DomůNovinkyMasakr ryb: pytláci natáhli 7 sítí o délce 350 metrů. Byly plné...

Masakr ryb: pytláci natáhli 7 sítí o délce 350 metrů. Byly plné candátů

- Reklama -

Pytláci nedělají problémy jen českým porybným. Možná ještě „brutálnější metody“ řeší polští rybářští strážci, kteří z jezer vytahují obrovské sítě. Podívejte se na jejich prosincové „úlovky“. 

Ilustrační foto: InRybar.cz

Kdekdo by si mohl pomyslet, že čeští porybní to mají opravdu těžké. A v některých případech skutečně mají! Ovšem, s poměrně ničivými pytláckými metodami se setkávají i polští rybářští strážci. Ti na různých stránkách na sociálních sítích zveřejňují šílená videa a fotky ze zásahů.

 

V síti byli candáti, štiky a cejni

Třeba v polovině prosince 2022 polští strážci z Poznaně zveřejnili video, na kterém jde vidět, jak porybní z Lešna vytahují 100metrovou, nastraženou síť. Tu polští porybní našli v jezeře Wojnowskie. Celý zásah pak komplikoval led na hladině. Když strážci síť vytáhli z vody, tak zjistili, že jsou v ní ulovené ryby.

VIDEO: Zásah polských porybných na jezeře, ze kterého vytahovali síť

Do sítě pytláci chytili asi 20 kilo candátů, okolo 6 kilogramů štiky a 3 kilogramy cejnů. Strážcům se ale díky včasnému zásahu povedlo ryby ze sítě vysvobodit a pustit je zpátky do vody. „Rybářští strážníci z Lešna úspěšně zabránili nelegálnímu odlovu ryb neoprávněnými osobami,“ píše se na stránce polských strážců z Poznaně.

 

Masakr nádherných candátů

Ještě předtím pak rybářští strážci z Lešna řešili pytláky na jezeře Wieleńskie. Právě tady porybní celkově vytáhli 7 sítí o délce 350 metrů. Celkem v nich rybářská stráž našla 150 kilogramů ryb, kdy okolo 60 kilo bylo již mrtvých.

Nejvíce bylo v sítích candátů. Těch rybářští strážci celkově vytáhli 90 kilogramů. Dále pak 25 kilogramů amurů nebo 8 kilogramů štiky. Dále pak ještě porybní ze sítí vytáhli 27 kilo „ostatních druhů“. „Bohužel některé z nich byly již mrtvé,“ komentovali zásah polští rybářští strážci.

 

Porybní vytáhli 500 metrů sítí

Asi „nejšílenější nález“ mají za sebou pak porybní ze Zaniemyśle, který leží kousek od Poznaně. Právě tady rybářští strážci našli dohromady 500 metrů sítí, které byly natažené v tamním jezeře Dolskie Wielkie. I v těchto sítích pak porybní našli ulovené ryby.

Celkem z nich vytáhli 12 kilo candátů, 10 kilo štiky, 15 kilo sumce. Kromě toho i nedravé ryby, jako líny, karasy a cejny. „Strážci opět prokázali svou účinnost a zabránili tak krádežím velkého množství ryb neoprávněnými osobami,“ uvedli polští porybní.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

4 KOMENTÁŘE

  1. Takhle se projevuje vděčnost uprchlíků ke státu, který jim nabídl pohostinnost. U nás už to dělají také. Dál se nebudu rozepisovat, nechci riskovat postih za pravdu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -