DomůAkční nabídkaKrmení na amury z kukuřice: Žluté zbarvení vytvoří na dně nepřehlédnutelný „koberec“

Krmení na amury z kukuřice: Žluté zbarvení vytvoří na dně nepřehlédnutelný „koberec“

- Reklama -

Kukuřice se při lákání amurů na lovné místo používá odjakživa. Tahle žluťounká surovina se při lovu „stříbrných torpéd“ nejvíce osvědčila. Někteří rybáři ale kukuřici rádi používají v moderní podobě. 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Amur je velmi oblíbenou rybou, na kterou má každoročně spadeno nemálo rybářů. Jde o to, že amuři jsou neskutečně bojovníci. Ano! Sice to ihned po záběru působí dojmem, jakoby rybář přitahoval ke břehu cejna, ovšem sotva amur „brnkne“ břichem o břeh, začne nefalšované rybářské eldorádo.

Velkým lákadlem pro rybáře je také to, že amuři mohou vyrůst přes metr délky, a váha kolikrát přesahuje 15 kilo. A to už jsou proporce, které lze označit za trofejní. Proto není divu, že rybáři na amury tak rádi chodí. Jak je ale přilákat na lovné místo? Zkuste kukuřici v moderním provedení…

Rybář ulovil kapitálního amura

 

Kukuřičné pelety na amury

Když se úspěšných rybářů zeptáte, čím lákají amury na lovné místo, drtivá většina vám odpoví, že krmí kukuřicí. Tahle žluťounká zrníčka amuři doslova zbožňují, a dokážou jich spořádat obrovské množství. Ovšem! Problémem může být to, že kukuřice chutná i jiným druhům ryb, takže se kolikrát stane, že ji „vyzobou“ cejni nebo jiná „bílá ryba“.

Žluté kukuřičné pelety na ryby leží na zemi

Proto není na škodu kukuřici smíchat s kukuřičnými peletami. Proč? Protože pelety v takovém krmení na amury vytvoří hrubší částice, které drobné ryby jen tak nesesbírají. Na 10 kilo kukuřice je ideální použít 2 až 3 kila kukuřičných pelet. Že je 13 kilo krmení moc? V případě amurů v žádném případě! Kukuřičné pelety na amury seženete na e-shopu Chyť a pusť za nízkou cenu.

Tři kukuřičné pelety na kapry

Samozřejmě největší výhodou těchto pelet je příznivá cena. Díky ní rybář může s peletami krmit ve větším množství (ideálně i s kukuřicí). Díky tomu tak na dně vytvoří nepřehlédnutelný „koberec“ z krmení, který se neztratí ani na zarostlém nebo zaneseném dně. Palec nahoru!

Hromádka kukuřičných pelet na ryby

Kukuřičné pelety jsou dokonalé v tom, že obsahují obrovský podíl upravené kukuřice. Takže tato návnada vydává „v základu“ stejnou vůni. Ovšem, tyto konkrétní kukuřičné pelety mají navíc krásně nasládlou vůni, která vytvoří ve vodním prostředí opravdu lákavou pachovou stopu. Tohle je fakt nádhera!

 

Plovoucí peleta na amura, která se neztratí

A pokud se bavíme o těchto konkrétních kukuřičných peletách na amury, tak ty jsou vyráběny s pomocí „studeného technologického procesu“. Co to je? Jde o to, že tyto pelety nejsou při výrobě „vysoušeny na kámen“, takže působí takovým navlhlým, čerstvým dojmem. Jsou fakt zajímavé! Kukuřičné pelety na amury si lze vybrat v několika průměrech od 4 do 20 mm.

Rozpuštěné kukuřičné pelety na ryby

Pochopitelně, hodně rybářů na tyto kukuřičné pelety amury přímo chytá. Ale ono to dává smysl! Je prostě dobré chytat na to, čím krmíme. Navíc, velké pelety o průměru 20 mm (třeba dvě za sebou) jsou dostatečně velkým soustem, které třeba cejn nebo plotice jen ta nesebere. Takže nástraha počká na amura.

Žlutá kukuřičná peleta na ryby nastražená pod háčkem

Aby byly pelety z kukuřice ještě účinnější, pak někteří rybáři k nim přidávají plovoucí boilies, anebo kus korku. Ano, právě tohle vylepšení dokáže velkou peletu (nebo pelety) nadzvednout nad dno, takže nástraha se neztratí v nánosech. Navíc, plovoucí nástraha se amurům mnohem snadněji „nabírá“ do tlamy. Tyto kukuřičné pelety na amury naleznete na e-shopu Chyť a pusť za nejnižší cenu na trhu.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -