DomůAkční nabídkaLepší než klasická kukuřice? Kukuřičné pelety na ryby nabízí tohle navíc

Lepší než klasická kukuřice? Kukuřičné pelety na ryby nabízí tohle navíc

- Reklama -

Pelety na ryby patří k nejpoužívanějším návnadám a nástrahám v rybářském světě. Hromada rybářů pak používá klasické halibutové pelety, ovšem k těm úspěšným patří i ty z kukuřice. Co nabízí? 

Dává to logiku: kukuřice na ryby patří k nejznámějším a nejúspěšnějším surovinám na kapry, ale také amury. Právě tyto zmíněné ryby kukuřici doslova milují, takže skvěle na ni reagují. Proto není divu, že někteří výrobci kukuřici používají při výrobě moderních nástrah a návnad. Mezi ně patří i tyto kvalitní kukuřičné pelety.

 

Kukuřičné pelety na ryby

Mnoho rybářů pak kukuřičné pelety na ryby používá proto, že nabízí ještě zajímavější vlastnosti než samotná kukuřice. A není jich málo! Kukuřičné pelety totiž díky výrobnímu procesu slibují další přednosti, které klasická kukuřice nabídnout ani nemůže. Kvalitní kukuřičné pelety na ryby najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Žluté kukuřičné pelety na ryby leží na zemi

Tou první zásadní předností kukuřičných pelet je trvanlivost. Když rybář uvaří klasickou kukuřici, pak ji musí rychle zpracovat, jinak mu začne kvasit. Ano, někteří rybáři kvašenou kukuřici používají záměrně, ale například rybáři, kteří bydlí v bytě, ji nemají tak úplně kde skladovat. Tenhle problém rybář s kukuřičnými peletami nemusí řešit.

Kromě toho se kukuřičné pelety vyrábí ve větších průměrech, takže na krmném místě vydrží podstatně delší dobu. Konkrétně tyto kukuřičné pelety lze sehnat i ve velikosti 20 mm, díky čemuž na krmném místě odolají i hejnům menších ryb. A to se o malých zrníčcích kukuřice říct nedá. Ty proste sežerou i menší ryby…

Žlutá kukuřičná peleta na ryby nastražená pod háčkem

Tyto kukuřičné pelety jsou pak navíc napuštěné i atraktivní tekutou potravou, která zesiluje jejich vůni. Díky tomu se tak do okolí nešíří pouze potravní signály kukuřice, ale také zmíněné tekuté potravy. I proto tyto pelety z kukuřice lze používat ve studenější vodě, protože koncentrované signály se skvěle šíří i za nižší teploty.

 

Jednoduché vytvoření TOP krmného místa

Co se týče samotného „chování“ kukuřičných pelet ve vodním prostředí: jedná se o to, že po chvíli ve vodě vytváří krásně „mazlavá“ sousta, která nenechají v klidu žádného kapra nebo amura. Tyhle pelety se ve vodě lákavě rozpouští, díky čemuž do vodního prostředí vydávají neodolatelné potravní signály.

Kukuřičné pelety leží ve vodě v akváriu

A pak jsou tady vlastnosti, které jsou s klasickou kukuřicí dost podobné. Jedná se například o to, že pokud rybář s peletami bude krmit ve větším množství, tak může velmi jednoduše a rychle vytvořit lákavý „koberec“. A ten je skutečně nepřehlédnutelný! Proč?

Rozpuštěné kukuřičné pelety na ryby

Konkrétně tyto kukuřičné pelety mají totiž nádherně žluté zbarvení, které se neztratí ani na zaneseném nebo zarostlém dně. Na (téměř) jakémkoliv terénu tak vznikne nepřehlédnutelné krmné místo, kterého si kapr nebo amur všimne i na větší vzdálenost. A zejména pak v čisté vodě při rybaření třeba na pískovnách nebo štěrkovnách.

Detailní pohled na hromádku kukuřičných pelet na amury

K vytváření lákavých krmných koberců pak lépe poslouží menší pelety z kukuřice, které výrobce vyrábí v průměru 4, 8 nebo 12 mm. Takže rybář je může používat třeba i při krmení s PVA punčochou, kdy velmi jednoduše vytvoří lákavé krmné místečko. Pelety střední velikosti (12 mm) jsou pak jako dělané pro krmení s krmnou raketou.

Kukuřičná peleta na amury

Kukuřice na ryby patří bezpochyby k nejlepším nástrahám a návnadám na kapry a amury. Ale v dnešní době má rybář možnost používat modernější variantu, která nabízí další přednosti. Pokud tedy rybář chce nabídnout „něco víc“, pak má tu možnost. Kvalitní kukuřičné pelety najdete na e-shopu Chyť a pusť.

Zdroj a ilustrační foto: Chyť a pusť

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -