DomůNovinkyNadvláda české muškařiny: Češky vyhrály světový šampionát, muži druzí

Nadvláda české muškařiny: Češky vyhrály světový šampionát, muži druzí

- Reklama -

Famózní úspěchy mají za sebou české reprezentační týmy v muškaření. Ženské družstvo obhájilo světový titul, přičemž se dařilo i v individuálním hodnocení. Mužská reprezentace brala stříbrné medaile.

Muškaření je nádhernou rybolovnou technikou, která patří k těm nejvíce elegantním ve světě rybaření. A proto musí každého českého rybáře „hřát pocit“, že právě v tomto rybaření patří čeští rybáři a rybářky k absolutní špičce.

 

Ženy rozdrtily světovou konkurenci v Kanadě

V Britské Kolumbii v Kanadě se uskutečnil druhý ročník ženského mistrovství světa v muškaření. A české reprezentantky jely za oceán jako vážné adeptky na ty nejcennější medaile. To se nakonec potvrdilo!

České muškařky naprosto ovládly světový šampionát, kterého se zúčastnilo 10 týmů. Specifikem tohoto světového mistrovství bylo to, že závodnice musely lovit na nelehkých jezerech. I tak si ale české rybářky s tímto nelehkým úkolem poradily. A to naprosto famózně!

Kromě toho, že česká reprezentace ovládla i druhý ročník ženského mistrovství světa v muškaření, tak se dařilo i v individuálním hodnocení. Česko má totiž mistryni světa, kterou se stala Kateřina Švagrová. Další fantastický výkon pak předvedla i druhá reprezentantka Eliška Marková, která získala stříbrnou medaili.

„Gratulujeme českým muškařkám k dalšímu titulu mistryň světa, gratulujeme k individuálním medailím a děkujeme za reprezentaci na světovém šampionátu,“ gratuloval české ženské reprezentaci Český rybářský svaz.

Ženský tým pod vedením kouče Jaromíra Šrama se po tomto dalším fantastickém úspěchu už může pomalu připravovat na světový šampionát, který se bude příští rok konat v České republice. „Na domácí půdě není vždy lehké závodit, protože od místních týmů bývají vždy velká očekávání,“ uvedl Český rybářský svaz.

 

Muži v těžké konkurenci uspěli na Slovensku

Skvělou „závodní jízdu“ předvedli před ženským šampionátem i muži na Slovensku. Mužského mistrovství světa v muškaření se zúčastnilo 28 týmů, přičemž nechyběli ani ostřílení borci z Nového Zélandu nebo ze Spojených států amerických. I v nabitém startovním poli si ale čeští reprezentanti vedli naprosto skvěle!

V individuálním hodnocení sice žádný český rybář nedokázal vybojovat cenný kov (nejlepší na 5. místě David Chlumský), přesto v týmovém hodnocení dokázala česká reprezentace získat neskutečně cenné stříbrné medaile!

Celý šampionát v muškaření byl o to pikantnější proto, že o ty nejcennější medaile se bojovalo do poslední chvíle. „Stříbrná příčka našeho týmu svědčí o týmové spolupráci, kdy do posledního kola vložili naši závodníci veškeré své umění a zkušenosti,“ komentoval výkon reprezentace Český rybářský svaz.

Světový šampionát mužů v muškaření nakonec ovládli Francouzi, třetí skončili Španělé. Další ročník mužského mistrovství světa v muškaření bude hostit Francie

Zdroj: Český rybářský svaz, foto: Český rybářský svaz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -