DomůTrendyJeden z nejkrásnějších kaprů sezóny: rybář chytil obrovského kapra řádkáče

Jeden z nejkrásnějších kaprů sezóny: rybář chytil obrovského kapra řádkáče

- Reklama -

Sezóna je sice u svého konce, ovšem ze zahraničí pořád proudí nádherné fotografie krásných kaprů. Jednoho takového chytil rybář Marco Hendriks, kterému se povedlo ulovit fascinujícího kapra řádkáče.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O tomto nádherném kaprovi, ale i ostatních zmíněných, informoval nizozemský rybářský web kwo.nl. Právě ten sdílel fotografie od úspěšných rybářů, kteří dokázali ulovit nádherné ryby. Pojďme si zpříjemnit zimní čas pohledem na krásné ryby.

 

Dokonalý kapr řádkáč ze zahraničí

V rybařině to bývá tak, že rybáři si pamatují ty největší a nejtěžší ryby. Ovšem! Ani hmotnost nebo celková délka ryby nemusí být všechno! Kolikrát se stane, že rybářovi se podaří zdolat opravdu nádhernou rybu, která zaujme svým vzhledem.

Troufáme si tvrdit, že přesně tohle zažil rybář Marco Hendriks, který dokázal ulovit naprosto unikátního kapra. Povedlo se mu totiž přelstít obrovského řádkáče, který rozhodně nepatří k běžným rybám. Navíc, tato ryba má velmi zajímavou stavbu těla – jde docela o úzkého kapra. To musel být souboj!

To, že zdolávání této ryby nemuselo být nic jednoduchého, naznačuje i obrovská ocasní ploutev. Všimněte si toho „kormidla“! Tím nejvíce dominantním prvkem je ale řada šupin na boku. Tohle je prostě nádhera! Podařilo se vám podobnou rybu chytit někdy na české lokalitě?

 

Šupinatý „hrbáč“ z Francie

Když už jsme u toho vzhledu, pak musíme jednoznačně zmínit i kapra od rybáře Dahleyho Springintvelda. Právě tomu se povedlo ulovit nádherného kapra na francouzské lokalitě. A tato ryba zaujala jak svou hmotností, tak i vzhledem.

Zdravý šupináč vážil parádních 26,5 kilogramů. Ovšem! Musíme se přiznat, že na rybě nás více zaujal její vzhled. Jednak jde o nádherně zdravou rybu, na které není jediný škrábaneček. Podívejte se na ty krásně pravidelné šupiny, které mají „zdravou barvu“.

Kromě toho je ale na tomto kaprovi velmi atraktivní i hrb za hlavou. Ten je typičtější spíše pro lysce, kteří mají vyšší konstituci těla. Ovšem na šupináčích se nám tohle „vylepšení“ zatraceně líbí. Nádherný kapr! Chytili jste letos podobného? 

Přidejte i vy své hodnocení
- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -