DomůAkční nabídkaChytrý návazec, který kapr nevyplivne: ideální na zkušené a opatrné kapry

Chytrý návazec, který kapr nevyplivne: ideální na zkušené a opatrné kapry

- Reklama -

Návazec na kapry je rozhodující součástí rybářské udice. Pokud rybář použije nekvalitní návazec na kapry, pak se může s rybářským úspěchem rozloučit. Jaký návazec použít na ty nejzkušenější ryby?

Jeden takový návazec, který používají i ti nejostřílenější kapraři, vyrábí anglická společnost NASH. Jedná se o světově známou rybářskou firmu, která produkuje TOP vybavení pro milovníky kaprů. A to se týká i vynikajících hotových návazců, které nabízí prvotřídní vlastnosti při lovu velkých kaprů. Pojďme se na tento návazec na kapry podívat blíže…

 

Návazec na kapry NASH Chod Rid Micro Barbed

Tento návazec na kapry je ve světě kaprařiny extra populární pro své vynikající přednosti, které přispívají k úspěšnému lovu kaprů. Skvělou zprávou potom je, že aktuálně je na tyto hotové návazce obrovská sleva! Zlevněné návazce na kapry od anglické společnosti NASH najdete na e-shopu PARYS.

Jaké jsou výhody zmíněného návazce? Zaprvé: návazec je zhotovený z kvalitního materiálu, který je neuvěřitelně pevný a oděruvzdorný, takže rybář s ním může chytat i na hodně těžkých vodách. Zároveň ale materiál vytváří při záběru od ryby dostatečný „protitlak“, takže kaprovi se návazec velmi špatně vyplivuje. Tudíž šance na úspěšný záběr je mnohonásobně vyšší.

K vysoké úspěšnosti záběru pak samozřejmě přispívají i špičkové háčky, které jsou na zmíněném materiálu navázané. Ty se vyznačují nebývalou ostrostí, takže stačí jen letmý kontakt, a ryba se „píchne“. Na háčcích pak každý rybář ocení i skálopevnou pevnost, která slibuje úspěšné zdolání i těch největších kaprů.

U háčku je potom připevněný plastový šroubek, na který se přímo nastražuje nástraha. Jedná se o osvědčený typ bižuterie, která dovoluje nastražení i malých a poměrně tvrdých nástrah. Velkým plusem je potom i rychlá výměna nástrahy bez nutnosti mít po ruce jehlu na boilies. Za tohle velký palec nahoru.

 

Nástraha se na návazci chová „jako živá“

Gigantickou výhodou celého návazce je jeho samotná funkčnost. Když se rybář na návazec podívá podrobněji, tak na jeho začátku najde kroužek s obratlíkem. Právě tato „nenápadná“ bižuterie je ale zcela klíčová. Proč? Ve chvíli, kdy rybář na tento návazec nastraží plovoucí nástrahu, tak díky zmíněné bižuterii se kulička ve vodním prostředí chová naprosto přirozeně.

V proudu se tak může různě kymácet a otáčet, takže ani zkušená a opatrná ryba nerozpozná zradu. Zkušené ryby často třeba vytváří u nástrah podvodní proudy, kterými se snaží zjistit, jestli na ně nečíhá nějaká lest. Ale právě díky zmíněnému systému je jejich ostražitost nižší.  

Dalším plusem je potom také to, že návazec je poměrně krátký. Takže plovoucí nástraha se tak bude vznášet jen kousíček nad krmením, které se válí všude okolo. Toto je další velká výhoda, kterou zkušení kapraři na kaprovém návazci od anglické firmy tolik oceňují. Vhodné je potom k návazci přidat PVA punčochu s lákavým krmením, aby se návazcový materiál do krmení „schoval“.

Jen dodáme, že tyto špičkové návazce na kapry NASH jsou aktuálně k dostání se slevou přes 40 %. Takže rybář si tak může pořídit fůru návazců za podstatně lepší cenu, díky čemuž výrazně ušetří. Jestli aktuálně doplňujete zásoby na novou kaprovou sezónu, pak se určitě na tyto kvalitní návazce podrobně koukněte. Zlevněné návazce na kapry NASH najdete na e-shopu PARYS za pár korun.

Zdroj a ilustrační foto: PARYS

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -