Domů Novinky Do 30 kilo kaprovi nechybělo mnoho! Na Novomlýnských jezerech ulovili gigantického kapra!

Do 30 kilo kaprovi nechybělo mnoho! Na Novomlýnských jezerech ulovili gigantického kapra!

- Reklama -

Novomlýnská jezera jsou domovem obrovských kaprů. Jedná se o TOP kaprovou lokalitu, na kterou se sjíždí pomalu celá republika. Přesto když se řekne Pálava, mnoho rybářů napadnou zejména revíry Dyje 5 a Dyje 7 (horní a spodní jezera). O Věstonickém jezeře, které je uprostřed kaskády, se tolik nemluví, protože lov je zde mnohem komplikovanější. Jenže právě zde – v tomto kapřím ráji – žijí neskutečné ryby. A jednu takovou nedávno ulovili rybáři z My Carp. Neskutečná ryba!

Roky a roky jsme se vždy na jaře a během léta s kamarády scházeli na naší milované Dyji 6. Víc než dekádu jsme společně zkoušeli chytit ty největší ryby, které prostřední nádrž ukrývá. Pár posledních let jsme ale hlavně kvůli zhoršujícím se podmínkám upnuli pozornost na závod IBCC na Balatonu a naše tradiční jarní výpravy vyměnili za závodní atmosféru na maďarském moři.

Zavřené hranice nás však poslaly na naše oblíbená místa na starou dobrou Dyji 6. V klasickém složení, se skvělou náladou a v očekávání alespoň pár velkých ryb jsme byli připraveni na víc než dvoutýdenní výpravu. O tom, jak specifické chytání na téhle vodě je, nemá smysl psát.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Legendární kaprový naviják SHIMANO za super nízkou cenu!

Co je ale třeba zmínit, jsou ryby ve skvělé kondici, které se nám dařilo chytat v podstatě od prvního dne. Všichni ví, že Dyje 6 je kaprů plná, ale tentokrát otevřela svou náruč ještě o kus víc a oslavenci Oldovi po letech pokusů vydala jednu ze svých největších ryb. Šupináč přes 28 kilo se ani na Mušovských jezerech nechytá každý den a to byla ta správná tečka ze skvělou výpravou s přáteli.

Kapr se chytl na legendární bolies Spice Ocean 2 x 24mm od firmy My Carp. Doba zdolávání bylo přibližně 35 minut. Pak už „jen“ následovaly slzy štěstí, radosti a musela padnout i láhev pravé moravské slivovice…

Michal Lesnek, MyCarp

Foto: My Carp

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Na 28 kg to nevypada dle fota ale budeme věřit a gratulovat k rekordnimu ulovku. Tak Petruv zdar do dalšich dnu s rybařinou a krasnou přirodou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -