DomůNovinkyKonec ročních povolenek pro „jiné členy“: Středočeský ÚS ukončil prodej

Konec ročních povolenek pro „jiné členy“: Středočeský ÚS ukončil prodej

- Reklama -

Rybáři ze Středočeského územního svazu přestali prodávat roční územní povolenky členům z jiných územních svazů. Středočeský územní svaz uvedl, že chce zvýhodnit své vlastní členy.

Ilustrační foto: InRybar.cz

O ukončení prodeje středočeských územních ročních povolenek pro členy jiných územních svazů informovala Rada ČRS. Právě na ni začátkem roku mířily dotazy, jak to s prodejem územních povolenek pro rok 2023 bude. Ta následně obdržela vyjádření ze Středočeského územního svazu, které zveřejnila.

 

Středočeský ÚS: Chceme zvýhodnit své členy

Podle zveřejněného vyjádření o ukončení prodeje územních ročních povolenek rozhodla územní konference Středočeského územního svazu v září 2022. Podle schváleného usnesení tak mohou rybáři prodávat roční územní povolenky pouze členům Středočeského územního svazu. Ti z jiných koutů republiky mají smůlu.

Roční územní povolenky Středočeského územního svazu je možné pak prodat i těm členům, kteří hostují v nějaké středočeské místní organizaci podle nových Stanov ČRS.

Hladina rybníka, na které je vrstva spadaného pylu

Proč se Středočeský územní svaz k tomuto kroku rozhodl? „Středočeský územní svaz tímto v dnešní nelehké ekonomické situaci chce zvýhodnit své členy,“ komentoval rozhodnutí pro magazín InRybar.cz tiskový mluvčí Středočeského ÚS Václav Šámal.

Ten připomněl, že toto není historicky první krok, který se snaží zvýhodnit středočeské rybáře: „Již v minulosti, přibližně před 4 lety, došlo k úpravě, kdy například zlevněná Středočeská územní povolenka nad 70 let byla poskytována také pouze členům Středočeského územního svazu.“

 

Řešením pro jiné členy je krátkodobá povolenka

Pokud tedy na středočeské revíry zamíří rybář z jiného územního svazu, může si zakoupit třeba krátkodobou povolenku. „Zájemci z jiných územních svazů si mohou zakoupit povolenku krátkodobou na 3 nebo 10 dní, nebo vykonávat rybolov na středočeských revírech a vodních plochách na povolenky celosvazové,“ doplnil Václav Šámal.

Ten zároveň zdůraznil, že Středočeský územní svaz není jediným, který neprodává roční územní povolenky členům z jiných územních svazů. „Stejně tak to již několik let platí s územní povolenkou Východočeského územního svazu,“ řekl tiskový mluvčí Středočeského územního svazu.

Kolika rybářů se toto rozhodnutí o ukončení prodeje územních ročních povolenek pro členy jiných územních svazů dotkne? „Můžeme hovořit jen o povolenkách, které byly vydány přímo na sekretariátu našeho územního svazu, a těch bylo asi 150 ročně. Kolik povolenek bylo vydáno přes místní organizace nevíme, tento údaj nesledujeme,“ přiblížil Václav Šámal.

 

V 5 územních svazech prodají povolenky i „jiným členům“

Územní roční povolenky pro členy jiných územních svazů tak na své svazové revíry nevydává jak Středočeský územní svaz, ale také již zmíněný Východočeský územní svaz. Tyto dva územní svazy vydávají roční územní povolenky pouze svým členům.

Roční územní povolenky pak i členům z jiných územních svazů vydává Jihočeský, Západočeský, Moravskoslezský, Severočeský územní svaz a Územní svaz města Prahy. Tady si mohou zmíěnné povolenky zakoupit i členové jiných územních svazů.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -