DomůNovinkyLikvidace černé stavby u oblíbeného revíru, majiteli hrozila pokuta 500 000 korun

Likvidace černé stavby u oblíbeného revíru, majiteli hrozila pokuta 500 000 korun

- Reklama -

Město Bohumín informovalo o tom, že tamní stavební odbor se „postaral“ o odstranění černé stavby na břehu Vrbického jezera. Právě tato vodní plocha patří k oblíbeným rybářským revírům na Ostravsku.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Stavební odbor v Bohumíně na základě oznámení začal řešit černou stavbu na břehu Vrbického jezera. Na tomto populárním jezeře, na které se sjíždí rybáři z celého Ostravska, jeden „tramp“ postavil dva obytné přívěsy, přístřešky a terasu. Tento objekt „strašil“ na břehu populárního revíru dlouhá léta.

 

Hrozila pokuta až 500 000 korun

Zprvu to začalo tak, že „majitel“ nejprve na Vrbické jezero dovezl jeden obytný přívěs. Po nečinnosti majitele pozemku se rozhodl, že své „černé obydlí“ rozšíří až do zmíněné podoby. Pak ale na stavební odbor v Bohumíně přistálo oznámení, které si na černou stavbu stěžovalo. A úředníci začali nelegální objekt řešit.

„Přívěsy a další objekty se bez povolení nacházely na pozemcích společnosti Kamenolomy ČR. Navíc v rozporu s územním plánem, protože na ploše těžby nerostů jsou nepřípustné jakékoliv stavby a činnosti, které nesouvisí s hlavním využitím,“ nechal se slyšet vedoucí stavebního odboru v Bohumíně Libor Radiňák.

Situace pro „majitele černé stavby“ se tak výrazně zkomplikovala, protože bohumínští úředníci dali termín na odstranění tohoto objektu do konce února 2022. Co by se stalo, kdyby „majitel“ odmítl stavbu zlikvidovat?

Mohl by dostat hodně tučnou pokutu ve výši až 500 000 korun! A finanční náklady spojené s likvidací objektu by byly „účtovány“ danému „majitelovi“. Tohle všechno stačilo, aby „tramp“ nakonec nelegální objekt sám zlikvidoval.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -