DomůNovinkyBestie ze severu: rybář chytil obrovského candáta o váze přes 15 kilo

Bestie ze severu: rybář chytil obrovského candáta o váze přes 15 kilo

- Reklama -

Neuvěřitelného candáta dokázal ulovit rybář Rasmus Christensen. Tomu se v extrémně těžkých podmínkách povedlo dostat na háček nefalšovaného „krále candátů“, který vážil více jak 15 kilogramů.

I když čeští rybáři na tu pravou dravcovou sezónu musí pořád čekat, leckde v zahraničí si rybáři užívají lov dravých ryb plnými doušky. Jako například dánský rybář Rasmus Christensen, který se vydal na ryby do Finska. A právě tam zažil neuvěřitelný rybářský okamžik…

 

Extrémní lov v silném větru

O životní rybářské výpravě dánských rybářů informoval i dánský rybářský magazín Fish and Fri. Rasmus se vydal na ryby do studeného Finska, kde měl spadeno na candáty. A jde vidět, že právě tento dánský odborník na lov dravých ryb patří k evropské rybářské extra třídě.

Rasmus totiž s dalším rybářem dokázal ve dvou nachytat neuvěřitelných 38 ryb přes 10 kilogramů během 3 dnů. Tak štědré dokážou pro rybáře finské lokality být. Kromě řady obrovských candátů, kteří by pro mnohé rybáře byli životním úlovkem, dokázala dánská dvojice přelstít neuvěřitelného dravce – candáta o váze přes 15 kilo!  

Cesta k tomu úlovku ale vůbec nebyla jednoduchá. Rybáři chytali ve velmi ostrém větru, který navíc foukal ze severu. Studený vítr tak výrazně komplikoval lov. Rybáři se na candáty vydali v pozdních hodinách – začali chytat ve 21 hodin večer. Minutu před půlnocí pak Rasmusovi přišel životní „kopanec“!

 

Jen 100 gramů pod světovým rekordem

Ve chvíli, kdy dánskému rybářovi přišel životní záběr, bylo -6 stupňů Celsia. Už v prvním okamžiku po záběru bylo rybářovi jasné, že to bude ryba, která „bude stát za to“. Souboj nebyl podle rybáře nikterak dlouhý, ovšem ryba měla podle něj velkou sílu, kterou při zdolávání intenzivně ukázala.

Přesto se rybářovi povedlo rybu dostat do podběráku. Ve tmě nebylo „na první dobrou“ zřejmé, jak velký candát byl. Když ale úspěšný lovec vzal candáta do rukou, tak si uvědomili, jakou rybu mají před sebou. Míra ukázala neskutečnou délku 103 centimetrů. Ještě lepší pak byla váha!

Ta totiž ukázala neuvěřitelných 15,2 kilogramů! „Vždy zaokrouhlujeme váhu ryby dolů, abychom měli jistotu, že udáváme takovou váhu, která je přesná – raději o něco menší,“ citoval rybáře dánský magazín Fish and Fri.

Zmíněný dánský magazín pak ještě dodal, že tento candát od Rasmuse vážil jen o 100 gramů méně než „neoficiální světový rekord candáta“, který má 15,3 kilogramů – tato ryba také pochází z Finska. To ale z našeho pohledu nemusí dánského rybáře vůbec mrzet…

Zdroj: Fish and Fri, Foto: Rasmus Christensen (se souhlasem autora)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -