DomůNovinkyKladivo na pytláky: u vody bude přes 20 nových členů rybářské stráže

Kladivo na pytláky: u vody bude přes 20 nových členů rybářské stráže

- Reklama -

Severočeské svazové revíry bude hlídat více jak 20 nových členů rybářské stráže. Ti nedávno úspěšně složili zkoušky na tuto funkci. Stráž bude fungovat jak v Ústeckém, tak Libereckém kraji.

O zkouškách na funkci rybářské stráže informoval Severočeský územní svaz. Ten uvedl, že celkem se na zkoušky přihlásilo 39 uchazečů, nakonec jich ale dorazilo 25. Zkoušky pak úspěšně absolvovalo 20 uchazečů, další 2 noví členové rybářské stráže jsou zaměstnanci Severočeského územního svazu, kteří mají rybářské vzdělání.

 

Vody bude hlídat 22 nových rybářských strážných

Celkem tak na severočeských vodách bude působit 22 nových členů rybářské stráže. Ti budou kontrolovat na různých svazových lokalitách. „V podstatě zájemci byli z našich místních organizací napříč Ústeckým a Libereckým krajem, jak z organizací velkých, tak i malých,“ řekl magazínu InRybar.cz mluvčí Severočeského územního svazu Jan Skalský.

Do řad severočeské rybářské stráže se přihlásili především uchazeči středního věku, nechybí ale ani mladí nováčci. „Jedná se především o nové členy RS, které můžeme zařadit do středního věku, nechyběli ovšem i poměrně mladí, což je samozřejmě pozitivní, protože nastává i určitá generační výměna,“ přiblížil Jan Skalský.

Ne všude územní samosprávy pomáhají vybavit nové členy rybářské stráže. Severočeský územní svaz se jim ale snaží co nejvíce pomoci. „V Severočeském ÚS máme směrnici, která se věnuje vybavení RS – zde se bavíme primárně o ošacení stejnokrojem, kde máme jasně dané tabulky ošacení, které lze zakoupit, a na které ÚS přispěje, případně do jaké výše,“ vysvětluje tiskový mluvčí Severočeských rybářů.

 

Dobrovolná RS je velmi nevděčná funkce

Funkce rybářské stráže na svazových revírech je občas velmi náročná, kdy řadoví rybáři nedokáží její přínos pořádně docenit. „Ostraha našich revírů je velice důležitým úkolem, který v případě Severočeského územního svazu plní přibližně 650 členů,“ vypočítává Jan Skalský.

Ten ale připouští, že počet se může na severu Čech v blízké budoucnosti snižovat. „Ostatně i pro nás je žádoucí snížit počet členů RS především o členy s naprosto minimální aktivitou, a naopak o to více podpořit členy aktivní, případně vyjít vstříc i novým zájemcům,“ vysvětluje tiskový mluvčí.

Opakem jsou potom rybářští strážní, kteří dávají do kontrol hodně úsilí. „Některé členy RS jde označit doslova za srdcaře, kteří rybařinou žijí, a z toho důvodu jim samozřejmě o to více záleží na tom, aby byl u našich revírů pořádek. Ač situace, se kterými se střetávají, mohou být i komplikované,“ říká Jan Skalský.

Zmíněné komplikované situace pak často vyvolávají samotní rybáři. „Bohužel jak tomu bývá, nejhlasitěji často kritizují nebo jsou i agresivní právě ti, kvůli kterým některá omezení například ze strany obcí nebo soukromých vlastníků, kterým již došla trpělivost vznikají. Mluvím třeba o zákazech vjezdů nebo zákazech táboření,“ vyčítá nepoctivým rybářům tiskový mluvčí severočeských rybářů.

„Být členem RS je tak často práce nevděčná, ale velice důležitá, i proto patří všem řádným členům RS poděkování za jejich práci,“ dodává tiskový mluvčí Severočeských rybářů.

Zdroj: Severočeský ÚS, foto: Severočeský ÚS a InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

3 KOMENTÁŘE

  1. Čím víc bude RS tím líp. V Liberci a okolí totiž Ukrajinci všechno berou a je jich tady jak hadů. Nemají ani tušení co se smí a co ne. Žádné papíry bych jim nedával, je to jenom zlo bordel u vody.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -