vodním prostředí vypouštějí velmi specifickou pachovou stopu, na kterou kapři okamžitě reagují. A co víc? Boilies Gangster G7 díky obsahu krillu kaprům opravdu chutná. A to i těm největším, kteří tyto kuličky s velkou chutí sbírají!

Lidé z MIKBAITS do kuliček Gangster G7 dali krillového extraktu dvojnásobné množství (téměř 100 ml/kg), než je obvyklé. Ale vyplatilo se! Boilies MIKBAITS Gangster G7 ve vodním prostředí vypouští velmi silné nutriční signály. Paráda! V kuličkách G7 má výraznou stopu i EO Black Pepper. V novém boilies od MIKBAITS jde tak cítit velmi unikátní kořeněný „ocas“.

mikbaits-krill

A tahle kombinace funguje skvěle! Na internetu je hromada fotografií s obrovskými kapry, které rybáři nachytali na tyto fantastické kuličky Gangster G7. Boilies MIKBAITS Gangster G7 lze používat na všech typech revírů. Výsledky vás velmi mile překvapí!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu! 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

VIDEO: Tohle kapr nevyplivne! Geniální hotové návazce na zkušené a opatrné kapry

admin | přečteno: 7815x | 5.03.2021 | Žádné komentáře

Hotové návazce na kapry patří k velmi oblíbeným variantám pro ty …

Geniální silony od českých značek pro daleké nahazování! 1000 metrů za 299 korun

admin | přečteno: 4740x | 4.03.2021 | Žádné komentáře

Kaprové vlasce jsou pochopitelně velmi důležitou součástí rybářské výbavy. Pokud …

Kouzlo medových nástrah: Jaké slaďoučké nástrahy na kapry jsou nejlepší na začátek sezóny?

admin | přečteno: 5289x | 3.03.2021 | Žádné komentáře

Sladké nástrahy na kapry patří dlouhodobě k těm nejvíce populárním na …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.