DomůAkční nabídkaÚspěšný lov candátů: TOP 3 gumové nástrahy na candáty, které zaručeně fungují!

Úspěšný lov candátů: TOP 3 gumové nástrahy na candáty, které zaručeně fungují!

- Reklama -

Lov candátů patří k těm nejkrásnějším rybářským disciplínám. Tyhle „stříbrné rytíře“ je totiž nutné vystopovat. Někdy to trvá celé hodiny, jindy se na rybáře usměje štěstí a „candátí hrad“ najde za malou chvíli. Pak ale přichází na „lámání chleba“. Aby byl lov candátů úspěšný, je zapotřebí použít zaručenou nástrahu. Na rybářském trhu je nespočet nástrah! Tak jakou vybrat? Vsaďte na naše tipy, které jsou osvědčené…

Kde candáty chytat? Máme dvě možnosti. Zaprvé: Candáty aktivně hledáme v jejich úkrytech. Tihle dravci nejraději obývají místa, kde najdeme kamenité dno nebo rovnou velké balvany. Skutečně! Candáti podobná místa milují! „Smečky“ candátů ale najdeme i poblíž padnutých stromů, zatopených pařezů nebo v hlubokých výmolech či za ostrými hranami. Tady všude candáti číhají a čekají na noc.

Po setmění pak candáty hledáme poblíž těchto překážek. Změna je v tom, že candáti jsou po setmění mnohem aktivnější a proto je nutné prochytat větší plochu. A hlavně: Candáty chytneme tam, kde se zdržuje jejich kořist – drobné rybičky. Candáti nebudou daleko! Na co ale tyto dravce chytat? Máme několik osvědčených tipů!

 

Gumová plotice Savage Gear Roach Paddle Tail Roach

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Plotice patří k TOP nástrahám na candáty. Tak proč při jejich lovu nepoužít věrnou napodobeninu těchto nástražních rybiček? Firma Savage Gear na rybářský trh dodává geniální gumové nástrahy, které jsou věrnými kopiemi plotic. Vypadají prostě famózně!

Tyto gumové plotice mají po vzoru jejich „živých příbuzných“ krásně mohutná tělíčka, která ve vodě vytváří zajímavé vibrace. Vibrace ve vodě ale vytváří zejména hrubý ocásek ve tvaru „kopyta“. Tento ocásek skvěle pracuje i za velmi pomalého vedení při „klepání“ o dno. Tato gumová nástraha patří k opravdu povedeným!

Gumová plotice Savage Gear Roach Paddle Tail Roach je k dostání v několika provedeních. Můžete si vybrat z nejrůznějších velikostí a zbarvení. My osobně máme nejraději to přírodní zbarvení, které je velice vhodné při prochytávání candátích skrýší za bílého dne. Určitě vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Gumová nástraha DAIWA Prorex Classic

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Špičková gumová nástraha na candáty od firmy DAIWA. Musíme začít zbarvením. Tato nástraha je k dostání v reflexních zbarveních, které jdou velice dobře vidět i za horší viditelnosti. A nezapomínejme na to, že candáti velice dobře vidí i za špatných podmínek. Výrazné zbarvení může počet záběrů zmnohonásobit! Proto doporučujeme hlavně barvy fluo žlutá a fluo oranžová (viz přiložené foto). Tyhle fungují!

Zásadní předností je to, že tyto nástrahy mají výborný chod. Díky „mřížkování“ v zadní části je ocásek lépe pohyblivější. A skvěle „pracuje“ i za opravdu pomalého vedení. „Mřížkování“ je také důležité proto, že dravec nástrahu mnohem lépe nasaje – dlouhá nástraha se „skrčí“. Dalším velkým kladem je to, že gumová nástraha DAIWA Prorex Classic má ocásek ve tvaru „kopyta“, který vydává silnější vibrace, na které candáti reagují. Tohle je prostě super! Tato nástraha je dostupná v celé řadě zbarvení a velikostí. Vyzkoušejte!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Gumová nástraha Savage Gear Fat T-Tail Minnow

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Výborná nástraha od firmy Savage Gear, která je naprosto dokonalá pro chytání candátů. Jedná se o modernější podobu klasického „kopyta“, které má na kontě celou řadu nádherných ryb. Tahle nástraha je výborná především proto, že má ocásek ve tvaru „kopyta“, takže vydává silné vibrace. Velkou předností této nástrahy je, že pracuje opravdu perfektně i za pomalého vedení.

Dalším velkým plusem je i to, že tyto nástrahy jsou k dostání jak v přírodním, tak i reflexním zbarvení. Můžete si tak vybrat nástrahy pro lov ve dne (přírodní barvy) a i barvy do horší viditelnosti (fluo barvy). Tyto nástrahy jsou mezi rybáři populární i proto, že jsou k dostání ve velmi rozmanitém velikostním provedení. Stačí si jen vybrat!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS a Savage Gear

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -