DomůNovinkyGiga štika o délce 140 centimetrů: úspěšný rybář informace o úlovku tají

Giga štika o délce 140 centimetrů: úspěšný rybář informace o úlovku tají

- Reklama -

Rybářský internet nedávno „zbořila“ informace o giga štice, kterou ulovil německý rybář. Šťastný lovec uvedl, že tento „krokodýl“ měřil neuvěřitelných 140 centimetrů. Bližší informace ale rybář tají. 

O obrovské štice informoval renomovaný rybářský magazín Peche Poissons z Francie. Právě ten sdílel fotografii gigantické štiky, kterou ulovil německý rybář Oliver Schäfer. Lovec uvedl, že tahle ryba měřila dechberoucích 140 čísel!

 

Jedná se o evropský „závodnický“ rekord?

Rybář obrovskou štiku chytil v rámci evropské rybářské soutěže Lure Masters Online. Princip této soutěže tkví v tom, že rybáři posílají fotografie ulovených dravců. A právě mezi úlovky dravců se objevila tato gigantická štika.

Organizátoři k fotografii napsali: „Nejsme si jisti, jestli byla někdy v evropské soutěži ulovena 140centimetrová štika, ale s jistotou můžeme říct, že v soutěžích MLF Lure Master se to ještě nikdy nepodařilo.“

Teď je tomu ale jinak! Právě v rámci zmíněné soutěže Oliver dokázal ulovit obrovskou rybu. Jenže cesta k takové štice rozhodně není jednoduchá. „Oliver po celou dobu soutěže tvrdě pracoval a občas si dopřál jen 20 minut spánku, než zase začal chytat. Jaké nasazení, taková odměna,“ dodali pořadatelé Lure Masters Online.

Německý magazín Fisch&Fang potom rozvířil spekulaci o tom, že tato obrovská štika je pravděpodobně „evropským rekordem“ z rybářských soutěží napříč kontinentem. Ryba svou délkou překonala třeba jinou obrovskou štiku o délce 137 centimetrů, která byla ulovena v rámci European Pike Masters.

 

O úlovku se toho moc neví

Francouzský magazín Peche Poissons pak k úlovku dodal, že německý rybář drží informace o ulovené rybě v tajnosti. Na veřejnost se tak nedostaly například informace o tom, na jaké lokalitě dokázal tuto obrovskou štiku ulovit.

Během zmíněné soutěže pak rybáři nachytali další obrovské štiky, kdy mnoho z nich přesáhly magickou hranici 120 centimetrů. Ani tak ale tyto nádherné úlovky nebyly největšími. Královna o délce 140 centimetrů se fakt těžce překonává!

Zdroj: Peche Poissons, ilustrační foto: InRybar

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

3 KOMENTÁŘE

  1. Kapitální kusy jsou vhodné jako úlovek, na slávu, dobrý pocit. Je třeba je pustit. Co s takovým kusem ? Na zpracování a konzumaci – když, je třeba být nachystán i co do počtu strávníků. Albíni se samozřejmě pouštějí. Štiky jsou mi obecně nesympatické. Je to jen pojízdná tlama, žrout. Maso dobré, ale suché. Rybník dokáží spolehlivě odrybnit. Také cejn je můj antisympatizant. Uslizovaný a páří se s několika dalšími druhy ryb. Letos na závodech jsem uloviv z rybníčku cejna délky 53 cm a pustil jsem jej. Byl asi i hňup. Připlaval sám ke břehu, ke kterému se přitiskl a to je vše.

  2. Takovou štiku přesně o délce 140cm jsem vytáhnul před dvěma lety v Litoměřicích pod starým mostem. Mám i fotky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -