skingbranding-banner

Úspěšný lov dravců na přívlač: 3 důvody, proč používat pletenou šňůru!


Pokročilejší rybáři, kteří si zamilovali přívlač, velice často používají pletenou šňůru. A není se čemu divit. Tato moderní vlákna, která jsou splétána z jemných šňůrek, nabízí při lovu na přívlač velice zajímavé vlastnosti. Jaké? Především obrovskou nosnost, odolnost a nulovou průtažnost. Na trhu je celá řada pletených šňůr, které nabízí velice zajímavé vlastnosti. Jakou vybrat? A proč na šňůry vlastně chytat? Pojďme se na tato zajímavá vlákna podívat blíže…

Jen si to představte: Stojíte na břehu oblíbeného revíru, na kterém chytáte na oblíbeného (a drahého) woblera. A najednou bum! Visíte! Za nějakou potopenou překážku, třeba za potopený pařez. V momentě, kdy máte na cívce namotaný vlasec, je velice pravděpodobné, že o oblíbenou nástrahu přijdete. U pletené šňůry je toto riziko mnohem nižší! Když se i silou pokusíte nástrahu dostat z překážky, velice často ohnete její háček. Tak pevná pletená šňůra je (i v nižších průměrech)! A pokud praskne, pak většinou v uzlu.

Pozor! Při tahání nástrahy z překážky mějte prut vždy ve vodorovné poloze! Jen tak zabráníte poškození oček nebo zlomení prutu!!! Myslete na to!

Další příklad z praxe: Chytáte na gumovou nástrahu, kterou házíte daleko od sebe. V momentě, kdy máte na cívce namotaný vlasec, tak záběr od ryby ve větší dálce nemusíte proměnit v úspěšný zásek. Proč? Protože vlasec má tzv. průtažnost. Pokud tedy zaseknete, vlasec se natáhne, a zásek není tak tvrdý a rychlý (což při tvrdosti dravčích tlam je problém). To samé platí o jemných záběrech od dravců – s vlascem kolikrát ty nejjemnější záběry ani necítíte, se šňůrou ano.

Když máte na cívce namotanou šňůru, záseky jsou prostě mnohem úspěšnější – zejména tedy na dálku. Ale pozor!!! Minimální průtažnost zvyšuje riziko ztráty ryby u břehu, kdy se může při zatřepání hlavou „vyklepat“ (kvůli neprůtažnosti materiálu). Proto mějte po ruce podběrák a správně pracujte s brzdou navijáku!

A na závěr: Kolikrát se vám už stalo, že jste měli navázanou oblíbenou nástrahu, ale při nahození praskl vlasec, a vy jste o tuto nástrahu přišli? Je to logické! Vlasec při přívlači je extrémně namáhán a je jen otázkou času, kdy praskne. U šňůry se toto děje opravdu minimálně! Jedná se o perfektně odolné vlákno, jež snese i dlouhodobé a náročné používání. Ale zase! Dávejte si bacha, aby se šňůra neobmotala okolo špičky prutu. Jelikož se jedná opravdu o pevné vlákno, mohli byste takto špičku prutu zlomit.

Jo, a ještě jedna věc! I když jsou moderní vlasce vyráběny tak, aby docházelo jen k minimálnímu tření, aby nástraha létala dále, tak se to stejně nevyrovná šňůrám. Šňůry díky kulatému tvaru a geniálním povrchovým úpravám napomáhají ke znatelně delším hodům – ten rozdíl je citelný!

Šňůry jsou opravdu TOP materiály pro lov dravců na přívlač. I proto jsou oproti vlascům dražší. Ale bacha! Šňůra bez nejmenších obtíží a při správném používání vydrží i několik sezón. Vlasec ne, zejména na přívlač ne. Proto je i tato na první pohled náročnější investice velice rozumná. Jaké šňůry vlastně doporučujeme?

 

Pletená šňůra na přívlač Berkley FireLine Smoke Ultra 8

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Podle našeho názoru je tato pletenka jednou z nejlepších šňůr na rybářském trhu! Tak, ona už firma Berkley s její řadou šňůr FireLine je zárukou obrovské kvality! Tyhle šňůry patří k TOP materiálům. A to především díky obrovské nosnosti! Třeba nejtenčí průměr této pletenky (0,10 mm) má neuvěřitelnou nosnost 6,2 kilogramů! Tohle je teda něco! U této šňůry prostě nemusíte mít strach, že bude při kontaktu s velkými rybami praskat.

Dále, tato šňůra je velmi zajímavá především z pohledu odolnosti. Toto vlákno je velmi „imunní“ proti oděrům při kontaktu s potopenými překážkami. Ani kontakt s potopeným pařezem, stromem nebo rozměrnou větví tuto šňůru nerozhodí! Navíc, šňůra má krásně kulatý tvar, takže se s ní opravdu luxusně hází! Šňůra „nepije“ vodu, takže je pořád krásně tenká, a proto se tak dobře odvíjí z cívky při nahození. Pokud máme doporučit nějaké vlákno k lovu ryb na přívlač, pak bychom ukázali na toto! Je opravdu výborné! Doporučujeme!!!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

 

Pletená šňůra na přívlač Spiderwire DURA4

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Toto je pletená šňůra na přívlač, která patří k cenově nejdostupnějším. Jedná se o velmi kvalitní vlákno, které nabízí ohromnou nosnost. Nejnižší průměr této šňůry (0,10 mm) unese více jak 9 kilo! Velkou předností této šňůry je i to, že se jedná o hladké vlákno. Díky tomu při nahazování nedochází k přebytečnému tření, takže nástraha letí opravdu daleko.

I tato šňůra Spiderwire nabízí nulovou průtažnost, díky které je většina záseků při záběru ryby naprosto bezchybná. A to i na velkou vzdálenost! Dalším velkým plusem je oděruvzdornost, díky které můžete s touto šňůrou lovit i v blízkosti potopených překážek. Jestli hledáte cenově dostupnou pletenou šňůru na přívlač, pak sáhněte po této!

Výrobek je dostupný na e-shopu PARYS za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: PARYS

Nové články v rubrice

Poslední balení TOP českého boilies s obrovskou slevou! Zásoby dlouho nevydrží

admin | přečteno: 668x | 1.03.2021 | Žádné komentáře

Rybáři pozor! Na rybářském e-shopu PARYS jsou stále k dostání zlevněná …

VIDEO: Chytré rybaření! Krmení na kapry, které nesežerou malé ryby!

admin | přečteno: 7061x | 26.02.2021 | 1 komentář

Krmení na kapry kolikrát rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu při …

Válka českých značek: Firmy se předhánějí s nejlevnějším boilies! Jaké jsou ceny?

admin | přečteno: 5311x | 25.02.2021 | 1 komentář

Levné boilies je sortiment, se kterým se v posledních sezónách doslova …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.