DomůNovinkyMasaři zase drancují: Rybáři nezapsali ulovené kapry! Přišli o povolenky

Masaři zase drancují: Rybáři nezapsali ulovené kapry! Přišli o povolenky

- Reklama -

Někteří rybáři si prostě nedají pokoj! Naštěstí ale členové moravskoslezské rybářské stráže jsou stále aktivní. To dokazuje například několik zadržených povolenek na tamním revíru Stonávka 2A. Kromě povolenek ale severomoravští porybní zadrželi i pytláky, kteří chytali na jedné svazové vodě. O práci rybářské stráže informoval Územní svaz pro Severní Moravu a Slezsko.

Ilustrační foto: InRybar.cz 

První případy zadržených povolenek, o kterých informoval Severomoravský ÚS, se odehrály 26. září na revíru Stonávka 2A (471 131). Právě tady porybní narazili na dva rybáře, kteří nedodržovali platná pravidla. Jeden nebyl přítomen u nahozených udic, druhý zase nezapsal úlovek kapr.

„První povolenka byla zadržena za nezapsaného kapra, který byl schován pod obytným přívěsem. Druhá povolenka byla zadržena za více jak 20minutovou nepřítomnost u prutů,“ upřesnili moravskoslezští rybáři. V tento den členové rybářské stráže byli na daném revíru v nočních hodinách.

Další zadrženou povolenku si členové rybářské stráže „připsali“ na tom samém revíru, jen o dva dny později. „Ranní kontrola profi rybářské stráže na revíru Stonávka 2A (471 131) a opět další zadržená povolenka za nezapsaného kapra, uloženého v batohu a za znečistění lovného místa při zpracovávání druhého kapra, přičemž lovící klidně dále pokračoval v lovu,“ popsali moravskoslezští rybáři.

Revír Stonávka 2A (471 131) je označení pro rybářský revír na přehradní nádrži Těrlicko u Havířova. Tato 267 hektarů rozlehlá přehradní nádrž patří k velmi populárním revírům na Ostravsku, kam ročně míří velká část rybářské veřejnosti.

 

Zadržení pytláků u Bohumína

Další letošní případ pytláctví se odehrál na Velkém Kališově jezeře nedaleko Bohumína. Právě tady člen rybářské stráže zadržel dva pytláky, kteří bez rybářských dokladů rybařili na této svazové vodě. Porybný těmto pytlákům zadržel jejich rybářské vybavení, a přestupek oznámil příslušnému úřadu.

„Dne 28. 9. při kontrole na revíru Odra 1B (471 171, podrevír 1) byli našim členem profi rybářské stráže přistiženi hned dva lovící bez příslušného oprávnění. Těmto pytlákům byly na místě zabaveny prostředky k rybolovu a přestupek oznámen na MÚ Bohumín,“ popsali moravskoslezští rybáři.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

9 KOMENTÁŘE

  1. To je hrůza, ty lidi se snad už fakt . Ještě že RS koná,za pár let budou naše vody bez ryb, a snaha o obnovení o sadky jde úplně v niveč. Snad nebudou mít dotyčný už možnost znovuziskani povolenky, jinak by to znamenalo že znovu budou porušovat RŘ. A navíc by to mohl být odstrašující příklad pro ostatní, ikdyz osobně tomu moc nevěřím, že by se v některých pohnulo svědomí.

  2. Vyloučení bez debat jestliže schovává kapry, žádné slitování . Těrlicko je tím známo hlavně kemp pod Hřbitovem . Chválabohu že už to tam končí. Do konce roku a musí se všichni vystěhovat. Jinak velké ovace profi RS ,ti aspoň dělají svou práci důsledně.

  3. Omezil bych denni ulovek na 1kus uslechtile ryby,aby ty kance co masari to prestalo bavit pytlovat a prodavat po hospodach a rozdavat to svym znamim.A brat to jako pytlactvi.

    • Tohle by reneni nebylo, těm lidem je úplně jedno kolik ušlechtilých druhů si můžou ponechat, ve většině případů ani ryby nerozeznaji a o době hájení a minimální délce nemůže být řeč, to už vůbec neřeší.

  4. Profi rybářská stráž by měla fungovat všude a byl by klid. Vyselektovali by se slušní rybáři od dobytků, co se u vody neumí chovat a že to nejde, jsou jen výmluvy. Ono sledovat u vody postavy, co mají v žíle min. dvě promile a nejsou schopny chodit, natož držet v ruce prut je dost smutné.

    • Škoda mluvit. S takovýma se ani RS nedomluvi. Jsou agresivní a nejchytřejší na světě. Proč se proboha snaží rybáři za každou cenu všechno ochcat co se RŘ týče, mnohem jednodušší a lepší je prostě rád dodržovat a bude dost ryb pro všechny a budou velký a ne ty cudli co se tu chytají. Protože je jim líto rybu pustit když už ji chytili,ale je to i o chování k rybám samotným, hodně rybářů je nešetrných k ulovkum a pokusí ryby pobite a bez slizu protože se mu nechtělo namočit si ruce, a ještě jim ta ryba 5x spadne na zem.

  5. Zaplatit pěkně mastnou pokutu a odebrat povolenku aspoň na tři roky. Když větší přestupek jako 7ryb atd.i do kriminálu zavřít ,až s černá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -