DomůNovinkyMonstrum z hlubiny: 17letý rybář měl políčeno na žraloka. Chytil jiného obra

Monstrum z hlubiny: 17letý rybář měl políčeno na žraloka. Chytil jiného obra

- Reklama -

Sedmnáctiletý rybář Isaac Francis zažil neuvěřitelnou noc. Při rybaření na pláži v Sarasotě zapřáhl obrovského kanice vážícího 110 kilogramů. Se zdoláním ryby mu pomáhali kamarádi.

Mladý rybář měl původně nastraženo na žraloka, který je vyhledávaným rybářským úlovkem v USA. Nečekaný úlovek obrovského kanice ho však potěšil neméně. Trofejní rybu se po ulovení rozhodl nechat moři.

 

Místo žraloka přišel obří kanic

Teenager z Floridy chytil při své výpravě rybu, která je i díky svému vzhledu opředena mnoha legendami. Kanic itajara nebo také Goliath Grouper, jak ho v USA nazývají, je postupný hermafrodit.

To znamená, že všichni jedinci se rodí jako samice, a pouze z těch, kteří se dožijí zhruba šesti let věku a dorostou do větší než metrové délky, se automaticky stanou samci. Mají velmi zvídavou povahu, a proto často končí na háčku, které byly původně určeny žralokům. A to byl přesně případ mladého Isaaca.

Ten při nočním rybaření na pláži se skupinou kamarádů se snažil chytit žraloka. Na háček se mu ale dostal kanic, který obývá právě břehy oceánu od Floridy až po Karibik. Jeho váhu otec mladého rybáře odhadl na přibližně 110 kilogramů.

Všichni jsme byli v šoku a křičeli jsme,“ řekl Francis televizi WFTS. „Bylo to opravdu vzrušující.“ Francis a jeho kamarádi se střídali v navíjení, protože zdolat tak silnou mořskou rybu je fyzicky velmi náročné.

Po vyčerpávajícím souboji chlapci pak kanice pustili zpět a uvedli, že odplaval ještě plný síly. „Určitě to byl pro něj zážitek na celý život,“ uvedl jeho otec, který teenagerům přispěchal na pomoc.

 

Lov kaniců se začal regulovat

Po více než třech desetiletích bez omezení je na Floridě nová doba hájení kaniců. Regulovaná sezóna lovu začíná v březnu a trvá do května. Rybáři jsou limitováni ponecháním si 200 kusů této velmi chutné ryby.

Byť 110kilogramová ryba zní obrovsky, tak ani zdaleka to není největší kanic. Státní rekord je 308 kilogramů. Tuto těžkou rybu šťastný rybář ulovil v roce 1961 u floridské pláže Fernandina Beach.

 

Rybí monstra z mořských hlubin

Již v minulosti jsme vás informovali o tom, že mladý rybář Bjorn Henrik se vydal se svým otcem a rybářským průvodcem na ryby. Skupina rybářů lovila v norské oblasti Saltstraumen, která patří k vyhlášeným lokalitám. A to se potvrdilo i v tomto případě! Teprve 12letý rybář totiž dokázal přelstít k záběru obřího platýse, který měřil 240 cm.

Poměrně nedaleko od místa, kde byl vytažen obří platýs, chytali i rybáři z Hunnebostrandu v Severním moři, který leží jen nedaleko norských hranic. Ulovili naprosté monstrum. Po 40 minutách přitáhli k lodi 405 centimetrů dlouhého žraloka malohlavého. Takový žralok mohl atakovat klidně hranici 700 kilogramů.

Zdroj: fieldandstream, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

  1. Dobrý den. kolegové. Tak to mněli klucí velkou kliku. Ale ne, že chytli rybu, ale že ji chytli v Americe. U nás by jim to přitroublý a naprosto všehoschopný ouřada určitě nějakým naoko bohulibým způsobem zakázal. Přeji krásné dny a u vody jen a jen radost.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -