DomůAkční nabídkaModerní kukuřice na ryby: Několik důvodů, proč vyzkoušet kukuřičné pelety na ryby

Moderní kukuřice na ryby: Několik důvodů, proč vyzkoušet kukuřičné pelety na ryby

- Reklama -

Kukuřice na ryby patří k nejvíce populárním nástrahám při rybaření. Proto není divu, že výrobci nástrah ji rádi používají pro výrobu kvalitních kukuřičných pelet, které nabízí zajímavé vlastnosti. 

Ilustrační foto: Chyť a pusť

Asi se mezi námi nenajde rybář, který by někdy nechytal kapry a amury na kukuřici. Právě tato žluťounká zrníčka dokážou v kaprech a amurech vzbudit neskutečnou potravní aktivitu, takže rybaření se může proměnit v nefalšované eldorádo. Kukuřice je pro ryby nutričně velmi zajímavá, a proto ji tak rády sbírají.

A toho si všimly i rybářské firmy, které kukuřici zpracovávají. Velká část rybářských firem z kukuřice vyrábí kukuřičné pelety, které spojují ty nejlepší vlastnosti z obou nástrah. Takže rybář tak rázem má k dispozici výbornou nástrahu a návnadu, která funguje!

 

Kukuřičné pelety na kapry a amury

Kukuřičné pelety na kapry a amury jsou mezi rybáři rozšířenou nástrahou a návnadou. Právě tahle rybí pochoutka totiž nabízí takové vlastnosti, které se rybám „moc líbí“. Čím začít? Kukuřičné pelety za rozumné peníze jsou dostupné na e-shopu Chyť a pusť.

Hromádka kukuřičných pelet na ryby

Důvod 1: Kukuřičné pelety jsou dokonalé z toho pohledu, že obsahují všechny atraktivní živiny a látky z kukuřice. Díky tomu tak ve vodním prostředí vysílají pro kapry a amury lákavé potravní signály. A proto tak skvěle fungují, a to jak v chladné, tak i teplé vodě. Rybáři kukuřičné pelety rádi používají po celou rybářskou sezónu (jen třeba volí jiné průměry do studené a teplé vody).  

Rozpuštěné kukuřičné pelety na ryby

Důvod 2: Kukuřičné pelety jsou vynikající i proto, že se vyrábí v lákavě žlutém zbarvením, které „získávají“ právě od žluťounkých zrníček. To je obrovská výhoda! Takto zbarvené pelety jdou totiž perfektně vidět i na hodně zarostlém nebo zaneseném dně. No, jen si to představte: Když do vody hodíte desítky žlutých pelet, tak vytvoříte extra lákavé krmné místo, kterého si všimne každý kapr a amur.

Tři kukuřičné pelety na kapry

Důvod 3: Rybář je tak schopný velmi efektivně vytvořit „krmný koberec“, který je nepřehlédnutelný i z velké vzdálenosti. Ano, takové krmné místo je velmi atraktivní! Přesto, je mnohem odolnější proti menším rybám a „bílé“ rybě, protože pelety nejsou tak „zranitelné“ jako klasická vařená kukuřice. Tohle je dost zásadní rozdíl!

 

TOP nástraha na amury a kapry, která se nezkazí

Důvod 4: Obrovskou výhodu kukuřičných pelet vidíme v tom, že jsou oproti klasické vařené kukuřici trvanlivé. To znamená, že kukuřičné pelety na kapry se při správném skladování nezkazí. Díky tomu tak rybář nemusí neustále hlídat, jestli někde něco neplesniví. Zároveň u kukuřičných pelet odpadá starost s namáčením a vařením, prostě jsou připraveny okamžitě k použití. Takže rybář ve výsledku šetří i čas.

Kukuřičné pelety na ryby

Kukuřičné pelety se vyrábí v celé řadě průměrů. Obvykle jsou k dostání menší průměry (od 4 do 12 mm), které rybáři rádi používají třeba v chladnějších měsících do PVA punčoch, kdy okolo nástrahy vytváří atraktivní místečka. Pak jsou k dostání větší průměru (od 12 do 20 mm, a více), které slouží ke klasickému krmení jako jiné druhy pelet.

Žlutá kukuřičná peleta na ryby nastražená pod háčkem

Důvod 5: Hodně rybářů na klasické kukuřičné pelety rovnou i chytá. Není se co divit! Ono je kolikrát nejlepší chytat na to, s čím krmíme. Navíc jde o cenově velmi dostupnou nástrahu, která fakt funguje. Není žádnou výjimkou, že kukuřičná peleta přechytá i kvalitní boilies, a to zejména v tu chvíli, kdy máme spadenou na amury. Právě ti kukuřičné pelety doslova milují! Cenově dostupné kukuřičné pelety jsou k dostání na e-shopu Chyť a pusť.

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -