DomůNovinkyZáhadné hromady bílé pěny v řece: rybáři zase řeší únik neznámé látky

Záhadné hromady bílé pěny v řece: rybáři zase řeší únik neznámé látky

- Reklama -

Opakující se únik neznámé látky do řeky Bíliny řeší severočeští rybáři. Ve zmíněném toku se opět objevily velké hromady bílé pěny. Zatím se neví, odkud tato látka pochází. Únik se stává opakovaně.

O úniku neznámé látky informoval Severočeský územní svaz. Ten zároveň zveřejnil fotografie, kdy na některých z nich lze vidět velké hromady jasně bílé pěny. I přes výraznou podobu pěny v řece Bílině se stále neví, odkud neznámá látka uniká

 

Pěna má chemický zápach

Neznámá látka, která se znovu dostala do řeky Bíliny, má chemický zápach. Ten je podobný saponátům. Naštěstí se ale zdá, že látka není fatální pro život v řece Bílině. Rybáři ze Severočeského územního svazu uvedli, že nezaznamenali úhyn ryb.

V řece Bílině se opět utvořilo velké množství pěny

Přesto byli na místo úniku přivoláni jak policisté, tak i hasiči a inspektoři z České inspekce životního prostředí. Všechny přivolané složky tak znovu řeší opakovaný únik neznámé látky, která v řece Bílině vytváří nepřehlédnutelnou pěnu.

I když se zatím neví, odkud látka uniká, tak přesto si rybáři myslí, že to musí být někde v úseku Velvět/Rtyně nad Bílinou. Proč si to rybáři myslí? Při obhlídce zasaženého toku právě tady začínal výskyt pěny. Výše po toku už žádná pěna nebyla, uvedli severočeští rybáři.

Na místě byli hasiči, policisté i inspektoři z České inspekce životního prostředí

 

Podobný únik se řešil i na jaře

O totožném úniku neznámé látky jsme psali letos v březnu. Právě tehdy do řeky Bíliny unikla tato neznámá látka, která rovněž vytvořila obrovské kopce bílé pěny. Hromady pěny pak rybáři zaznamenali zejména pod jezy a v proudných úsecích Bíliny.

A v některých úsecích se vytvořilo opravdu velké množství pěny. „V některých místech i ve velice vysokém objemu,“ komentoval v březnu 2023 situaci Jan Skalský, tiskový mluvčí Severočeského územního svazu.

Už v březnu 2023 rybáři uvedli, že tento únik neznámé látky se opakuje, a že se nedaří zjistit původ úniku. „Jedná se již o několikátý podobný případ v posledních letech,“ řekl Jan Skalský.

Zdroj: Severočeský územní svaz, foto: Severočeský územní svaz (se souhlasem)

- Reklama -
- Reklama -
- Reklama -

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

Nejnovější články

Akční nabídky

Nejnovější techniky

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Reklama -

Akční nabídky

- Reklama -