DomůNovinkyMohou ryby zešílet? „Je to mučení!“ odůvodňuje firma ukončení prodeje kulatých akvárií

Mohou ryby zešílet? „Je to mučení!“ odůvodňuje firma ukončení prodeje kulatých akvárií

- Reklama -

Francouzská firma AgroBiothers Laboratoire končí s prodejem menších kulatých akvárií. Podle firmy tento typ akvárek dohání rybky k šílenství, a ty v nich tak mnohem rychleji hynou. Zákaz prodeje těchto akvárií už platí v některých evropských zemích.

Ilustrační foto: InRybar.cz

Francouzská společnost AgroBiothers Laboratoire končí s prodejem akvárek, které mají tvar koule, a jejichž objem je menší než 15 litrů. Právě chov rybek v takových akváriích, které navíc nejsou vybavené filtračním a okysličovacím zařízením, označila společnost za týrání. O ukončení prodeje informoval například zpravodajský web iDNES.cz.

Generální ředitel francouzské společnosti považuje podobný chov za mučení, protože rybky se v malém prostoru otáčí neustále dokola. Negativní vliv těchto akvárií je údajně vidět na délce života ryb – pokud chovatel umístí rybu do malého kulatého akvárka, tak ta hyne během několika týdnů. A to i takové rybí druhy, které se normálně dožívají dlouhá léta (např. zlatí karasi).

 

50 000 kulatých akvárií ročně

Francouzská firma AgroBiothers Laboratoire ročně prodala 50 000 kulatých akvárií, kdy jedna koule vychází přibližně na 500 korun. Tato firma pak zasahuje do 27 procent trhu s chovatelskými potřebami, takže další akvária prodají i jiné společnosti ve Francii.

„Nemůžeme vzdělávat všechny naše zákazníky, abychom jim vysvětlili, že mít rybky v misce je kruté. Domníváme se, že je naší odpovědností takovou volbu přestat spotřebitelům nabízet,“ citoval iDNES.cz generálního ředitele společnosti Matthieu Lambeauxe.

Web iDNES.cz připomíná, že zákaz prodeje kulatých akvárií platí v Německu, ale i v dalších evropských zemích. 

 

Rybářská věda: Kapři si pamatují, kde najdou krmení

Poznatky o chování ryb se každoročně rozšiřují o nové a nové informace. Například v minulém roce jsme na InRybar.cz psali o tom, že kapři si moc dobře pamatují místa, na kterých najdou potravu.

Z výzkumů se ví, že kapři jsou schopni se naučit pozici nově vzniklých krmných míst, a tato místa opakovaně využívat. Navíc se znalost pozice nového krmného místa prokazatelně šíří i mezi další kapry.

Přesný mechanismus šíření informace o pozici krmného místa není znám, ale může jít o pouhé rozptýlení pachové stopy do delší vzdálenosti nebo může jít o odpozorování chování mezi kapry.

VÍCE INFO: Tajemství ze života ryb! Kdy nejčastěji kapři přijímají potravu? 

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Nejnovější techniky

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -