DomůNovinkyČRS upozorňuje: některé povolenky přestanou na Orlíku platit už příští rok

ČRS upozorňuje: některé povolenky přestanou na Orlíku platit už příští rok

- Reklama -

Český rybářský svaz znovu upozornil rybářskou veřejnost na tu skutečnost, že od příštího roku přestanou na revírech Rady ČRS platit územní povolenky. Tato změna se týká například Orlické přehrady.

O změně platnosti povolenek na revírech Rady ČRS informoval Český rybářský svaz na webu. Ten upozornil, že rybáři od roku 2024 nebudou moci chytat na revírech Rady ČRS s územními povolenkami.

 

Konec platnosti územních povolenek

Co jsou to revíry Rady ČRS? Jedná se o mimopstruhové vody ÚN Orlík, ÚN Trnávka, VK Račice, a dále pak pstruhový revír Morava 24. Na všech těchto vyjmenovaných vodách přestanou od roku 2024 platit územní povolenky.

„Na těchto revírech budou platit pouze celosvazové, celorepublikové a místní povolenky. Od roku 2024 tedy nebudou na revírech Republikové rady ČRS (ÚN Orlík, ÚN Trnávka, VK Račice a Morava 24) platit územní povolenky žádného územního svazu ČRS,“ uvedl Český rybářský svaz.

Rybáři, kteří chtějí jet rybařit třeba na Orlík, mají několik možností. Buďto si pořídí celosvazovou nebo celorepublikovou povolenku. Z pohledu Českého rybářského svazu je právě tato možnost nejvýhodnějším řešením, a to i z hlediska ceny.

Další možností je koupě místní povolenky, ovšem tady si rybáři mohou vybrat pouze z 3denní nebo 10denní varianty. „Krátkodobé místní povolenky jsou zavedeny pouze jako možnost řešení pro rybáře, kteří mají územní povolenku a v průběhu roku se například na poslední chvíli rozhodnou vyrazit na ryby na některý z revírů Republikové rady ČRS,“ napsali rybáři z Českého rybářského svazu.

 

Ceny celosvazových a celorepublikových povolenek vzrostly

Český rybářský svaz nedávno zveřejnil i ceny povolenek na rok 2024. A z uvedených informací vyplývá, že za celosvazové a celorepublikové povolenky si připlatí. V případě obou druhů celosvazových povolenek se bavíme o zdražení o 200 korun, v případě celorepublikových je zvýšení ceny ještě vyšší.

Celosvazová roční povolenka na mimopstruhové revíry bude v roce 2024 stát 3150 korun (dospělí), na pstruhové vody pak 3350 korun (dospělí). Dospělí rybáři pak za celorepublikovou povolenku na mimopstruhové vody zaplatí 4500 korun, na pstruhové 4750 korun.

Mládež a ZTP pak za roční celosvazovou povolenku na mimopstruhové vody zaplatí 1500 korun, na pstruhové vody 1550 korun (u této kategorie došlo ke snížení ceny oproti loňskému roku). A děti za celosvazovou roční povolenku na mimopstruhové vody zaplatí 850 korun, na pstruhové vody 950 korun.

Jak už Český rybářský svaz nakousl, tak výše představené varianty povolenek skutečně vychází cenově nejlépe. Protože 3denní místní povolenka na mimopstruhové revíry Rady ČRS vychází na 1050 korun, ta 10denní na 1500 korun. Co se týče místních povolenek na pstruhový revír Rady ČRS, tak 3denní stojí 1200 korun, 10denní pak 1500 korun.

Zdroj: ČRS, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

11 KOMENTÁŘE

 1. Jsem členem MRS přes 50 let a jako důchodce platit za desetidenní hostovací povolenku 1500 Kč ? / Trnávka /. To si snad děláte prdel hovada zlodějská,za návštěvu státní vody platit nehorázné peníze. Peníze které sežerou nenažraní funkcionáři – NASRAT !! Budoucnost mají soukromé revíry bez zbytečných omezení a nesmyslných zákazů. Když vidím na Lipně dvě buzny coby rybářská stráž tak mi je na zvracení. S pozdravem hodně nasraný rybář praktykující styl Chyť a pusť

  • Naprostý souhlas, to co se v současné době děje je nehorázná a ničím neomluvitelná zlodějina. Dnes tu máme za ty zrůdné ceny jen mizerně a žalostně zarybněné revíry a navíc neuvěřitelné hloupý rybářský řád, který je dílem jakých si pomatenců, kteří nejsou schopni ani dohlédnout na špičku svého nosu. Tímto svým naprosto stupidním opatřením jistě potěší všechny důchodce, kteří již tak obrací pomalu každou korunu. Zdá se, že v tom celostátním výboru je to jeden bezohledný neřád vedle druhého.

  • Kolego, navíc se krutě pleteš. Jako člen MRS si 10-denní hostovací povolenku na Orlík za 1500,- nekoupíš. To je jen pro členy ČRS. Ty máš možnost koupit hostovací 10-denní za 3.900,- nebo celorepublikovou za 4500,- (info od vedoucího hospodářského oddělení ČRS) Obratem jsem požadoval vysvětlení po celém vedení ČRS i MRS (mailově všem pantátům z vedení) , co to má znamenat a jestli mají mezi sebou nějakou válku či co ?????, že mě jako rybáři je to úplně šumafuk a ať si rybáře neberou jako rukojmí a ani jeden !!!!!!!!! neměl tu slušnost mi odpovědět. Takže těch 15 kil pro nás mohlo bejt ještě zlatejch 🙁 Týdenní dovolenka na Orlíku po 30 letech nejspíš končí 🙁

 2. Souhlasím pane kolego.
  Od r.1975-do r.1990 sem pytlačil, od 1990-současnost povolenka a od příštího roku se vracím k pytlačině jako za mlada. Za těch 33 let na Orlíku jsem neměl jedinou kontrolu, tak na co je nějaká povolenka. Na nic!!
  Kdo chce moc, nebude mít nic.

 3. Končím, byl jsem jen párkrát s dětmi na rybách, a jen na svazu jsem nechal 7000kč. Na pár návštěv u vody si zaplatím soukromí revír.

 4. Bordel jako ve všem v tomhle státě, Opět rozhoduje banda tupců. Samé nařízení, omezení a placení. Jak to dopadne? Od vody se odnese každá šupina a rybářská stráž to není schopna uhlídat ani to není možné. Chodím na ryby přes 40 let ale už by se měl někdo chytit za hlavu jestli je to takhle dobře jde to čím dál víc do kytek.

 5. To se vám,vyžírkové na nějakém přiblblém svazu povedlo.Začal jsem chytat jako kluk, povolenku jsem měl za desetikačku, ryb bylo hafo, nějaká připitomělá omezení se nekonala, úlovky se zavedly mnohem později. Dnes jste potěšili důchodce, ono je těch sankcí proti nim asi málo. Tak dnes jsem se dopracoval / doslova/ k tomu, že povolenka bude pro mne dost velký zářez, je to cca 1/5 na mého důchodu.A kolik toho sjedu, při ceně 40Kč za litr! nafty nebo benzinu.Jděte do prdele, končím nezvykle sprostě.

 6. Neskutečná zlodějina od vyžírek nějakého přiblblého svazu, jak bylo níže napsáno tak rozhoduje banda tupců, samá nařízení, omezení a buzerace. Zrůdné ceny povolenek a debilní rybářský řád. Dříve mě stála prázdninová povolenka 20 Kčs a ryb bylo plno. Udělali jste si z rybářského práva pěkný byznys a kecy typu že je drahá násada si strčte za klubouk, dostáváte nemalé dotace. Zvažuji že na vás pošlu NKU

 7. Nevadí mi zdražování protože vím že vše platím vše od ryb až po údržbu rybářských revíru, mrzí mě že se všude sype většinou přemnožený a tak moderní kapr na úkor ostatních ryb. (Takže rád si připlatím ale mrzí mě že většina vysazených ryb jsou kapři) jedná se pouze o můj názor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -