DomůAkční nabídkaDokonalost z firmy Shimano: Špičkový naviják na kapry pro daleké nahazování

Dokonalost z firmy Shimano: Špičkový naviják na kapry pro daleké nahazování

- Reklama -

Rybáři si u firmy SHIMANO zvykli na obrovskou kvalitu a spolehlivost. Navijáky na kapry si za dlouhá léta na trhu vydobyly opravdu výbornou pověst. A tuto pověst potvrzují také navijáky Ultegra. 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Když se podíváte na výbavy skutečně ostřílených kaprařů, kteří jezdí za velkými kapry i na ty nejtěžší lokality, pak často u nich uvidíte navijáky SHIMANO. A ono se není čemu divit! Právě tyto kaprové stroje mají pověst bezproblémových „dříčů“, které vydrží opravdu hodně.

Samozřejmostí je pravidelný a precizní chod, spolehlivá brzda a mnoho užitečných funkcí, které se u každého nového modelu jen zdokonalují. To samé platí u navijáků SHIMANO Ultegra XTE/XSE 14000, které jsou k dostání i na českém e-shopu Chyť a pusť. Pojďme se na tyhle „miláčky“ podívat blíže…

 

Naviják na kapry SHIMANO Ultegra 14000

Dokonalé. Prvotřídní. Nádherné. Takhle jednoduše jde charakterizovat tyto navijáky od věhlasné firmy SHIMANO, která má v rybářském světě výbornou pověst. A tyto navijáky na kapry Ultegra 14000 rybáře rozhodně nezklamou! Prvotřídní navijáky SHIMANO jsou k dostání na e-shopu Chyť a pusť.

Tento naviják milují rybáři především proto, že je stavěný pro opravdu daleké hody. Pokud tedy jezdíte na rozlehlé vody, na kterých se například kvůli platným pravidlům nesmí vyvážet, pak by vás tyto navijáky na kapry SHIMANO Ultegra 14000 měly zajímat. Proč?

Tyto kaprové stroje totiž nabízí celou řadu dokonalých funkcí. Například funkce Parallel Body na navijáku Ultegra 14000 slouží k tomu, aby naviják vyslal vlasec k prvnímu očku v co „nejlepším“ úhlu. Díky tomu nedochází k přebytečnému tření, takže montáž letí ve výsledku mnohem dále. Tohle je fakt super.

VIDEO: Nadupaný naviják na kapry SHIMANO Ultegra 14000. Už jste ho viděli? 

Další funkcí, která napomáhá k dalekým hodům, je Rigid Cast. O co jde? Tato funkce zabraňuje tomu, aby se v době náhozu vychylovala cívka. K tomu dochází u většiny navijáků především v okamžiku uvolnění během náhozu. Zase: Tohle je další vychytávka, díky které budete nahazovat dále.

 

Dokonalý chod a pevné tělo

Rybář při investování do těchto navijáků má stoprocentní jistotu, že si vybírá obrovskou kvalitu. Tyto navijáky mají totiž velepopulární tělo CI4+, které je krásně lehké, ale přitom zatraceně pevné a odolné. Takže s navijákem se při hodu nádherně manipuluje, přitom ale stroj vydrží lov i v hodně těžkých podmínkách.

Samozřejmostí pak je, že tyto navijáky mají dokonalý chod. Ten je dán i vynikající funkcí Super Slow Oscillation, která stojí za tím, že naviják pokládá navazovací materiál na cívku s naprostou precizností. Na cívce díky tomu nevznikají žádné nervnosti, které by vadily při nahazování do velkých vzdáleností.

Nesmíme opomenout ani dokonalou brzdu na těchto navijácích, která reaguje i na ty nejjemnější pohyby ze strany rybáře. Díky tomu je tak lovec schopný okamžitě reagovat na výpady divoké ryby. Bez toho není kvalitní naviják kvalitním navijákem! Díky rozměrnému ovladači se přední brzda perfektně ovládá, a to i v tu chvíli, kdy má rybář mokré ruce.

Navijáky SHIMANO jsou mezi rybáři oblíbené i díky jejich povedenému designu. Rybáři si navijáky na kapry Ultegra 14000 mohou vybrat ve dvou barevných variantách. Navijáky s označením XTE mají krásně tmavé a elegantní zbarvení. Fanoušci stříbrného zbarvení pak mohou sáhnout po navijácích s označením XSE.

Pokud hledáte opravdu kvalitní navijáky, které budou bezproblémově fungovat dlouhé roky, pak se rozhodně podívejte na tyto. Kaprové navijáky SHIMANO Ultegra 14000 nabízí to nejlepší, přitom ale nejde o ty nejdražší navijáky „na světě“. Tyto kvalitní stroje najdete na e-shopu Chyť a pusť.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

2 KOMENTÁŘE

  1. Shimano medium za cca 6000,-kč naprosto nedoporučuji, vyhozené peníze,záruka,že vlasec nepůjde po cívku neplatí,je ještě horší a navíc ochrana proti tomu se zasekává,katastrofa

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -