DomůNovinkyČRS varuje: pozor na změny v pravidlech pro rok 2023. Na co si...

ČRS varuje: pozor na změny v pravidlech pro rok 2023. Na co si dát bacha?

- Reklama -

Se začátkem rybářské sezóny 2023 Český rybářský svaz upozorňuje, aby si rybáři prostudovali nová pravidla. Rybáři sice nemají v roce 2023 nové řády, ovšem určité úpravy můžou být v dodatcích.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Upozornění na změny vydal Český rybářský svaz na webu. Ten na rybáře apeluje, aby si na začátku rybářské sezóny pořádně prostudovali změny v rybářských pravidlech, byť jich není tolik.

„V letošním roce došlo v rámci Rybářského řádu ČRS pouze k minimálním úpravám především s ohledem na změnu legislativy vztahující se k problematice rybářství,“ uvedl ČRS.

 

K povolenkám rybáři dostávají dodatky

Český rybářský svaz rybářům připomíná, že v roce 2023 k novým povolenkám nedává rybářské řády. V letošní sezóně každý rybář dostane pouze dodatek pro rok 2023. Všechny změny pro jednotlivé územní svazy najdete na webu ČRS. „Nové Rybářské řády a soupisy revírů a vodních ploch nás čekají s povolenkami na rok 2024,“ dodávají rybáři.

„V dodatku pro rok 2023 k RŘ a soupisům MP a P revírů a vodních ploch pro držitele celosvazových a celorepublikových povolenek pro rok 2022 a 2023 naleznete také veškeré změny, které nastaly v rámci BPVRP jednotlivých územních svazů ČRS i konkrétních rybářských revírů a vodních ploch. Před započetím lovu na konkrétním revíru si tak prosím ověřte, zda nedošlo k úpravám pravidel v rámci navštíveného revíru,“ uvádí ČRS na webu.

 

Rybáři kvůli neznalosti přicházeli o povolenky

To, že prostudování dodatků je velmi důležité, zjistili už v sezóně 2022 někteří rybáři třeba z Moravskoslezského územního svazu. Právě tady přišli o povolenky někteří rybáři, kteří si neprostudovali dodatek k povolence.

Právě v něm byly například zvýšené míry candáta a štiky. Jenže někteří rybáři o těchto změnách nevěděli, protože si dostatečně neprostudovali platná pravidla. Takže při kontrolách ze strany rybářské stráže došlo k zadržení povolenek. Redakce InRybar.cz ví o několika takových případech v roce 2022.  

 

Bacha na invazní novelu v rybářských pravidlech!

Český rybářský svaz důrazně varuje také před tím, že do rybářského řádu bylo nutné „promítnout“ tzv. invazní novelu. Ta je zcela zásadní z toho pohledu, že rybáři nemůžou do rybářských revírů pouštět zpátky vybrané druhy invazních ryb, které uloví.

„V současné době najdeme na unijním seznamu 3 invazní nepůvodní druhy ryb, kterých se lov ryb v našich podmínkách přímo dotýká, a to střevličku východní, slunečnici pestrou a sumečka černého,“ vysvětluje ČRS.

Kromě toho, že rybáři nesmějí tyto invazní druhy ryb pouštět zpátky do revírů, tak zároveň je nesmí používat jako nástražní rybičky. I přesto je ale nutné ponechané invazní ryby řádně zapsat do povolenky.

„Oba uvedené zákazy jsou podle zákona o rybářství i přestupkem, za který lze podle tohoto zákona uložit fyzické osobě pokutu s horní sazbou 30 000 korun,“ zakončuje ČRS.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

10 KOMENTÁŘE

  1. Zas nějaký omezení, sttevlicka je dobrá na dravce a mrtvá nic nezpůsobí, Zas si nějaký smoula vymyslel aby bylo vidět, že něco dělá, a na odchov dravců se nemysli

  2. V ČRS vladnou lide, kterym logika nic nerika, stejne jako jim nic nerika to, ze by v prve rade meli hajit zajmy rybaru. Oni pro penize bohuzel udelaji vse.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -