DomůNovinkyČeský rybářský svaz hlásí skoro 2000 nových rybářů. Nejvíce přibylo dětí

Český rybářský svaz hlásí skoro 2000 nových rybářů. Nejvíce přibylo dětí

- Reklama -

Vedení Českého rybářského svazu má důvod k radosti. I přes celou řadu těžkostí v minulém roce přibylo v řadách rybářů skoro 2000 nových členů. Nejvíce nových členů rybáři zaznamenali u dětí.

Ilustrační foto: InRybar.cz, grafy a tabulky: Český rybářský svaz

O pozitivním vývoji informoval Český rybářský svaz na webu. Ten uvedl, že v loňském roce přibylo v jeho řadách 1887 nových rybářů. Celkový počet členů Českého rybářského svazu se tak dostal na číslo 264 455.

 

Nejvíce přibylo dětí do 15 let

Ze zveřejněných dat Českého rybářského svazu sice vyplývá, že loňský nárůst není největším meziročním rozdílem za posledních několik let, ale přece jen rybáře těší povzbudivý fakt. Nejvíce členů, kterých v loňské sezóně přibylo, byly totiž děti do 15 let.

„Vysoké počty členů z řad dětí a mládeže tak slibují pozitivní vývoj i do budoucna. Počet členů v kategorii dětí do 15 let je nyní nejvyšší od roku 2005. V tomto ohledu patří poděkování především všem vedoucím rybářských kroužků, ale i dalším, kteří se o naše nejmladší rybáře v ČRS starají,“ uvedl Český rybářský svaz.

Právě nejmenších rybářů do 15 let v roce 2022 přibylo 1248, a celkem jich v řadách Českého rybářského svazu je 29 262. V loňské sezóně se zvýšil i počet mladých rybářů ve věku od 16 do 18 let. Těch si do rybářských řad nově našlo cestu 374, celkem jich je 7558. Nejméně v loňském roce přibylo dospělých rybářů – jen 265 nových členů.

 

Jak si vedly jednotlivé územní svazy?

Při pohledu do jednotlivých územních svazů lze vyčíst, že členové přibývali v roce 2022 v 6 ze 7 územních svazů. Český rybářský svaz uvedl, že největší nárůst napříč věkovými kategoriemi v loňské sezóně zaznamenal Východočeský územní svaz – přes 740 nových členů (2 %).

Výrazný nárůst rybářů pak potěšil i Jihočeský územní svaz, do kterého si „našlo cestu“ 402 nových rybářů. A dobrý rok měl i Západočeský územní svaz, který se rozrostl o 370 nových rybářů. Naopak pokles zaznamenal Středočeský územní svaz.

„Tento stav byl očekávatelný vzhledem k tomu, co se dělo v úvodních měsících roku 2022 v místních organizacích Smečno a Rudná, kdy jim byl výborem SÚS pozastaven výdej povolenek a členských známek z důvodu zadlužení vůči našemu územnímu svazu,“ komentoval pokles Středočeský územní svaz.

 

Proč přibývá dětí u rybářů? 

Rybáři se snaží ty nejmladší členy zaujmout nejrůznějšími způsoby. Jedním z nich je například projekt První povolenka zdarma. Důležité je, aby dítě do 15 let věku bylo členem Českého rybářského svazu. A zcela zásadní podmínkou je, že musí jít opravdu o první povolenku k rybolovu, kterou dítě obdrželo.

Rybaření na plavanou na stojaté vodě u potopeného rákosu

Tato akce, kdy děti do 15 let věku mohou získat první povolenku zdarma, platí v Západočeském, Východočeském, Severočeském územním svazu a v Územním svazu města Prahy. I tento projekt tak může stát za vyšším počtem nejmladších členů v Českém rybářském svazu. 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

5 KOMENTÁŘE

  1. To je moc dobře! Namnozime kapru ještě více, zničíme dalsi rybníky, které budou bez života, naplníme mrazaky a budeme šťastní.

    • No právě že těch kaprů už není co bývalo. Tak snad noví rybáři přinesou lepší nasazování. Já jsem kapra nechytil už 8 let. Ale bohužel nejsou ani kapři, karasi, plotice a ta krásná různorodost co bývala. Zkrátka po 10 hodinách u vody, na stejných místech kde jsem ještě před 10 lety neodešel od vody než úlovků, a že jich bylo, ač domů ryby nenosim, tak teď posledních řekněme 8 nebo 9 let to je nula a jen nula. Chytám stále stejně, i moderní techniku jako je feeder, moderní nástrahy ať už klasický feeder nebo položená jak před 20 lety, nebo nějaké moderní montáže, nástrahy i návnady a ryby nikde. Prý se vysazuje více a více, ale kde to je ?

  2. No vidíte, a já kvůli zdražení a tomu že ryb už není co bývalo, po 30 letech s tímto úžasným koníčkem skončil. Ale je dobře, že to neztratí své nadšence. Já jsem chytal od 10 let a není snad lepší koníček pro dítě, co by jinak mohlo sedět třeba u počítače. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -