DomůNovinkyŽivý kapr ležel v popelnici mezi odpadky: popeláři ho pustili na svobodu

Živý kapr ležel v popelnici mezi odpadky: popeláři ho pustili na svobodu

- Reklama -

Belgičtí popeláři ve městě Lochristi nedaleko Gentu našli při směně v popelnici živého kapra. Urostlou rybu se jim povedlo nejprve vzpamatovat v kbelíku s vodou, poté ji pustili na svobodu.

O netradičním nálezu belgických popelářů informoval zpravodajský portál nieuwsblad.be. Ten uvedl, že popeláři ve městě Lochristi našli v popelnici mezi odpadky živého kapra. Naštěstí se ale popelářům povedlo rybu vzpamatovat, a nakonec ji vypustit do vody.

 

Popelářům se povedlo kapra pustit do vody

Popeláři se naštěstí před vysypáním popelnice do vozu podívali dovnitř. „Naši zaměstnanci provádějí pravidelné kontroly před vyprázdněním obsahu z kontejneru,“ řekla pro zmíněný portál Annick Maesová z belgického podniku.

Živá ryba tak neskončila na hromadě odpadků v popelářském autě, ale pracovníci ji rychle položili do velké louže, a poté do kbelíku s vodou. V tu chvíli se kapr vzpamatoval. Když byl kapr čilejší, tak jej popeláři pustili do nedalekého toku.

Popeláři se snažili celou situaci vyřešit přímo s majitelem popelnice. Takže zvonili u dveří domu, u kterého popelnice s živým kaprem byla. Ovšem nikdo nakonec neotevřel. Tímto to ale celé neskončilo. Případ se totiž dostal na radnici města Lochristi.

 

V popelnici našli i živé kuře

Incident nakonec řešil i radní města pro životní prostředí Frederic Droesbeke, který pro portál nieuwsblad.be řekl, že majitelům domu zašle dopis, ve kterém jim vysvětlí, jak se třídí odpad.

Popeláři pro zmíněný web dále uvedli, že tohle nebylo první živé zvíře, které v popelnici našli. V minulost v popelnici narazili třeba i na živé kuře. „Jestli to bylo v Lochristi, to si nepamatuji,“ dodala mluvčí podniku Annick Maesová.  

 

V Pardubicích dal živého kapra do WC

Nešetrné chování k živému kaprovi dochází i u nás. Například před Vánocemi 2021 pardubičtí strážníci řešili situaci, kdy si v jednom fastfoodu opilý muž „odložil“ živého kapra do záchodové mísy. Pak se šel nasnídat.

Obsluha restaurace se zachovala pohotově, a kapra ze záchodu přemístila do kbelíku. Strážníci potom na místě do kbelíku dolili studenou vodu. Opilého muže pak čekalo správní řízení.

Zdroj: nieuwsblad.be, ilustrační foto: InRybar.cz 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -