DomůNovinkyTrofejní kapr přes 30 kilo z české svazovky: rybář s ním bojoval 40 minut

Trofejní kapr přes 30 kilo z české svazovky: rybář s ním bojoval 40 minut

- Reklama -

Rybář Radim Zhorela prožil nezapomenutelnou výpravu. Na české svazové vodě se mu povedlo ulovit kapra o váze přes 30 kilogramů. Jedná se tak o dalšího kapra v Česku, který přesáhl magickou hranici.

V Česku je hned několik lokalit, ve kterých žijí obrovští kapři s váhou přes 30 kilogramů. Přesto šance na takový životní úlovek není vůbec vysoká, protože podobných ryb u nás tolik neplave. Obrovskou rybářskou odměnu si ale vypracoval rybář Radim Zhorela, kterému se povedlo na české svazovce takovou gigantickou rybu ulovit.

 

Rybář chytal na svazové vodě v Česku

Rybář se vydal na svazovou vodu na dvoudenní výpravu, při které chtěl ulovit jednoho z tamních kapřích gigantů. Že se mu to ale povede až takovým způsobem, možná netušil ani on sám. Při rybaření pak panovaly docela ideální podmínky.

Na této fotografii je nádherně rozpoznatelná mohutnost uloveného kapra

„Během výpravy bylo pod mrakem, rozhodně nebylo nějaké vedro. Navíc foukal silný vítr,“ popsal pro magazín InRybar.cz počasí během lovu rybář Radim Zhorela. A právě tyto podmínky mají někteří rybáři nejraději, protože takové počasí „zatlačí“ ryby ke dnu, kde následně hledají potravu.

Jenže! Aby byl rybář úspěšný, je zapotřebí věnovat velké úsilí při hledání ideálního lovného místa. A právě to Radim Zhorela našel. „Ideální místo jsem našel až daleko od břehu. Podklad, na kterém jsem chytal, byl parádně tvrdý,“ řekl rybář.

Magická hranice pokořena!!!

Rybář pak na lovné místo naházel atraktivní krmení, které se skládalo z boilies. „Krmení jsem do velké vzdálenosti naházel s pomocí krmné rakety. Dohromady jsem na místo naházel asi 15 krmných raket,“ prozradil Radim Zhorela.

 

Souboj s kaprem se protáhl na 40 minut

A pak to přišlo! Na boilies v příchuti SATAN BOSS přišel divoký záběr od ryby. „Záběr byl opravdu hodně divoká jízda,“ popsal rybář. Naštěstí zásek byl naprosto přesný, takže začal tvrdý souboj s rybou. Při zdolávání začalo být čím dál více jasné, že tohle bude hodně slušná ryba

Kapr totiž tahal „typickým způsobem“, kterým velké ryby bojují. „Kapr se neustále snažil odjet do dálky. Ale nešlo o žádný zběsilý úprk, šlo o urputný, tupý tah,“ dodal Radim Zhorela. Souboj se pak protáhl na neskutečných 40 minut!

Nakonec ale naštěstí ryba nezajela do žádné z překážek. Takže se po zmíněné době ve světle čelovek objevil monstrózní lysec! Když rybáři rybu zvážili, tak s podložkou vážila 31,30 kilogramů. Po odečtení podložky pak kapr vážil 30,45 kilo. Česko tak má dalšího trofejního kapra přesahující tuto magickou váhovou hranici!

„Během souboje s obrovským kaprem jsem nebyl u vody sám, mám 2 svědky. Chlapi se mnou pak byli i u vážení ryby, takže mi mohou tuhle váhu kapra potvrdit,“ řekl spokojeně rybář Radim Zhorela, který se tak zařadil k těm několika málo rybářům, kteří na české svazové vodě chytili kapra přes 30 kilo váhy…

 

Bratr rybáře kapra ulovil před 4 lety na váze 27,6 kilo

Úlovek tohoto kapra je o to zajímavější, že naprosto stejnou rybu na této vodě ulovil i bratr úspěšného rybáře Pavel Zhorela (jeden ze svědků 30kilogramového úlovku). Ten tohoto gigantického kapra na svazové vodě chytil před 4 lety.

Toho samého kapra před 4 lety chytil bratr rybáře Pavel Zhorela. Tehdy ryba vážila 27,6 kilogramů
Letos obrovskou rybu ulovil Radim Zhorela na váze přes 30 kilo

A to, že rybě pobyt v tomto svazovém revíru prospívá, naznačuje i nárůst její váhy. Kapr totiž před 4 lety vážil 27,6 kilogramů. A aktuálně má tak téměř o 3 kilogramy více. Pro srovnání přikládáme 4 roky starou fotografii s těmi aktuálními od Radima Zhorely, který rybu ulovil na váze přes 30 kilogramů.

Foto: Radim Zhorela (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -