DomůNovinkyOmezení rybolovu na Orlíku kvůli nízké hladině? Jak to bude? Odpovídá ČRS

Omezení rybolovu na Orlíku kvůli nízké hladině? Jak to bude? Odpovídá ČRS

- Reklama -

Hladina v Orlické přehradě pořádně „sletěla dolů“, protože vodohospodáři potřebovali připravit ideální podmínky pro stavební práce. Budou na přehradě nyní platit nějaká omezení pro rybáře?

Ilustrační foto: InRybar.cz

O snižování hladiny se mluvilo už v létě, nedávno Povodí Vltavy oznámilo, že vše jde podle stanoveného harmonogramu. „Na konci srpna 2022 hladina klesne na úroveň 339,00 m n.m., aby mohly být zahájeny práce na vtokovém objektu doplňkového bezpečnostního přelivu,“ uvedli vodohospodáři.

 

Pocítí rybáři na Orlíku nějaká omezení?

Při snižování hladiny v Orlické přehradě jsou v pohotovosti i rybáři. Ti totiž v červenci oznámili, že pokud se budou hromadit ryby na některých úsecích, může v těchto místech dojít k omezení výkonu rybářského práva.

„V případě, že to bude stav v nádrži vyžadovat, jsme připraveni za účelem ochrany ryb zakázat na části revíru rybolov,“ uvedl v červenci Český rybářský svaz. Jak to aktuálně vypadá?

„Minulý týden ve čtvrtek proběhl na Orlíku monitoring stavu přehrady z důvodu snížené hladiny. Nebyly zaznamenány žádné problémy, které by měly vést k omezení výkonu rybářského práva, to znamená, že nám situace přeje a prozatím žádná omezení nechystáme,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí Českého rybářského svazu Lukáš Mareš.

To ale neznamená, že rybáři přestanou situaci na Orlíku hlídat. „Situaci na přehradě budeme nadále monitorovat, je také zvýšena činnost rybářské stráže, a to i v místech, která již nejsou lodí z důvodu nízké hladiny dostupná. V případě potřeby jsme připraveni situaci operativně řešit,“ dodal tiskový mluvčí.

 

Ochranu nashromážděných ryb vyžaduje zákon

Jde o to, že rybáři tak jako tak nemohou podle zákona na místě, kde se ryby shromažďují kvůli nízkému stavu vody, vůbec rybařit. Takže nejde o nějaký „výmysl“ Českého rybářského svazu, který by chtěl rybářům něco omezovat.

„Podle platné legislativy platí zákaz lovu v místech, kde se nahromadily ryby za mimořádně nízkého stavu vody nebo při škodlivém znečištění vody a též ryby shromážděné k přezimování a rozmnožování,“ vysvětlují rybáři z Českého rybářského svazu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Souhlasím s postupem rybářské stráže, ale nechápu jak někdo mohl dát do fóra foto dokladů, tak dodržujme všichni zákon a to platí i pro toho kdo to dal do fóra.

  2. Rybarsky svaz absolutne selhal…omezeni rybolovu melo byt uz na nekolika mistech kdyz zacala klesat hladina, co mohlo byt vydrancovano je vydrancovano, na spoustu budoucich let je orlik co se tyce candatu mrtva voda… Muze zato jenom svaz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -