skingbranding-banner

Úspěšný lov candátů na přívlač: TOP gumová nástraha na candáty namočená v dráždivém oleji!


Lov candátů na přívlač je krásným zážitkem! V momentě, kdy rybář natrefí na lovící hejno candátů, anebo alespoň na místo, na kterém se tyto ryby zdržují, pak je o zábavu postaráno. Candáti žijí a loví v hejnech, takže se může často stát, že jich během krátké chvíle chytíte hned několik. Tedy za předpokladu, že budete mít nastraženou zajímavou nástrahu. Umělých nástrah na přívlač je nepřeberné množství, což může výrazně zkomplikovat výběr té správné, která bude fungovat. Proto jsme pro vás vybrali zajímavou nástrahu na candáty, se kterou se trefíte „do zubatého“.

Při lovu candátů je maximálně zásadní to, aby se ocásek pohyboval i za hodně pomalého vedení. Candáty totiž kolikrát lovíme i díky velmi pomalému vedení, které dokáže tyhle dravce zaručeně zaujmout. Pokud ale navážeme gumu, která při pomalém vedení nic nedělá, pak je to problém. Na tohle myslete!

Jak vlastně nejčastěji gumovou nástrahu na candáty vedeme? Důležité je gumovou nástrahu s pomocí prutu dostat nad dno (zvednutím špičky prutu) – třeba metr, metr a půl. A poté přestat navíjet. Co se stane? Nástraha padne ke dnu! A právě tohle candáti doslova milují a v tento moment na nástrahu nejčastěji útočí. Fakt! Určitě to vyzkoušejte! Proto je zásadní, aby se ocásek i při pomalém vedení neustále vlnil – tedy i při velmi krátkém propadu ke dnu. Pokud se nebude hýbat, candáty nemusí naše nástraha zaujmout.

Zásadní je i čich! Candáti jej při lovu samozřejmě také používají, proto je velmi dobré používat pachové gumové nástrahy. Ideálně takové, které vydávají živočišný odér. Dále myslete na to, že candáty nejčastěji lovíme za špatné viditelnosti. Proto je velmi chytré tyto noční dravce chytat na výrazné nástrahy. Candáti mají dokonalý zrak a právě výrazné zbarvení nástrah nám může přinést celou řadu záběrů. A to nejen při chytání za šera, ale také v tu chvíli, kdy je voda podkalená – to bývají candáti taky velmi aktivní. Jakou nástrahu na candáta tedy použít?

 

Gumová nástraha ZECK Dude – Kiwi Lemon

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Tohle je prototyp geniální nástrahy na candáta. Naprosto rozhodující výhodou špičkové gumové nástrahy ZECK Dude je vysoce frekvenční ocásek. Ocásek na nástraze velmi rychle a dráždivě kmitá i za hodně pomalého vedení, anebo jen při skákání po dně. Tohle je prostě zásadní vlastnost, která může přinést obrovskou spoustu záběrů od candátů. Luxus!

To, že gumová nástraha ZECK Dude je produktem moderní doby, dokazuje i další zajímavá vlastnost – slanost. Gumová nástraha Dude je z 15 % obohacena solí, což výrazně zvyšuje její atraktivitu. Při testování se například ukázalo, že při záběru si takto slanou nástrahu dravec déle ponechá v tlamě, což výrazně zvyšuje šanci na úspěšný zásek při záběru. Vedlejším plusem soli je také to, že gumová nástraha je odolnější proti poškození…

Další moderní vychytávkou je to, že tato gumová nástraha je obohacena o směs aminokyselin, takže gumová nástraha ve vodním prostředí působí mnohem přirozeněji a dráždivěji. Po tomhle se můžou candáti zbláznit! A nesmíme zapomenout ani na krevetový olej, který je rovněž dalším atraktorem, který výrazně zvyšuje účinnost této nástrahy při lovu candátů. Velký palec nahoru!

Gumové nástrahy Dude se vyrábí hned v několika velikostech a barvách. Na candáty ale jednoznačně doporučujeme právě ono zbarvení Kiwi Lemon, které při lovu candátů fugnuje absolutně nejlépe. Co se týče velikostí, tak tyto gumy si můžete obstarat v délkách 7,6 centimetrů, 10,2 centimetrů, 12,7 centimetrů a 15,2 centimetrů. Z našeho pohledu jsou na candáty absolutně dokonalé délky 10,2 a 12,7 čísel. Ty fungují fakt skvěle!

Výrobek je dostupný na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

Válka českých značek: Firmy se předhánějí s nejlevnějším boilies! Jaké jsou ceny?

admin | přečteno: 319x | 25.02.2021 | Žádné komentáře

Levné boilies je sortiment, se kterým se v posledních sezónách doslova …

Zaujalo nás: Super levný vlasec od anglické firmy FOX! 1000 metrů stojí jen 260 korun!

admin | přečteno: 1763x | 24.02.2021 | Žádné komentáře

Sehnat kvalitní vlasec na kapry za normální peníze může být …

Vylepšená klasika na kapry: Modré rohlíkové boilies s vůní švestek! Stojí pár korun!

admin | přečteno: 4069x | 23.02.2021 | Žádné komentáře

Rohlíkové boilies je osvědčenou klasikou pro chytání kaprů na položenou, …

Komentáře

  • Mé poznatky.
    Byl jsem na Slapech. Dravci dnes někteří chytají z jedoucí motorové lodě.
    Jsem pro úplný zákaz lovu z lodí.
    Za chvíli po takových nájezdech, nebude nikde žádná ryba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.