DomůNovinkyČRS varuje: pozor na změny v pravidlech pro rok 2023. Na co si...

ČRS varuje: pozor na změny v pravidlech pro rok 2023. Na co si dát bacha?

- Reklama -

Se začátkem rybářské sezóny 2023 Český rybářský svaz upozorňuje, aby si rybáři prostudovali nová pravidla. Rybáři sice nemají v roce 2023 nové řády, ovšem určité úpravy můžou být v dodatcích.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Upozornění na změny vydal Český rybářský svaz na webu. Ten na rybáře apeluje, aby si na začátku rybářské sezóny pořádně prostudovali změny v rybářských pravidlech, byť jich není tolik.

„V letošním roce došlo v rámci Rybářského řádu ČRS pouze k minimálním úpravám především s ohledem na změnu legislativy vztahující se k problematice rybářství,“ uvedl ČRS.

 

K povolenkám rybáři dostávají dodatky

Český rybářský svaz rybářům připomíná, že v roce 2023 k novým povolenkám nedává rybářské řády. V letošní sezóně každý rybář dostane pouze dodatek pro rok 2023. Všechny změny pro jednotlivé územní svazy najdete na webu ČRS. „Nové Rybářské řády a soupisy revírů a vodních ploch nás čekají s povolenkami na rok 2024,“ dodávají rybáři.

„V dodatku pro rok 2023 k RŘ a soupisům MP a P revírů a vodních ploch pro držitele celosvazových a celorepublikových povolenek pro rok 2022 a 2023 naleznete také veškeré změny, které nastaly v rámci BPVRP jednotlivých územních svazů ČRS i konkrétních rybářských revírů a vodních ploch. Před započetím lovu na konkrétním revíru si tak prosím ověřte, zda nedošlo k úpravám pravidel v rámci navštíveného revíru,“ uvádí ČRS na webu.

 

Rybáři kvůli neznalosti přicházeli o povolenky

To, že prostudování dodatků je velmi důležité, zjistili už v sezóně 2022 někteří rybáři třeba z Moravskoslezského územního svazu. Právě tady přišli o povolenky někteří rybáři, kteří si neprostudovali dodatek k povolence.

Právě v něm byly například zvýšené míry candáta a štiky. Jenže někteří rybáři o těchto změnách nevěděli, protože si dostatečně neprostudovali platná pravidla. Takže při kontrolách ze strany rybářské stráže došlo k zadržení povolenek. Redakce InRybar.cz ví o několika takových případech v roce 2022.  

 

Bacha na invazní novelu v rybářských pravidlech!

Český rybářský svaz důrazně varuje také před tím, že do rybářského řádu bylo nutné „promítnout“ tzv. invazní novelu. Ta je zcela zásadní z toho pohledu, že rybáři nemůžou do rybářských revírů pouštět zpátky vybrané druhy invazních ryb, které uloví.

„V současné době najdeme na unijním seznamu 3 invazní nepůvodní druhy ryb, kterých se lov ryb v našich podmínkách přímo dotýká, a to střevličku východní, slunečnici pestrou a sumečka černého,“ vysvětluje ČRS.

Kromě toho, že rybáři nesmějí tyto invazní druhy ryb pouštět zpátky do revírů, tak zároveň je nesmí používat jako nástražní rybičky. I přesto je ale nutné ponechané invazní ryby řádně zapsat do povolenky.

„Oba uvedené zákazy jsou podle zákona o rybářství i přestupkem, za který lze podle tohoto zákona uložit fyzické osobě pokutu s horní sazbou 30 000 korun,“ zakončuje ČRS.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

10 KOMENTÁŘE

  1. Zas nějaký omezení, sttevlicka je dobrá na dravce a mrtvá nic nezpůsobí, Zas si nějaký smoula vymyslel aby bylo vidět, že něco dělá, a na odchov dravců se nemysli

  2. V ČRS vladnou lide, kterym logika nic nerika, stejne jako jim nic nerika to, ze by v prve rade meli hajit zajmy rybaru. Oni pro penize bohuzel udelaji vse.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -