DomůNovinkyGigant z Moravy: Rybář ulovil na svazovce obrovského sumce přes 230 čísel

Gigant z Moravy: Rybář ulovil na svazovce obrovského sumce přes 230 čísel

- Reklama -

V letošním roce se i na vodách v České republice nachytalo velké množství velkých sumců. Dalšího kapitálního sumce se povedlo ulovit rybářovi Martinovi Fryčovi, který ho chytil u Frýdku-Místku.

Foto: Martin Fryč (se souhlasem autora)

Nedaleko Frýdku-Místku leží přehrada Olešná, která je oblíbenou rybářskou lokalitou nejen místních rybářů. I když tato voda nemusí na první pohled nikterak zaujmout, přesto jde o velmi bohatou rybářskou lokalitu na zajímavé úlovky. Ten poslední se povedl Martinovi Fryčovi.

 

Sumec zabral na karase

Rybář Martin Fryč se na frýdecko-místeckou Olešnou vydal 16. září. Na vybraném místě se rozhodl chytat na klasickou tyčovou bójku, která je velmi oblíbenou metodou mezi našimi rybáři. Jako nástrahu rybář použil 25centimetrového karase, kterého nastražil na ostré háčky.

Na záběr rybář nečekal dlouho do noci. Naopak, velký sumec do nastražené ryby „praštil“ už v 19:15. A pak začal tuhý boj! Tak, jak je sumcům vlastní, tak i tento dravec pořádně prověřil spolehlivost vybavení a um rybáře. Souboj s velkým sumcem se protáhl na dlouhých 35 minut.

 

Dravec měřil přes 230 centimetrů

Po litém boji se nakonec sumce podařilo přitáhnout ke břehu. A v tu chvíli bylo jasné, že tohle je fakt životní ryba! S úlovkem musel rybářovi Martinovi pomoci jeho rybářský kamarád Vítězslav Duda, který šel pro dravce do vody, aby ho dostal až na břeh. A to se nakonec povedlo!

Na břehu si šťastní lovci mohli pořádně prohlédnout obrovské rozměry dravce. Neuvěřitelný predátor! Kolik měřil? Sumec měl 231 centimetrů a vážil 81 kilogramů. Výše jmenovaný Vítězslav Duda pak magazínu InRybar.cz potvrdil, že rybáři si sumce ponechali kvůli zraněním.

Poznámka redakce: Chcete zveřejnit také váš životní úlovek? Napište na e-mail [email protected], a podělte se o vaše rybářské štěstí s ostatními… 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

16 KOMENTÁŘE

  1. žádný zranění neměl jenom oni jsou nenažraný..doufám že jim zaskočila kost a karma jim to vrátí..pokutovali bych mordovat takový kapitální kusy..

  2. Kdyby ho nevzali tak jim gratuluji, ale je to spíše k pláči že se najdou rybáři kteří si neváží kapitálních ryb. Tak snad jim chutnalo desítky let staré maso.

  3. Nechápu co tu někteří píšete za nesmysly. Řybář si rybu může ponechat kdo chytá sumce tak ví že pokud má nástrahu s kombinací trojháčků zažranou hluboko tak ryba nepřežije ještě po půlhodinovém zdolávání. Navic takový sumec je na revíru škodná a nepatří zpět do vody.

  4. Pěkná ryba gratuluji. Nechápu proč někdo hodnotí ponechání ryby ať už byla zraněná nebo ne. Takový sumec na revíru je jen peklo sežere tolik bílé ryby že by se někteří nestačili divit. Stejně 90 procent rybářů kteří píšou že by měla být puštena zpět by si rybu ponechali 😂😂😂. To je jen závist anonymních hejtrů. Nikdy v životě nechytli nic podobného tak aspoň úrazím někoho komu se tohle povedlo vytáhnout. Velká gratulace ještě že už takový sumec není zpět.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -