DomůOstatníRybářské komentářeOstuda! Středočeský předseda moc pracuje pro rybáře. Funkcionář na něj podal stížnost....

Ostuda! Středočeský předseda moc pracuje pro rybáře. Funkcionář na něj podal stížnost. Tohle není normální!

- Reklama -

Zástupy rybářů již dlouhá léta volají po změnách. Chtějí modernější pravidla, která budou v souladu se současným vývojem rybařiny v České republice. Chtějí také například lepší ochranu ryb v našich revírech, které někteří jedinci (rybáři) úspěšně likvidují. Rybáři prostě chtějí změny! A když se objeví někdo, kdo nová pravidla prosazuje, a bojuje za ně, dostane „přes prsty“. Příkladem je případ Dušana Hýbnera, předsedy Středočeského územního svazu, na kterého byl podán návrh na kárné řízení. Důvod? Prý moc pracuje…

V posledních letech jde vidět, že se do křesel vedení místních organizací dostávají mladší funkcionáři, kteří chtějí pro rybáře změny. Kteří chtějí posunout ČRS někam dál. Ovšem to, co se nedávno stalo, je prostě odstrašujícím případem pro ty, kteří chtějí se současným stavem něco udělat. Kdo by měl chuť být pod tlakem vlastních lidí? Tento případ je velkou ostudou a hodně špatným příkladem! Takhle fakt ne!

Dušan Hýbner je člověkem na správném místě. Předseda Středočeského územního svazu je rovněž předsedou Hospodářského odboru. Ano, a právě tento odbor stojí za prosazováním těch nejvýraznějších změn. Začalo to změnou denní doby lovu, kterou si přivlastnili jiní. A nyní to pokračuje snahou o zákaz srkaček, nejmenší lovnou míru okouna, a dalšími změnami. Takové funkcionáře je třeba bránit a zastat se jich!

 

Kompletní přepis vyjádření Dušana Hýbnera k situaci  

V minulých dnech jsem byl kárnou komisí seznámen s tím, že na mě byl podán návrh na kárné řízení. Volby do čela ČRS, z.s. (dále jen ČRS) jsou sice až v listopadu, ale je vidět, že některým naháním hrůzu už teď. Zděšení, že by pode mnou museli také něco dělat, je tak velké, že na mě jeden z členů Západočeského územního svazu podal návrh k zahájení kárného řízení. Autor “aprílu” je mimo jiné zároveň zaměstnancem tohoto územního svazu, je ve výboru Západočeského územního svazu a jednatelem MO, za kterou se v podání podepsal.

Důvod mého přestupku je poměrně „závažný“ – moc pracuji. Kdo si myslí, že jsem se špatně vyjádřil, opakuji znovu: MOC PRACUJI! A to se v některých strukturách či na některém územním svazu nenosí. A proto je nutné, toho zlořáda Hýbnera nějak zdiskreditovat a jeho aktivity mu zatrhnout, aby nekazil normy a nezaváděl novoty.

Takže: dotyčný funkcionář se obrátil na moji domovskou MO s tím, aby se mnou zahájila kárné řízení pro: nerespektování ustanovení § 3 odst. 6 Stanov ČRS, neboť vykonávám funkci předsedy a zástupce hospodáře v ČRS MO Bělá pod Bezdězem a jako hospodář jsem veden v ČRS MO Mnichovo Hradiště a ČRS MO Bakov nad Jizerou, kde jsem všude členem výboru. Tímto já, Dušan Hýbner, podle dotyčného vyjadřuji neúctu ke Stanovám Českého rybářského svazu. Ještě, než toto podání zaslal na mou MO, věnoval velkou píli obvoláváním MO v SÚS, kde působím, s mnoha dotazy a snahou něco získat do složky „Hýbner“, a to ze služebního telefonu ÚS a představením se za MO.

Podívejme se tedy, co nám onen zmiňovaný paragraf Stanov říká: Člen může být organizován pouze v jedné místní organizaci, zpravidla nejblíže místu trvalého bydliště. Upozorňuji, že jsem vždy byl a jsem členem pouze jediné MO, a to v současné době MO Bělá pod Bezdězem.

To, že se mu nelíbí, že jsem členem výborů i jiných organizací a zastávám tam funkci, Stanovy ČRS neřeší. Nikde ve stanovách není stanoveno, že členem výboru MO či jeho funkcionářem může být zvolen pouze člen dané MO.

Takže celé to podání by mohlo být aprílem, jenže není. Ten člověk to myslí vážně. A ruku na srdce: asi málokdo si může myslet, že je to akce tohoto jednoho funkcionáře, aniž by nikdo další o tom nevěděl a nemohl tomu zabránit. Ostatně tyto své úmysly onen funkcionář avizoval dopředu a veřejně na místech, kde by člověk očekával, že mu to bude rozmluveno, jako totální blbost. Nebylo. Proti Hýbnerovi se přece hodí každá špína.

Onen funkcionář poslal celou záležitost v kopii na ČRS, který v tomto kárném řízení nehraje žádnou roli. Prostě mě chtěl opět jen pošpinit a svým svým krokem jednoznačně porušil to, s čím se ve svém návrhu ohání – úctu ke stanovám ČRS.

Je vidět, že volební boj bude na ostří nože. Já jsem se doposud vyjadřoval velmi korektně, v rámci stanov a normálního nekonfliktního jednání. Je to již podruhé, co na mě naprosto bez jakéhokoli opodstatnění zaútočili. Nejprve tím, že vynáším informace z Rady a stojím za trestním oznámením na jednatele ČRS a teď je tu kárné řízení. Přemýšlím, kam ještě zajdou?

Inu, v červenci si vezmu týden dovolené a pojedu zase jako každoročně dělat vedoucího na vodnický tábor. Očekávám, že mohu být po návratu označen za pedofila.

Vím jediné, nevzdám se! Každý další takový útok mě posiluje a utvrzuje v tom, že mám kandidovat, i když se o sobě ještě dozvím řadu lží, které účelově šíří moji odpůrci na všech místech. A také vím, že se, na rozdíl od některých, mohu každé ráno s čistým svědomím podívat do zrcadla a není mi ze mě špatně.

Tyto události mě vedou jen k čím dál většímu poznání, jak jsme si, jako rybáři, nechali ukrást svaz, náš svaz, lidmi, kteří se neštítí ničeho. Jedno je jisté – přesto všechno má smysl, pro tento svaz pracovat. Jen to chce změnu!

Teď přemýšlím, zda dotyčného funkcionáře Západočeského územního svazu nemám poslat před kárné řízení za naprosto flagrantní porušení ustanovení § 4 odst. 2 písm. f) Stanov ČRS, neboť podáním hloupého návrhu na mé kárné řízení, které navíc zaslal ČRS, jenž nemá žádnou úlohu v kárném řízení, podle toho paragrafu narušil rybářskou etiku, vzájemný respekt ve vztazích mezi rybáři a rybářskými organizacemi.

Není mým stylem to takto hrotit, s každým normálním člověkem se snažím vždy dohodnout. Navíc nemám na tyhle věci čas. Násady jsou v plném proudu, chystáme závody pro děti i dospělé, náborové akce pro děti atd. Závidím panu kolegovi, že v tomto, pro nás náročném čase, ještě zvládá podobné hrátky. Chtěl bych mít někdy den, jako on a věnovat se jen blbinám.

Ale přesto, pokud chci být jednou předsedou ČRS, musím a především chci naslouchat názorům všech členů ČRS. Co si o tom tedy myslíte vy? Mám podat návrh na kárné řízení, nebo to mám vzít jako pozdní apríl?

 

Dovětek po zveřejnění textu

Přiznám se, že celá ta kauza „kárného řízení“ mě ve finále svou naivitou docela pobavila. Na druhou stranu však ukazuje na jednu velmi závažnou věc. Na nedokonalost našich stanov, které řadu základních věcí neřeší. Je nutná jejich revize a rozhodně ji míním navrhnout i s body, které je potřeba změnit.

Ale zpět k meritu věci. Dostal jsem spousty zpráv na mobil, na facebook atd. Upřímně vám musím říci, že jste mě překvapili, protože většinou jste byli názoru, abych toho funkcionáře nechal být, že nejsme jako oni.

Jsem rád, protože my skutečně nejsme jako oni. Nechci mít nic společného s praktikami minulého režimu, kdy se na každého vedla nějaká složka. A tak se bohužel v současné centrále našeho svazu jede.

Pochopitelně, že je čas od času dobré vrátit tvrdý úder zpět, ale osobně se domnívám, že toto není ta pravá chvíle a nechci to dělat. Mám spoustu jiné práce a nechci svůj čas trávit vymýšlením odvetných akcí. Stále totiž platí to, co říkám všude: svaz je nutné SJEDNOCOVAT, ne ho rozbíjet nebo jakkoli dělit!

Toho se budu vždy držet.

Na druhou stranu chápu i ty, kteří volají po odvetě. Věřte, že v tuto chvíli to není naše slabost, že po ní nesáhneme. Je to naše síla, sebevědomí a naše víra, že to všechno kolem rybařiny děláme dobře.

Takže suma sumárum, nechme toho pána v klidu žít, vyčkejme, jak dopadne kárné řízení v mé věci a pracujme jako doposud. Protože naše ryby, revíry, naše děti od vody vůbec nezajímá, co se děje „za kulisami“, ale to, co jsme pro ně schopni připravit, udělat, jak jim pomoci.

Takže ještě jednou děkuji a JEDEME DÁL!

Zdroj: dusan2018.cz

Autor: Dušan Hýbner

Poděkování redakce: Děkujeme za svolení ke zveřejnění textů na webu InRybar.cz

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -