skingbranding-banner

Více záběrů od candátů! Jednoduchý trik na vylepšení nástrahy na candáty


Chytání candátů na umělé nástrahy je velmi oblíbenou disciplínou lovu těchto nádherných dravců. A není se čemu divit! Při lovu candátů na přívlač je velmi vzrušující to, když si rybář hraje s nástrahou, která rázem ztěžkne. Záběr! Zásek! Je tam! Pochopitelně, aby byl rybář při vláčení úspěšný, je prostě důležité nabídnout zajímavou nástrahu, a také s ní atraktivně pracovat. Ne, počkejte! Neznamená to, že musíte sahat po těch nejdražších nástrahách. To ani náhodou! Jen je důležité při chytání candátů uvažovat, protože tyhle ryby nejsou úplně „jednoduché“.

První věc, kterou je nutné si ihned uvědomit, je to, kde chceme candáty chytat. Nadějná místa, kde tyhle dravce můžeme čekat, jsou nejrůznější betonové pilíře, zatopené betonové stavby, velké balvany, pařezy nebo padlé stromy. Důležité také je to, aby na daných místech bylo tvrdé dno – buďto kamenité, štěrkové, pískovité, anebo alespoň jílovité (ideálně s kameny). Pokud o takovém místě víte, candáti tam budou! Za tmy je potom dobré ještě candáty hledat na mělčinách nebo v blízkosti břehu.

V momentě, kdy chytáme na TOP candátím místě, máme z poloviny vyhráno. Co je tím druhým faktorem, který tak významně rozhoduje o úspěchu? Vedení nástrahy! Ano! Nástrahu musíme vést takovým způsobem, abychom náladové candáty zaujali. Jak? Ne, není to složité! Myslete na to, že candáti mají rádi pomalé vedení nástrahy. A je třeba si ještě uvědomit, že candáti milují „padající nástrahu“ – takže vedení nástrahy vypadá následovně: Umělou nástrahu dostaňte s pomocí prutu výše nad dno a pak přestaňte na vteřinku navíjet. Co se stane? Nástraha začne klesat (v případě plovoucí nástrahy stoupat)! A právě v tuhle chvíli candáti nejčastěji útočí. A ještě něco: Je důležité, aby propad (nebo stoupání) trval co nejdéle…

U umělých nástrah je pro candáty atraktivní buďto jejich chod, anebo zbarvení. Ale to může být zatraceně málo! Proč? Protože candáti (jako ostatní dravci) se při lovu hodně řídí i čichem. Ano! Je dobré, pokud naše nástraha vydává silný živočišný zápach, který dokáže ve vodním prostředí vytvořit koncentrovanou pachovou stopu. Díky tomu candát nabude „dojmu“, že je před ním přirozená kořist. A to může zmnohonásobit počet záběrů. Pach u umělé nástrahy má velký význam zejména při lovu candátů, protože právě při jejich chytání nástrahu vedeme pomalu. A jak umělou nástrahu „ovonět“?

 

Predator Booster

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Naprosto geniální tekutý atraktor, který dokáže dát živočišný puch i „kusu umělé hmoty“. Gigantickou předností tohoto atraktoru je, že se silně „zažere“ i do gumové nástrahy, takže přebije nepřirozený zápach plastu. Díky Predator Boosteru bude gumová nástraha vydávat silný živočišný zápach, který je totožný se zápachem rozkládající se rybičky. A právě tato pachová složka může zmnohonásobit počet záběrů od candátů (zejména při pomalejším vedení).

Základem této silně páchnoucí tekutiny je rybí louh, díky kterému zatraktivněná nástraha vysílá silný potravní signál. Tajným trumfem je potom i bakteriální proces, díky kterému tato tekutina vydává stejný zápach, jak uhynulá rybka. Takže candát při setkání s takovou nástrahou zjistí, že v jeho blízkosti je velmi snadná kořist. A přijde záběr! Tekutý atraktor dá umělé nástraze další důležitý faktor (zápach), který rozhoduje při úspěchu nebo neúspěchu lovu candátů.

Jak tento booster použít? Absolutně nejlepším způsobem je dát vybrané gumové nástrahy do krabičky a ty následně zalít tímto boosterem. Poté nechte živočišnou tekutinu působit ideálně několik dní. Co se stane? Tekutina se „zažere“ do gumového materiálu, takže nástraha bude i po opakovaném nahazování do vodního prostředí pořád páchnout. Gigantickou předností Predator Boosteru je to, že je vyvinut tak, aby i na umělé hmotě vydržel opravdu dlouho. Geniální!

Predator Booster je skutečně perfektním atraktorem, který výrazně vylepší vaše umělé nástrahy. Bacha! Nejedná se o „všemocnou pomůcku“, ale pokud najdete ideální candátí místo a budete vodit nástrahu „správným způsobem“, pak je šance na úlovek mnohonásobně vyšší. Ve chvíli, kdy mají candáti chuť, pak je počet ulovených ryb vyšší. A ve chvíli, kdy jsou candáti pasivní, je větší šance je přemluvit k útoku…

Výrobek je dostupný na tomto e-shopu za nejnižší cenu na trhu!

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Nové články v rubrice

TOP navijáky na kapry od českých značek za pár korun: Čeští rybáři chtějí udělat díru do světa!

admin | přečteno: 445x | 26.01.2021 | Žádné komentáře

Kaprové navijáky patří k nejvíce diskutovaným součástem rybářské výbavy. Není se …

NOVINKA: Gigantický bivak pro rybáře NASH velký jako „chalupa“! Délka přes 4 metry!

admin | přečteno: 552x | 25.01.2021 | 1 komentář

Rybářský bivak patří k nejdůležitějším součástem výbavy. Je to jednoduché: Pokud …

Geniální pruty z Anglie: Špičkové kaprové děličky pro extrémně daleké hody! Nahazujte daleko!

admin | přečteno: 1032x | 22.01.2021 | Žádné komentáře

Asi každý milovník lovu kaprů ví, že moderní pojetí téhle …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Odebíráte zpravodaj?
×

RYBÁŘSKÝ ZPRAVODAJ

Zajímají Vás novinky a zajímavosti ze světa rybaření? Chcete zasílat užitečné návody a vybrané tipy na rybařské vybavení?

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje!

Přihlášením k odběru souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů na našich stránkách. Vaše emailová adresa je u nás v bezpečí a používáme ji výhradně k rozesílce tohoto zpravodaje! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.