DomůNovinkyKapr důchodce: rybář ulovil kapra starého 50 let. Rybu uháněl 4 roky

Kapr důchodce: rybář ulovil kapra starého 50 let. Rybu uháněl 4 roky

- Reklama -

Jeden z nejstarších a nejvyhledávanějších britských kaprů byl uloven. Po dlouhém vymýšlení toho, jak přelstít tuto vychytralou rybu, slavil úspěch rybář John Claridge, který ulovil bájného Croca.

Jezero, ve kterém se ikonický kapr Croc zdržuje, není pro slabé povahy. Rybáři se zde musí potýkat s mnohými nástrahami, jako jsou plavci, psi, loďky, ale v neposlední řadě také vydry, které decimují rybí obsádku.

 

Po starém kaprovi toužil 4 roky

Rybář John se však nenechal odradit. Byl přesvědčený, že je to přesně ta výzva, kterou potřebuje. Moc času na rozmyšlenou neměl, vzhledem k tomu, že ryba je téměř půl století stará – bylo to teď, nebo brzo možná už nikdy.

„Poprvé jsem lovil na tomto jezeře, které Croc obývá, asi před čtyřmi lety. První sezónu se mi vcelku dařilo, ulovil jsem tři různé 18kilové kapry, ale po bájném lyscovi nebylo ani vidu ani slechu,“ začíná své vyprávění rybář.

„Jezero přináší pořádné drama, bóje vám odřezávají vodní skútry. Problémy dělá právě komerční využívání jezera. Jezdí zde lidé na kajacích a paddleboardech. Když už překonáte tuto překážku, tak pod hladinou na vás čekají hordy línů a milióny raků velikosti humra. A to ani nemluvím o vydrách,“ popisuje obtížnost revíru John.

První zmínky o úlovku tohoto kapra se datují na rok 1993, což je už 31 let. Podle anglického magazínu AnglingTimes je potom Crocovi téměř padesát let, ne-li už padesát. Takže další ulovení této ryby je i jakousi hrou s časem. John se však rozhodl, že si půjde tvrdě za svým cílem.

 

Zásadní otázka: jak přelstít tak zkušenou rybu?

Tuto otázku si kladl i rybář John Claridge. „Jelikož je Croc stará ryba, má tendenci trávit hodně času ve svých oblíbených částech jezera a většinou je vidět se stále stejnými rybami,“ vysvětluje svá zjištění anglický rybář.

Při své druhé letošní výpravě během hodiny zdolal tři kapry okolo 15 kilo. Zajímavé však bylo, že John kapry poznal a věděl, že dva z nich jsou ti, s nimiž Croc „tráví čas“. John si tak byl téměř jistý, že je blízko kapra, kterému na revíru neřekne nikdo jinak než Croc, a tak všechno své úsilí vrhnul do tohoto místa.

„Ve čtvrtek ráno jsem dostal záběr, na který jsem čekal tak dlouho. Croc byl můj!“ popsal triumfálně John. Ryba byla i v tolika letech ve fantastické kondici, a navíc ještě o pár kilo těžší, než když byla ulovena naposled. Váha ukázala 46 liber a 10 uncemi, tedy v přepočtu 21 kilogramů.

Ohledně dlouhověkosti kaprů: o tomto tématu se často hovoří zejména v souvislosti s koi kapry. Třeba nedávno jsme psali o úlovku 40letého koi kapra na Ostrovech. Ale ani tento není tím historicky nejstarším. Z různých zdrojů se může člověk dočíst o rybě, která se jmenovala Hanako. Tento koi kapr měl být starý přes 200 let

Zdroj: AnglingTimes, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

4 KOMENTÁŘE

  1. je to hnus,
    kdyby jste lovili protože máte hlad tak by se to ještě dalo pochopit, ale lovíte pro zábavu, říkáte tomu koníček,
    mrzačíte a zabíjíte živé tvory a ještě si myslíte jací jste frajeři

  2. Souhlasím s panem Hájkem, jsem Rybář a cílím pouze na ryby, které zpestří jídelníček naší rodiny. Jinak bych se cítil špatně skze trápení živého tvora. Myslivci také nechodí trefit uspávacím nábojem trofejní zvíře, aby se nafotili, dali mu pusu a odešli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -