DomůNovinkyKonec pytláků v Praze: svaz hledá profi strážného. Začne od příštího roku

Konec pytláků v Praze: svaz hledá profi strážného. Začne od příštího roku

- Reklama -

Územní svaz města Prahy vyhlásil výběrové řízení na člena profesionální rybářské stráže. Ten jednak bude kontrolovat rybáře na tamních revírech, zároveň ale bude třeba také u kontrol nasazování ryb.

Výběrové řízení na nového člena profesionální rybářské stráže se objevilo na webu rybářů z Územního svazu města Prahy. „Územní svaz města Prahy (ÚSMP), vyhlašuje výběrové řízení na člena profesionální rybářské stráže (RS) s působností na mimopstruhových a pstruhových revírech a na rybnících s lovem ryb na udici,“ píše se na webu pražských rybářů.

 

Jakou práci bude strážný vykonávat?

Pražští rybáři od nového člena profesionální rybářské stráže očekávají, že bude kontrolovat lovící na tamních svazových vodách. Kromě toho bude ale profi strážný také kontrolovat zarybňování na určených svazových revírech. Nový profi strážný by měl začít od 1. ledna 2024

Veškeré poznatky z kontrol pak bude nový profesionální člen rybářské stráže sumarizovat, a dále je vyhodnocovat. Na základě jeho poznatků pak bude navrhovat i řešení, která by napomohla odstranit některé z neduhů, které rybáře trápí.

A dále pak bude profi strážný spolupracovat s ostatními členy rybářské stráže. „Podílet se na organizaci kontrolní činnosti členů rybářské stráže v obvodu své stanovené působnosti,“ uvedl Územní svaz města Prahy.

Jak bude spolupráce mezi profi strážným a územním svazem vypadat? Rybáři počítají s tím, že se strážným vždy uzavřou smlouvu na 1 rok v období od 1. ledna do 31. prosince. Strážný pak bude odměňován za každou vykonanou a řádně doloženou hodinu činnosti.

Kromě toho rybáři počítají s tím, že strážnému pomohou s pořizováním vybavení. „Uživatel revíru pro zajištění řádného výkonu sjednané činnosti poskytuje RS v průběhu kalendářního roku příspěvek na zakoupení oblečení pro rybářskou stráž, boty do terénu, popřípadě další technické vybavení a pomůcky (např. svítilna, dalekohled, mobilní telefon),“ píše se na webu pražských rybářů.

 

Co rybáři po strážném požadují?

Aby se zájemce mohl přihlásit do výběrového řízení na nového člena profesionální rybářské stráže, je zapotřebí mít vhodnou kvalifikaci pro tuto činnost. Co je tím myšleno? Zájemce má být například členem Českého rybářského svazu, ale také členem rybářské stráže s působností na pražské vody.

Kromě toho rybáři uvedli, že od zájemce očekávají, že bude držitelem řidičského průkazu sk. B a držitelem oprávnění vůdce malého plavidla, aby mohl být při kontrolní činnosti co nejvíce mobilní. Samozřejmostí je potom i čistý trestní rejstřík.

Důležitou podmínkou je potom také to, aby zájemce měl živnostenské oprávnění pro poskytování služeb v oblasti zemědělství, zahradnictví, rybníkářství, lesnictví a myslivosti. Zároveň je důležité také doložit prohlášení, zdali je, nebo není, uchazeč plátcem DPH.

Splňujete podmínky a chtěli byste tuto práci vykonávat? Pak můžete své přihlášky poslat na e-mail pražských rybářů na info@rybaripraha. Všichni zájemci mají čas podat přihlášku do 12. září 2023.

Zdroj: Územní svaz města Prahy, ilustrační foto: InRybar.cz

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -